Úvod do splitboardingu s Marie-France Roy

Splitboarding je poslední dobou čím dál více rostoucím trendem při pohybu ve volném terénu. Nejen, že tím šetříš peněženku a zažíváš svobodu při pohybu v horách, ale dokonce se můžeš vydat i tam, kde to před tím se snowboardem na zádech prostě bylo fakt složité. V dnešním článku se podíváme na video z dílny Arbor Snowboards, kteří vyrábí bez pochyby jedny z nejlepších splitboardových prken na trhu!

Začínáš se splitboardingem, nebo to plánuješ? Pojď se něco přiučit od veteránky rozpůlených prken a členky týmu Arbor Marie-France Roy. Provede tě základy šlapání, správným použitím vybavení a nezapomene ani na bezpečnost.

Marie se splitboardingu věnuje už 10 let, takže nepochybuj, že ví, o čem mluví. Ve videu ukáže tipy na výbavu, postřehy k technice a zmíní i základní informace ke zhodnocení rizik a lavinové bezpečnosti, kterou nikdy nesmíš podcenit. Dozvíš se, jak nastavit split do stoupacího módu, co si sbalit do batohu, nebo jak zabránit namrzání pásů.

Splitboarding je zábava plná svobody a dá ti sílu dobýt hory, ale jak říkal strýček Ben, s tím přichází taky velká zodpovědnost, takže každá znalost přijde vhod. Mrkni nejen na tohle video od Arbor, ale taky si určitě zajdi na lavinovej kurz, přečti si o 5 Red Flags od Jeremyho Jonese a čekuj pár dalších tipů, jak si splitboarding užít ještě víc.

Je skvělé pozorovat, jak roste množství videí, které na tohle téma vznikají. Před pár lety ještě splitboarding nebyl skoro ani slovo a v dnešní době už o něm ví, kde jaký normál ze sídliště. A není se čemu divit, splitboarding je prostě synonymem pro svobodu a ještě ke všemu je to sexy, haha! Tak se přidej mezi partu a pořiď si splita taky!

Splitboardy Arbor jsou k dostání na e-shopu a kamenné prodejně Snowboard Zezula.


Je třeba dbát i na lavinovou bezpečnost a to správné vybavení pro pohyb ve volném terénu.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

V Alpbachu se testovaly novinky na rok 23/24 v rámci akce SHOPS 1st TRY

Akce pro snowboardové nadšence Shops 1st try se po covidové pauze opět odehrála v tyrolském středisku Alpbach. My jsme byli na místě a testovali snowboardové vybavení ostošest. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na místě vypadalo!

Rozhovor: Zoltán Strcuľa o životě a snowboardingu v zahraničí

Slovenský rider Zoltán Strcuľa si poslední roky užívá život a snowboarding v zahraničí, který dokáže velice zajímavě skloubit se svou prací. Celkově jsme se Zoltánem probrali pár zajímavých témat ze všech oblastí a padlo slovo i na téma partnerství a nomádského života. Tak si užijte tohle počteníčko a brzy přineseme i další rozhovory z naší scény.

Jeden skipass stačí aneb Czech Skipass 2022/2023

Vydejte se každý víkend za lyžováním a snowboardingem do 1 z 18 horských středisek, kde můžete uplatnit výhody celosezónního skipassu Czech Skipass.