Sníh z 250 km vzdáleného Monínce obohatil letošní BCB Summer Jibbing

Již 12. ročník tradiční snowboardovo-freeski akce v Janovičkách BCB Summer Jibbing přilákal mnoho jezdců z celé republiky na 40 kubíků sněhu ze Snow Factory z 250 km dalekého Monínce. Akce se konala minulý víkend a redakce Freeride.cz byla na místě! Jaké to bylo? To si pojďme říct v tomto reportu…

Něž se dostaneme k samotnému závodu, musím pro neznalé jedince z úvodu říct, kde se akce vůbec koná a jak to na místě vypadá. Janovičky je malá osada v horách mezi Krkonošemi a Orličkami u polských hranic a je to opravdu dobrý konec světa. Většina české populace tento kraj zná díky skalním městům a skvělým podmínkám pro lezectví nebo MTB. No a zde se uprostřed polí a luk nachází totálně vymazlený a vypimpený areál.

Areál, kde najdeš vše na co si vzpomeneš. Koupaliště s příjemně studenou přírodní vodou a obří skluzavkou. Na břehu koupaliště je pláž s bílým pískem, jak na Zanzibaru. Na této pláži se dá jezdit na skimboardech a přes koupaliště je natáhnuta slacklina. Všude okolo jsou místa na chill, ať už na příjemném anglickém trávníku nebo pod slunečníky. V areálu najdeš i parádní servis od vyvoněných záchodků se sprchami, chatek, ohniště, grilu, baru s jídlem, pivem a chlastem, obřího podia pro kapely, multifunkčního hřiště, pumptracku, minošky a hlavně rampy pro řádnou letní jibbovačku.

A v tomto areálu parta místních nadšenců a tak trochu bláznů dělá akci, která je ojedinělá nejen v ČR, ale troufám si říct i v celém světě. Protože během jednoho letního červencového víkendu se můžete projet na skatu v rampě, na kole v pumptracku nebo přes úzkou lávku, která je natáhnuta přes koupaliště. Můžete se nechat potahat na winchi na waku. Zahrát turnaj ve fotbálku nebo ve street basketbalu, ale hlavně si zajezdit uprostřed léta na opravdovém sněhu na prkně, či lyžích. Navíc si večer trsneš na plno super muziky a během celé akce poznáš plno usměvavých lidí, kteří to vibujou stejně jako ty. Zní to jako scéna z hollywoodského filmu, ale je to opravdu tak!

Hlavním hřebem celé akce je snowboardovo-freeski jibbovací závod, na který se letos sjelo mnoho jezdců z celé ČR. Přilákala je nejen samotná BCB akce na totálně snovém místě, ale řekl bych, že i novinka pro letošní ročník od pořadatelů a to 40 kubíku sněhu z monínckého Snow Factory, který přivezl kamion napjechovaný po strop. Zábava za nejméně sto hadrů pro asi 30 nadšených jezdců, kteří po registraci bez startovného mohli bojovat o prize money v hodnotě 30 000 Kč. No řekni nám, kde to máš?

A to během téměř dvouhodinovém jamu na kreativním set-upu o speedrailu, bongu a vystřelováku, ze kterého se dalo transferovat do railu a který vyzýval jezdce k řádné hecovačce - pár hodnotných triků jsme na téhle parádě rozhodně viděli. Celý set-up byl zakončený vysokým wallridem, kde proběhlo taky pár stylovek.

Během více jak 30°C horka sníh překvapivě dobře držel, ale horko z jezdců vysávalo sílu jak mozkomor vzpomínky z Harryho Pottera. Naštěstí jezdců nebylo tolik a netvořily se nějak velké fronty a vše hezky odsejpalo. Nikdo nějak dlouho na svůj run nečekal a během jamu dal každý tolik runů, kolik jen chtěl.

Na rozjezdové rampě vládla pozitivní atmosféra s občasnými "džouky" a hecovačkami. Někdo drtil bong, někdo stylovečky z vystřelováku a někdo si zase oblíbil rail. Každý dle své libosti. No a jak to vlastně celé dopadlo?

Všichni strašně diktovali a hecovali parádní triky po celou dobu jamu a bylo hezké sledovat každý run. Prostě jibb jam jak má být! Padaly hroty od frontflipů, one footů, transferů, od rotací DO i Z, ale i stylové průlety nad bongem nebo z vystřelováku. Zkrátka radost pohledět a posílám props všem riders!

Výsledky SNB:

1. Dan Paulíček
2. Jirka Požický
3. Lukáš Bendák

SNB a SKI Besttrick:

Jonáš Kubů - bojler bong to frontflip (SNB)
Shymonkey - one foot bojler bong (SNB) 
Matěj Perný za 1 do grindu a 1 ven (SKI) 

SNB holky:

Veronika Jayah
Ludmila Kuttnerova

Výsledky SKI:

Tomáš Vich
Matěj Perný
Jan ježek

Po skončení jamu se všichni vrhli zaslouženě do studených vod janovičského koupálka a na pár chlazených Opatů a Radegastů. Na závěr dne před západem slunce ještě parta podrtila poslední zbytky sněhu, než nám na vždycky zmizel ve tmě. Večer už se jen vibovalo na muziku ze stage a každý po svém potrhával tlustou čarou letošní historický ročník této ojedinělé akce, za kterou musíme poděkovat pořadatelům Daniel Pancner, Miroslav Vlček, Martin Franc, David Koller a taky sponzorům a partnerům akce:

"Dite spederion s.r.o. za dopravu sněhu, Město Broumov, Obec Heřmánkovice, Amity, Z-trade, Karel Franc Lutoma, Snowpanic, Dítě spedition, Havana, Freeride.cz, Centrum Walzel, Ekofarma Bošina, Spike food, Nandej, 2Pec, Growshop, Totalboardshop, Seedbank, Kapybara, Royalqueenseeds, Sticker.cz, Širokko, Red Bull, Misfit, Armada, Nitro. 

Ještě mrkni na naše reelsko: 

To bylo z letošního ročníku BCB Summer Jibbing vše! Tak zase za rok parto! 

Těšíme se...

Report napsal a na místě to viboval s vámi

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!