Sledujte dnešní a zítřejší finále Laax open

To, že stojí za to sledovat Laax open, je i fakt, že se jedná o poslední světový závod do té doby, něž se pojede český Snowjam. Proto doporučujeme nevynechat dnešní slopestyle a zítřejší half-pipe finálového programu Laax open 2021.

Během kvalifikace se bylo rozhodně na co dívat, proto si nenechte ujít dnešní finále slopestyle, které začíná ve 13:00 a zítřejší half-pipe v 17:45. Pojďme si dát rychlý souhrn semifinálové jízdy.

Semifinále muži

Do finále postupuje 12 celkem jezdců. V průběhu semifinále proběhla parádní show a během dvou kvalifikačních jízd jezdci předváděli velmi náročné triky. Byly vidět obrovské rotace, ale nechyběly i triplecorky. Bylo vidět, že „triply“ nehrají tak velkou roli a judges zajímalo, jak si borci s tratí poradí celkově.
Na domácí půdě nejvíc sedla semifinálová trať Švýcarům, kteří posílají do finále hned 4 ridery, Norové 3 a USA, JPN, SWE a BEL po jednom jezdci.
Do semifinále se probojoval i slovenský talent Samuel Jaroš, který ale bohužel ve svých obou jízdách neodjel fs doublecork 1260 a tudíž skončil na krásném 22. místě. Tímto mu gratulujeme!

Semifinále ženy

Do finále postupuje 8 žen. Bylo vidět mnoho doublů, ale i těžké rotace. První postupové místo zajela známa Jamie Anderson, která se rozhodčím líbila nejvíce. Ještě aby ne, létala vysoko a daleko. Druhé postupové místo brala Sadowski Synnott Zoi za krásné a daleké rotace. Do finále postupují i dvě Japonky - Kokomo Murase a Reira Iwabuchi. Ze čtvrtého místa Kanaďanka Laurle Blouin. Poslední místa si rozdělil Tess Coady, Halley Lngland a poslední postupové brala Anna Gasser.
Naše Šarka Pančochová bohužel při obou jízdách spadla. Při první jízdě chytla hranu na dopadu při bs 180 a v druhé jízdě ji naopak chybělo pár stupňů při bs 720. Nakonec skončila na 22.místě.
Klaudia Medlová si jela hodně na pohodu a nejlépe rozhodčí ohodnotili její první jízdu, kde získala 44 bodů a skončila tak na 19. místě. Oběma moc gratulujeme a budeme se těšit ve Špindlu na Snowjamu.

Semifinále rampa Muži

Do finále postupuje 6 jezdců z každého heatu, tedy 12 jezdců. Startovní listina finále je velmi nabitá. Těšit se můžeme na staré známé, ale i na nováčky, kteří předvádí velmi povedené a technicky náročné jízdy. Velkou pozornost si získal mladík Valentino Guseli, který předvedl zajímavou jízdu. Tento Australan létal v každém skoku neuvěřitelně vysoko. Nikdo se zkrátka nestačil divit. Jsme opravdu zvědaví co předvede ve finále.

Neskutečná jízda Valentino Guseli

Semifinále rampa Ženy

6 žen postupuje do finále. Rampová stálice, Američanka, Chloe Kim nasbírala za svou jízdu 94 bodů a získala první postupové místo. Dále do finále postupují 3 Japonky, jedna Španělka a Němka. I zde se máme rozhodně na co těšit.

Tak to byl rychlý Laax Open souhrn a opět připomínáme - dnes ve 13:00 finále slopestyle a zítra 17:45 finále Half-pipe!

Sledovat online můžete zde! 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Pondělí je tady a s ním i nová Sunday in the Park

Nedovedeme si představit start do nového tádne bez nové epizody z Bear Mountains v Kalifornii. Stále nás tato série baví a stále jsou ve videu jezdci, kteří předvádí kvalitní a vyrovnaný snowboarding. Proto i tentokrát nevynecháme už 8. epizodu!

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.