Tomáš Zelinka si vyjel druhý flek na freeride akci Pitztal Wild Face 2021

17.-18.4. se jel na rakouském Pitztale pod hlavičkou Freeride World Qualifer závod a na startu nechyběli ani dva Češi. Jan Koukol a Tomáš Zelinka. No a právě Tomáš si vyjel druhé místo!

Tento závod Pitztal Wild Face je tak trochu originální ve všech zastávkách Freeride World Tour/Qualifer, protože jezdci nesbírají body za výběr lajny nebo plynulost jízdy, ale rozhoduje čas! O vítězi tedy rozhoduje to, kdo se z hory Mittagskogel dopraví do cíle v co nejkratším čase. To se právě Tomášovi Zelinkovi podařilo v krásném čase 5:48.77. Přitom na vítěze ztratil pouhých 14,36 sekud. Na třetím místě časomírou projel Rakušan Kraxner Bernhard s časem 5:50.73. 

Na Pitztale startoval ještě Jan Koukol, ten skončil na 11. místě s časem 6:42.29.

Borcům gratulujeme a budeme se těšit na další úspěchy! 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

King Snow Movie Teaser

Kolegové z kanadského magazínu King Snow přichází se svým prvním snb filmem. Prozatím nás napínají jen s nabouchaným trailerem, ze kterého je jasné, že to bude velmi parádní záležitost!

Nostalgický čtvrtek - XII. – Tenkrát na západě (2.díl)

Minulý týden jsme rozjeli novou sérii „NČ“ s příběhem ze západu Čech. V rámci výstavy v Chebu, věnované historii českého snowboardingu, povyprávěla své příběhy legenda místní scény Jan Majďák. Podívali jsme se ve vzpomínkách na začátky Majďákovi oddanosti ke snowboardingu, na legendární akce v Chebu i na nezapomenutelné mejdany. To vše v minulém dílu. Dnes ale dostanou slovo další aktéři ze západu. Jan „Kašpi“ Kašpar popovídá o své snb cestě a taťka neklidského snowparku Petr Matoušek zase odkryje historii tamního snowparku.

Snowpark Kaunertal otevírá své brány s akcí Spring Classics

Oblíbený ledovec Kaunertal a jeho snowpark otevírají brány všem shreďákům a milovníkům jarního ježdění. Slash, ostré vysokohorské slunce, perfektně připravený park a mnoho akcí během 3 týdenní opening akce.