Salomon team zajezdil v Klappenu

V největším švédském snowparku „Klappen“ se sešla početná partička team riderů výrobce snowboardů Salamon a natočila z této „session“ velmi povedený edit!

Tradičně si to ale trochu rozebereme!

Video se natáčelo v Klappen snowpark, který se nachází cca 400 km severozápadně od města Stockholm. Nato že místní kopec má jen 655 metrů nad mořem, tak se zde rozkládá spousty sjezdovek a lanovek do všech směrů. Velké využití zde mají samozřejmě i freestylisti, kteří zde najdou 3 parky pro všechny úrovně ježdění.

Pro úplné začátečníky a děti je připravený „Juniorpark“, plný malých skoků a jednoduchých překážek. Pro středně pokročile jezdce v Klappenu najedete parčík, s názvem „Blue line“, kde už jsou o kapku těžší překážky a skoky. Pro ty ridery, kteří disponují už pořádným jízdním skillem, je na hoře nejlepší z nejlepších snowparků ve Švédsku „Big park“ s několika lajnami. Hlavní dominantou parku je obrovská pro lajna o dvou skocích s tablem okolo 20 m. Dalším velkým lákadlem v tomto parku je i u-rampa nebo teď žhavou novinkou, obrovský bag jump. Kde rideři, kteří zavítají do Klappenu můžou potrénovat ty nejtěžší triky do měkkého.

Snowpark v Klappenu je hojně využíván národními týmy, organizacemi a profi týmy. Tradičně se zde jezdí i závody světového formátu. Není tedy divů, že si tento švédský park vybral pro své týmové video i Salamon.

Sven je v Klappenu jako doma

Ještě pár slov k jezdcům.

Ve videu se představí 5 jezdců. Nejdominantnější ve videu je Švéd Sven Thorgen, který svůj přestup z Nitro snowboards do Salamon oznámil teprve nedávno. Ve videu předvádí svůj ikonický a pro Svena typický snowboarding, plný stylovek a brutálních rotací. To samé by se dalo říct i o Dusty Hencriksnovi, který se do podvědomí profesionálního snowboardingu dostal díky jeho skvělé letošní sezóně. Spousta z vás si ho jistě zapamatovala kvůli jeho specifickém „na lehko“ stylu. Dusty totiž nejraději jezdí jen v tričku. Dalším Američanem ve videu je Judd Henkes, který se vytáhl svým jibbových skillem a samozřejmě ukázal jak se umí roztočit na místním big airu. Dále se videu ukáží lokálové Mikhail Khvatov a Novalie Engholm. No zkrátka 6 a půl minutová stylová nálož v perfektním střihu a soundtracku. Dámy a pánové, užijte si video!

Tak zas příště! Ahoj! 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!