SNOWBOARD: Mrkej na první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Rok co rok na nás během zimu útočí kvantum lyžaských akcí, eventů a závodů a z velký většina z nich jsme nadšení, pár nám vyrazí dech a pak se najdou kultovka jako pecka Swatch Nines! Už jen při pohledu na každoročně neskutečnej setup nám hnedka na jazyk vlítne poznámka: "Tak to se asi posr*li!" Letošní ročník aktuálně od začátku týdne plundruje stejně jako loni švýcarský středisko Schilthorn, kde si pozvaní riders užívají návrat ke kořenům. Inspirace pro letošek přišla totiž z roku 2016, kdy se postavil brutální corner nazvaný Perfect Hip a právě tohle trefný pojmenování zvolil otec celé akce Nico Zacek se svým týmem i letos! Vyvolení lyžníci a boarďáci tak opět dávají gravitaci na frak a pokoušejí se přiblížit do míst, kde se spíše vyskytují kosmická tělesa popřípadě umělé družice. Tohle bude zkrátka velký a zase budem čumákovat s otevřenými ústy!

Text z dílny freeski redaktora Matyho Vránka

(foto: Klaus Polzer)

Očekávaným vrcholem se pak stane sobota 13. dubna, kdy se rozjede megalomanská jam session známá jako Public Day. Celej brajgl vypukne v 11:00 a riders to do nás budou prát až do jedný odpoledne. Ještě ale než nastane víkendovej masakr, tak se do země čokošky a hodinek podívíme i dneska! Světlo světa totiž spatřilo první oficiální video, kde jezdci odpaňují první tríčky nejen na ukrutným corneru, ale užívají si i zbytek skvělýho parku, kterej celejch šestnáct dnů stavělo dvacet jedna neúnavných šejprů. Respekt! Na jeho návrhu se podílelo i několik jezdců a kromě centrálního kickeru tady nelezneme taky libůstky jako The Portal, to je laicky řečeno ten jib nad dírou či Transition Playground, což odpovídá bowlůma dalším muldám v dolní části parku. Dost ale pindání. Nejlíp si obrázek uděláze z přiloženýho editu a fotek!

First Hits Swatch Nines 2024:

První ofiko fotky:

(foto: Theo Acworth)

(foto: Ethan Stone)

(foto: Klaus Polzer)

Foto: Theo Acworth)

Swatch Nines web najdeš zde.

s otevřenými ústy sleduje

Maty Vránek
Další články autora

Pro účely snowboard sekce upravil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!