Mathieu Crépel - Shaka movie

Snímek Shaka movie dorazí i do České republiky a Mathieu ho přijede svým fanouškům osobně předtavit. Stane se tak 20. října 2018 v Cinema City ve Slovanském domě. Předprodej vstupenek byl již spuštěn a vy tak máte možnost zajistit si svůj lístek už nyní, a to na odkazu níže. Aktuální informace o této premiéře sledujte na stránce události na facebooku.

INFORMACE:
Název: SHAKA
Datum uvedení: 20. října 2018
Délka: 80 minut
Země: Francie
Místo natáčení: Francie /​​ Indonésie /​​ Oregon /​​ Havaj
Jazyk: francouzsky a anglicky – voiceover s titulky
Producent/​​režisér: Morgan Le Faucheur
Hrají: Mathieu Crépel
Produkční společnost: Almo Films

Začátek filmu: 20:30
Cena vstupenky: 159Kč

!!! PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE !!!

Mathieu Crépel patří mezi nejvýznamnější evropské snowboardisty. Poté, co se rozhodl ukončit svou profesionální kariéru závodního snowboardisty, začal přemýšlet co dál. Jelikož je jeho rodnou zemí Francie, miluje nejen snowboarding, ale i surfing. A právě tímto směrem se Mathieu vydal. Jeho cílem se stala legendární vlna Jaws na Havaii. Svou cestu zdokumentoval a díky Almo Film vznikl úžasný projekt Shaka movie.

„Shaka“ je příběh o misi, o extrémní výzvě, kterou se snowboardista Mathieu Crépel rozhodl podstoupit.

Čtyřnásobný mistr světa ve snowboardingu, sužovaný cestovní horečkou, touhou poznávat nové lidi a pátrat po čemkoliv, co by mu rozproudilo adrenalin, vyrostl mezi horami a mořem – dvěma živly, které stejnou měrou dodávají rovnováhu jeho životu.

Ve 33 letech se snowboardista opět rozhodl vystoupit ze své komfortní zóny, daleko od známých míst, posunout hranice svých možností na maximum a dosáhnout nového vrcholu. Ale na rozdíl od všech vrcholů, které dosud zdolal, na tomto není sníh ani skaliska. Jeho dobytí je stejně pomíjivé a pád stejně závratný.
Jméno? Jaws. Vlastnosti? Jedna z největších vln na světě, svatý grál každého pořádného surfaře na velkých vlnách. Toto velkolepé místo najdete na Havaji. I když o jeho zdolání sní spousta surfařů, jen málo z nich to opravdu dokázalo.

Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že by se o něco takového mohl pokusit snowboardista. Nikoho kromě jezdce z francouzských Pyrenejí.

Mathieu přípravě na tuto fenomenální výpravu věnoval dva roky svého života. Během této doby střídavě trénoval v horách a na moři a mnohokrát se vypravil do Indonésie a Oregonu, než se vydal ke svému cíli: na havajský ostrov Maui.
Kromě mimořádného sportovního výkonu ukazuje „Shaka“ především pohled na dobrodružství, které nemá obdoby. Mathieu se na své cestě, na níž je od samého začátku podporován blízkými přáteli a svým okolím, setká s výjimečnými lidmi. Sdílí s nimi chvíle, které ho inspirují vydat se na křivolakou stezku, která vede na Hawaii.

Mezi těmi, které na své cestě potkává, je francouzský šampion ve volném potápění a držitel několika světových rekordů Guillaume Néry, který ho trénuje v hlubinách zátoky Villefranche na jihu Francie. Naučí ho techniky dýchání pod vodou, aby si dokázal poradit ve chvílích, kdy bude pod notoricky známou vlnou.

Cenné rady, jak si s vlnou poradit, Mathieuovi udílí i legendární havajský surfař Gerry Lopez alias „pan Pipeline“ a Koa Rothman, syn zakladatele slavných Black Shorts a jeden ze zázračných surfařských talentů, který zná Jaws jako své boty. 
„Shaka“, natočená a vyprávěná Morganem Le Faucheurem, bývalým profesionálním snowboardistou a přítelem z dětství Mathieua Crépela, je víc než jen o sportovním výkonu. Směs dokumentárního filmu, osobního příběhu a filmu, který člověku zvedne náladu, nás hodinu a 20 minut vede v Mathieuových stopách a doprovází ho na jeho cestě k uskutečnění jeho největšího snu: propojit svoji vášeň pro surfing a snowboarding, a dobýt tak jedno z nejimpozantnějších míst na světě. 

MATHIEU CRÉPEL
Mathieu Crépel se narodil ve francouzském Tarbes před 33 lety a vyrůstal mezi mořem a horami. Quiksilver rozpoznal jeho talent v útlém věku 10 let a během několika málo let se stal nejověnčenějším francouzským snowboardistou v historii.

Po čtyřech titulech mistra světa (2005, 2006 a 2x 2007), stříbrné medaili z X-​​Games a dvou účastech na Olympijských hrách (2006, 2010) Mathieu Crépel cítil, že je čas pověsit vysoutěžené trofeje na hřebík a dát si pauzu. Když se poohlížel po nové výzvě, rozhodl se pustit se do dobrodružství, které by mu umožnilo propojit jeho dvě vášně: snowboarding a surfing. Od té doby putuje po celém světě a v rámci výzvy, která nemá obdoby, zdolává ty nejkrásnější hory a nejlepší vlny na světě.

„Chci se poučit ze svých zkušeností, sdílet je s ostatními a obohacovat jejich zkušenost. Surfování a jízda na snowboardu jsou pro mě vším – díky nim můžu být blízko přírodě a díky nim jsem si uvědomil, jak je křehká. Právě to mě motivuje vyrazit za dobrodružstvím, daleko ze své komfortní zóny a pouštět se do nových a nových výzev.“

MORGAN LE FAUCHEUR
Morgan Le Faucheur je bývalý profesionální snowboardista a zároveň uznávaný filmový producent a zakladatel produkční společnosti Almo Film.

QUIKSILVER
Quiksilver je značka, jejímž cílem je udržitelnost, a proto používá pružné, 100% recyklované polyesterové vlákno. Díky technologii SpinDye® je možné použít celou paletu barev, protože proces barvení snižuje dopad na životní prostředí, kterým se obvykle vyznačují chemická barviva běžně používaná v textilním průmyslu.

#shakathemovie