Třinecká Square Jib Session 2

Poslední listopadový den tohohle roku patřil již druhému ročníku akce s názvem Square Jib Session, která se koná ve východním městě naší republiky, Třinci. Jde o jibbovačku na dvou překážkách, tenhle rok to byl áčkový, hodně poctivý rail a dvě pvc roury za sebou. Na konec akce se připravil bong barel, který byl tečkou za pohodovým dnem.

Vše onen den odstartovalo kolem jedné hodiny odpolední, kdy se začaly scházet první davy lidí, začal vonět gulášek, rozlívat se svařáček, který všechny příchozí zahříval do sytosti, aby v zimě, která ten den vládla, bylo aspoň trochu příjemněji. Na rozjezdové plošině se během soboty prostřídalo zhruba 30 jezdců, ať už na snowboardu nebo lyžích a od prvních chvil bylo vidět, že se ten den bude na co koukat. Jízdy tzv. na nečisto plynuly jedna báseň a pomalu a jistě se po úpravě rozjezdu, překážek a odjezdu šlo na kvalifikační jam, který trval cca hodinku a půl. Zapojilo se do něj všech 30 přihlášených jezdců, ať každý předvede maximum co vydrží před začátkem sezóny a mohlo se jít polehoučku na finálovou záležitost, kam postoupilo šest snowboardistůpět lyžníků. Ještě než se na to vrhneme bych chtěl partě organizátorů Status Normal vzdát hold za perfektně připravené překážky a hlavně potom občerstvení, kde se ve čtyřech stanech vedle sebe dalo pořídit opravdu i to co jste nečekali, obsluha rychlá jako nikdy a všichni příchozí si to náramně pochvalovali, adventní trhy hadra = ).

Finálová šestka snowboardistů byla na startu v poměru 4:2 pro polskou návštěvu, kdy postoupili Bartek, Patryk, Greg a nejmladší účastník akce Janek. Všichni jezdili v ten den hodně zajímavě a finále si zasloužili s velkým přehledem. Českou menšinu zastupovali BedřichNissi. Bohužel našim klukům to v kvalifikaci nepadalo tak, jako naším polským bráchům a proto jich ve finále nebylo více. Během půlhodinového jamu se diváci snažili partu jezdců hodně vyhecovat, aby padaly triky, které zahřejí oko snowboardového nadšence. Myslím si, že se tak i stalo. Páté místo bral Bedřich, kterému opravdu štěstí nepřálo, i když v kvalifikaci dával zle, tak ve finále ne a ne nic padnout, odjet a být spokojeným. Co by se dalo napsat v jeho kolonce triků, třeba 50/​50 bs out, 50/​50 bs lip, bs nose. Čtvrtou příčku bral hodně sympatický floutek z Pollandu, kterému rodiče dali křestní jméno Bartek. Transfer bs lip, 50/​50 fs out, fs tail, transfer 50/​50, 50/​50 bs lip. Jsme na první medailové pozici, která zaručovala ceny od sponzorů akce, vzal jí třinecké scéně známý polský matador Greg, který napálil ve finále triky jako bs lip, bs blunt, 50/​50 fs boro anebo nádherný transfer do bs lipa, který aspiroval na nejkrásnější trik dne, mezi přihlížejícími. Kolega z Polski číslo tři a druhé místo závodu pro Patryka. Další z jezdců, na jehož styl se byla radost dívat, fs nose, 50/​50 do sw 50/​50, 50/​50 bs out, transfer 50/​50, 50/​50 fs tail 270 out, bs nose. První flek bral všem železuchtivým nadšencům známý Nissi, který jezdil po celý den v podstatě bez pádu, čistě a hlavně jeho triky si o to řekly samy, 50/​50 bs out, fs boro přes celé áčko - radost pohledět, 50/​50 360 out, transfer fs boro, 50/​50 fs boro 270 out. Pověstné zlato tedy zůstalo v Česku, ale velký dík letí všem polským riderům, kteří dorazili, akce se díky nim zase posunula o stupínek výše. Abych finále uzavřel, tak extra cenu bral mladý polský hoch Janek, jehož věk nechci vymýšlet, ale určitě vám bude stačit umět počítat maximálně do desíti, více nepotřebujete. Nasázel na áčkovém railu bs lip, 50/​50 fs out, bs boro. Klobouček dolů, jestli jednou budu mít malého floutka, kéž by byl aspoň z poloviny jako Janek, TOP. 

Ceny se rozdaly, parta jezdila poslední triky přes rasta barel bong, z dodávky zněly songy, které vás nenechaly stát jako kůl v plotě, všichni spokojeni, těšící se na afterparty a my musíme poděkovat městu Třinec, ale hlavně partě Status Normal za to, že zase posunuli akci o kus dále. Samozřejmě obrovský dík sponzorům, bez kterých by to nešlo: Honkytonk boardshopu Havířov, Armada Skis, M.ART.IN, Free Design Gallery, Dakine, Goonch longboards, Snowpark Bukovec, Bulis boards, Pow, Mepac.cz, Dragon Optics, Good Luck Tattoo Studio Třinec, XS Energy Drink, Autodoprava PR Trans, Music club Tesla. Díky všem, vidíme se na trojce.

Kompletní fotogalerie ZDE

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!