Světový pohár v Secret Garden za účasti Šárky Pančochové

V čínském resortu Secret Garden, kde se v roce 2022 budou konat zimní olympijské hry, se právě jede jeden ze světových pohárů ve snowboardingu. Číňani neotáleli a pro jezdce si připravili poctivou rampu a kreativní slopestylovou trať, na které nemůže chybět ani překážka ve tvaru velké čínské zdi.

Dneska byla na programu kvalifikace v halfpipe, které se sice nezúčastnily momentálně největší hvězdy Chloe Kim ani Australan Scotty James, ale i tak se bylo na co koukat. Švýcar Jan Scherrer si vyjel první postupové místo do finalé svou jízdou za 89.75 bodů a v ženském závodě brala první postupové místo číňanka Xuetong Cai s jízdou za 92.50 bodů. Zítra 20.12. je na programu kvalifikace mužů i žen ve slopestylu, po které bude 21.12. následovat finále v halfpipe a slopestylu.
Kompletní tabulka výsledků žen.
Kompletní tabulka výsledků mužů.

Do Číny odletěla i česká snowboardistka Šárka Pančochová, která si v dnešním zavodě v rampě vyjela dvanácté místo a zajistila si tím účast na Mistroství světa v Park City, kde bude teda závodit ve třech snowboardových disciplínách. Šárce gratulujeme a budeme jí držet palce ve čtvrteční kvalifikaci slopestylu.

Šárku můžete sledovat na Instagramu.
Fotky: Přemysl Vida

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: Láďa Hrstka o letošní sezóně a Mistrovství světa juniorů

Po dvou letech tady máme k rozhovoru opět mladého zabijáka z jihu Čech Láďu Hrstku, který letos zažil nabitou zimní sezónu plnou zajímavých snowboardových tripů do všech světových směrů. Je to teprve týden, co se Láďa vrátil ze Švédska, kde probíhalo Mistrovství světa juniorů. Jak si to tam užil, za co mu chtěli vzít skipas v Americe a mnohem více se dozvíte níže.

The Wkndrs diktují v novém videu ''Rude Boys''

The Weekenders se vrací po dvou měsíční pauze zpět a tentokrát budou diktovat v rytmu rychlého beatu. V novém videu Rude Boys z kanadského Whistleru to kluci roztočí ve stylu na vysoké otáčky a jako vždy předvedou skvělý snowboarding. Pohodlně se usaďte a zpříjemněte si sobotní odpoledne s partičkou, která jezdí ''pouze'' a jedině přes víkend.

FreerideTV: BEST OF Snowboardel Lokální výzva

Je tady sestřih toho nejlepšího, co se doslova „odjelo“ během letošních 5 zastávek Snowboardel Lokální výzvy. Vyrazili jsme do snowparků po celé ČR, natáčeli jsme, rozdávali věcné ceny od Picture Organic Clothing a po ježdění pili pivka Excelent. Hlavně jsme ale hledali nové Snowboardel team riders na příští sezónu.