Světový pohár v Secret Garden za účasti Šárky Pančochové

V čínském resortu Secret Garden, kde se v roce 2022 budou konat zimní olympijské hry, se právě jede jeden ze světových pohárů ve snowboardingu. Číňani neotáleli a pro jezdce si připravili poctivou rampu a kreativní slopestylovou trať, na které nemůže chybět ani překážka ve tvaru velké čínské zdi.

Dneska byla na programu kvalifikace v halfpipe, které se sice nezúčastnily momentálně největší hvězdy Chloe Kim ani Australan Scotty James, ale i tak se bylo na co koukat. Švýcar Jan Scherrer si vyjel první postupové místo do finalé svou jízdou za 89.75 bodů a v ženském závodě brala první postupové místo číňanka Xuetong Cai s jízdou za 92.50 bodů. Zítra 20.12. je na programu kvalifikace mužů i žen ve slopestylu, po které bude 21.12. následovat finále v halfpipe a slopestylu.
Kompletní tabulka výsledků žen.
Kompletní tabulka výsledků mužů.

Do Číny odletěla i česká snowboardistka Šárka Pančochová, která si v dnešním zavodě v rampě vyjela dvanácté místo a zajistila si tím účast na Mistroství světa v Park City, kde bude teda závodit ve třech snowboardových disciplínách. Šárce gratulujeme a budeme jí držet palce ve čtvrteční kvalifikaci slopestylu.

Šárku můžete sledovat na Instagramu.
Fotky: Přemysl Vida

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Report Opening YOUR PARKu + video a pozvánka na Grill'n'Grind Session

Kluci z Deštné vás zvou na další Grill'n'Grind Session, která proběhne již tento víkend a zároveň vám nastíní, jak proběhl letošní Opening YOUR PARKu a první Grill'n'Grind Session ever.

Jaká byla akce Shops 1st Try v Alpbachu?

V rakouském středisku Alpbach se ve dnech 19.-21. ledna konal již 10. ročník akce SHOPS 1ST TRY, které jsme se jako jediné fungující české snowboardové médium měli tu čest a radost zúčastnit. Pojďme se společně podívat, jak celá akce proběhla očima našeho blogera a redaktora Štěpána Košíka.

10 pozvaných riders + 6 wildcards na Horsefeathers King of Jib 2020

Představujeme vám 10 pozvaných riderů + 6 riderů, kterým byly uděleny divoké karty na Horsefeathers King of Jib 2020, který se jede v sobotu v K2 Snowparku Vítkovice. Check it!