Salomon team zajezdil v Klappenu

V největším švédském snowparku „Klappen“ se sešla početná partička team riderů výrobce snowboardů Salamon a natočila z této „session“ velmi povedený edit!

Tradičně si to ale trochu rozebereme!

Video se natáčelo v Klappen snowpark, který se nachází cca 400 km severozápadně od města Stockholm. Nato že místní kopec má jen 655 metrů nad mořem, tak se zde rozkládá spousty sjezdovek a lanovek do všech směrů. Velké využití zde mají samozřejmě i freestylisti, kteří zde najdou 3 parky pro všechny úrovně ježdění.

Pro úplné začátečníky a děti je připravený „Juniorpark“, plný malých skoků a jednoduchých překážek. Pro středně pokročile jezdce v Klappenu najedete parčík, s názvem „Blue line“, kde už jsou o kapku těžší překážky a skoky. Pro ty ridery, kteří disponují už pořádným jízdním skillem, je na hoře nejlepší z nejlepších snowparků ve Švédsku „Big park“ s několika lajnami. Hlavní dominantou parku je obrovská pro lajna o dvou skocích s tablem okolo 20 m. Dalším velkým lákadlem v tomto parku je i u-rampa nebo teď žhavou novinkou, obrovský bag jump. Kde rideři, kteří zavítají do Klappenu můžou potrénovat ty nejtěžší triky do měkkého.

Snowpark v Klappenu je hojně využíván národními týmy, organizacemi a profi týmy. Tradičně se zde jezdí i závody světového formátu. Není tedy divů, že si tento švédský park vybral pro své týmové video i Salamon.

Sven je v Klappenu jako doma

Ještě pár slov k jezdcům.

Ve videu se představí 5 jezdců. Nejdominantnější ve videu je Švéd Sven Thorgen, který svůj přestup z Nitro snowboards do Salamon oznámil teprve nedávno. Ve videu předvádí svůj ikonický a pro Svena typický snowboarding, plný stylovek a brutálních rotací. To samé by se dalo říct i o Dusty Hencriksnovi, který se do podvědomí profesionálního snowboardingu dostal díky jeho skvělé letošní sezóně. Spousta z vás si ho jistě zapamatovala kvůli jeho specifickém „na lehko“ stylu. Dusty totiž nejraději jezdí jen v tričku. Dalším Američanem ve videu je Judd Henkes, který se vytáhl svým jibbových skillem a samozřejmě ukázal jak se umí roztočit na místním big airu. Dále se videu ukáží lokálové Mikhail Khvatov a Novalie Engholm. No zkrátka 6 a půl minutová stylová nálož v perfektním střihu a soundtracku. Dámy a pánové, užijte si video!

Tak zas příště! Ahoj! 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!

Report z jubilejního 10. ročníku Wéna’s backyard jamu

Wéna Kutil už od roku 2013 dělá na své zahradě DIY závody. Za dobu existence těchto závodu se už dělo spoustu věcí. Proskakovalo se skrz stromy, gapovala se cesta, skákalo se na střechu stodoly nebo se lítalo na obřím corneru. Dnes už má Wéna na své zahradě opravdový snowpark a funkční vlek a tak letošní závod měl charakter spíše “big airu”. Na místě se sešla početná partička z čech i ze zahraničí. Dost bylo keců, pojď si dát tento report, který máme přímo od Wény.