Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.

Na horách leží až 60 cm sněhu, do toho areály chrlí masy technického sněhu a předpověď počasí na následující dny je více než příznivá. Teploty pod nulou a další sněžení. To je začátek zimy, který tady dlouho nebyl, tak snad to dlouho vydrží a nedopadne to stejně jako minulý rok. Určitě si všichni pamatujeme ty obrázky z půlky ledna, kdy to vypadalo jak na konci dubna.

14 denní předpověď pro celou ČR

Některé areály na nic nečekají  a otevírají hned tento víkend. Takže ten, kdo se chce už sklouznout, má možnost v těchto areálech:
Od pátku 1.12. na Černé hoře v Jánských Lázních a v Tošovicích. Od soboty 2.12. pak Špindl (Medvědín), Malá Úpa, Ještěd, Dolní Morava, Říčky v Orlických horách, Karlov, Branná, Novako - Boží Dar, Karolinka, Stupava, Kvilda

Příští víkend se k nim přidá další řádka areálů, např. Klínovec, Lipno, Špičák, Deštné, Severák. Pokud bude počasí přát, tak věříme, že ostatní budou jen přibývat. Veškeré info doporučujeme sledovat na portálu holidayinfo.cz.

Na Dolní Moravě to valej o 106!

Jinak musíme píchnout klackem do vosího hnízda, jelikož mnoho z těchto areálu má překážky někde na kupě a určitě by pro ně nebyl velký problém některou z nich zakopat, oplotkovat a nechat nás nadšence pojezdit. Určitě by to mnoho z nás ocenilo a dorazilo kvůli tomu pojezdit. No nic, o tom si necháme asi jen zdát…

Pro info, kam se dá vydat něco pojezdit, doporučujeme sledovat náš instagramový profil, protože když se k nám dostane, že se někde něco shredí, tak vám o tom určitě dáme vědět včas. Zatím víme pouze o Severáku, kde parta lokálů ladí něco na víkend a Mosty u Jablůnkova taky slibují shred. Já (Štěpán) s partou budu shredit na Fajťáku ve Velmezu, tak dorazte (od 8:00 do 12:00)!  Ale pokud někam dorazíte shredit, tak respektujte ty, kteří setup postavili a běda, aby šlo poznat, že na tom někdo jezdil! Takže lopaty sebou!!!

Tak jo, to bylo vše z Freeride.cz zpravodajství. Pokud někam o víkendu vyrazíte, nezapomeňte nás označovat @freeridezcsnow. Díky a užívejte!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...

Třeskutá půlhodinka s Capeesh partou

Ferdinand Dahl a jeho týmový grupa od značky Capeesh má venku pohodovou půlhodinku "capeesh worldwide"...