Světový pohár v Secret Garden za účasti Šárky Pančochové

V čínském resortu Secret Garden, kde se v roce 2022 budou konat zimní olympijské hry, se právě jede jeden ze světových pohárů ve snowboardingu. Číňani neotáleli a pro jezdce si připravili poctivou rampu a kreativní slopestylovou trať, na které nemůže chybět ani překážka ve tvaru velké čínské zdi.

Dneska byla na programu kvalifikace v halfpipe, které se sice nezúčastnily momentálně největší hvězdy Chloe Kim ani Australan Scotty James, ale i tak se bylo na co koukat. Švýcar Jan Scherrer si vyjel první postupové místo do finalé svou jízdou za 89.75 bodů a v ženském závodě brala první postupové místo číňanka Xuetong Cai s jízdou za 92.50 bodů. Zítra 20.12. je na programu kvalifikace mužů i žen ve slopestylu, po které bude 21.12. následovat finále v halfpipe a slopestylu.
Kompletní tabulka výsledků žen.
Kompletní tabulka výsledků mužů.

Do Číny odletěla i česká snowboardistka Šárka Pančochová, která si v dnešním zavodě v rampě vyjela dvanácté místo a zajistila si tím účast na Mistroství světa v Park City, kde bude teda závodit ve třech snowboardových disciplínách. Šárce gratulujeme a budeme jí držet palce ve čtvrteční kvalifikaci slopestylu.

Šárku můžete sledovat na Instagramu.
Fotky: Přemysl Vida

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: S teprve 5letým Honzíkem Raselem o snowboardingu a wakeboardingu

Dnes pokračujeme v představování mladých talentů, kterých se v poslední době objevilo celkem hodně. Z toho máme samozřejmě velkou radost. Jedním z nejmladších riderů v ČR je aktuálně i teprve 5letý Honzík Rasel, který navíc diktuje na snowboardu i wakeboardu. Seznamte se!

Matěj Nedorolík zabil jibby ve svém parkovém editu!

Slovenskému riderovi Matějovi Nedorolíkovi se podařilo naprosto zabít jeho snowparkový video part z letošní zimy! No pohodlně se usaďte a posuďte sami, jak jsou na tom Matějovy jibbové skills, protože za nás jsou teda solidní!

Z budoucnosti se vrací Futureshock crew se svým ''Fourth Wall'' movie

Tak Futureshock crew je bezpochyby nejaktivnější snowboardovou crew na Shredbots kanále. Množství videí, které v poslední době vyslali do světa je fakt obrovské a ve svém maratonu videí stále pokračují. Tentokrát to je jejich ''Fourth Wall'' movie, ve kterém jako vždy není vůbec nouze o pořádnou dávku kreativity!