Salomon team zajezdil v Klappenu

V největším švédském snowparku „Klappen“ se sešla početná partička team riderů výrobce snowboardů Salamon a natočila z této „session“ velmi povedený edit!

Tradičně si to ale trochu rozebereme!

Video se natáčelo v Klappen snowpark, který se nachází cca 400 km severozápadně od města Stockholm. Nato že místní kopec má jen 655 metrů nad mořem, tak se zde rozkládá spousty sjezdovek a lanovek do všech směrů. Velké využití zde mají samozřejmě i freestylisti, kteří zde najdou 3 parky pro všechny úrovně ježdění.

Pro úplné začátečníky a děti je připravený „Juniorpark“, plný malých skoků a jednoduchých překážek. Pro středně pokročile jezdce v Klappenu najedete parčík, s názvem „Blue line“, kde už jsou o kapku těžší překážky a skoky. Pro ty ridery, kteří disponují už pořádným jízdním skillem, je na hoře nejlepší z nejlepších snowparků ve Švédsku „Big park“ s několika lajnami. Hlavní dominantou parku je obrovská pro lajna o dvou skocích s tablem okolo 20 m. Dalším velkým lákadlem v tomto parku je i u-rampa nebo teď žhavou novinkou, obrovský bag jump. Kde rideři, kteří zavítají do Klappenu můžou potrénovat ty nejtěžší triky do měkkého.

Snowpark v Klappenu je hojně využíván národními týmy, organizacemi a profi týmy. Tradičně se zde jezdí i závody světového formátu. Není tedy divů, že si tento švédský park vybral pro své týmové video i Salamon.

Sven je v Klappenu jako doma

Ještě pár slov k jezdcům.

Ve videu se představí 5 jezdců. Nejdominantnější ve videu je Švéd Sven Thorgen, který svůj přestup z Nitro snowboards do Salamon oznámil teprve nedávno. Ve videu předvádí svůj ikonický a pro Svena typický snowboarding, plný stylovek a brutálních rotací. To samé by se dalo říct i o Dusty Hencriksnovi, který se do podvědomí profesionálního snowboardingu dostal díky jeho skvělé letošní sezóně. Spousta z vás si ho jistě zapamatovala kvůli jeho specifickém „na lehko“ stylu. Dusty totiž nejraději jezdí jen v tričku. Dalším Američanem ve videu je Judd Henkes, který se vytáhl svým jibbových skillem a samozřejmě ukázal jak se umí roztočit na místním big airu. Dále se videu ukáží lokálové Mikhail Khvatov a Novalie Engholm. No zkrátka 6 a půl minutová stylová nálož v perfektním střihu a soundtracku. Dámy a pánové, užijte si video!

Tak zas příště! Ahoj! 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!

Nahlédnutí na Mammoth mountain v rámci akce Red Bull Recharged

Internet poslední dobou zaplavila salva videí a fotek z Kalifornie. Konkrétně z Mammoth mountain, kde proběhla akce od Red Bullu jménem Recharged, kterou má na starosti Mark McMorris a Ben Ferguson. A o co jednalo?