Šárka Pančochová na Laax Open devatenáctá

Šárce Pančochové nevyšlo semifinále na Světovém poháru ve švýcarském Laaxu dle jejich představ. Jak se dozvíte v článku, podmínky nebyly pro slopestyle optimální a většina riderek tak bojovala s rychlostí.

Po Světovém poháru v rakouském Kreischbergu se malá česká výprava ve složení Šárky Pančochové a repre trenéra Přemka Vidy, přesunula o pár set kilometrů na západ do švýcarského Laaxu, kde v těchto dnech probíhá závod Laax Open, který patří do série Světového poháru. Letošní trať na Laax Open byla poměrně dlouhá a náročná, což vedlo k žádosti o přidání dalšího tréninkového dne. Celý závod se tak oproti původnímu plánu částečně změnil.

Šárka na slopestylové trati | Foto: Přemek Vida

Dle informací, které máme od české výpravy byly podmínky těžké především kvůli trati, která příliš nepočítala s možnou ztrátou rychlosti při odjezdu triků na překážkách, nebo skocích. Podmínky částečně ztížil i nový sníh. Šárka v semifinále startovala jako první a právě kvůli problémům s rychlostí, který měla většina riderek, se jí nepodařila odjet ani jedna jízda. Do šestičlenného finále se jí tak bohužel tentokrát postoupit nepodařilo. Jeden z repre trenérů Přemek Vida uvedl: ,,S rychlostí to byl boj, který vedla většina riderek. Třeba Anna Gasser byla krátká na třetím skoku a zranila si kotník." 

Do šestičlenného finále žen, které se jede v pátek, postoupila z prvního místa Američanka Julia Marino. V kvalifikaci mužů zajel nejlíp Švéd Sven Thorgren. Kompletní výsledky najdete zde.

Šárka na slopestylové trati | Foto: Přemek Vida

Šárka zůstává další týden trénovat v Laaxu, odkud se poté přesune do Colorada, kde jí bude čekat příprava na Mistrovství světa. To se jede od 31. ledna do 10. února v Park City. Startovat bude ve slopestylu, big airu i rampě. Přidá se k ní i Petr "Horis" Horák, který pojede slopestyle a big air. Nakonec se nepřipojí Katka Vojáčková, která stále léčí zraněný kotník.

Šárku můžete sledovat na Instagramu. Stejně tak i Přemka Vidu.

Publikoval

Jan Lohynský
Další články autora

Foto & komentář

Přemysl Vida
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!