Úvod do splitboardingu s Marie-France Roy

Splitboarding je poslední dobou čím dál více rostoucím trendem při pohybu ve volném terénu. Nejen, že tím šetříš peněženku a zažíváš svobodu při pohybu v horách, ale dokonce se můžeš vydat i tam, kde to před tím se snowboardem na zádech prostě bylo fakt složité. V dnešním článku se podíváme na video z dílny Arbor Snowboards, kteří vyrábí bez pochyby jedny z nejlepších splitboardových prken na trhu!

Začínáš se splitboardingem, nebo to plánuješ? Pojď se něco přiučit od veteránky rozpůlených prken a členky týmu Arbor Marie-France Roy. Provede tě základy šlapání, správným použitím vybavení a nezapomene ani na bezpečnost.

Marie se splitboardingu věnuje už 10 let, takže nepochybuj, že ví, o čem mluví. Ve videu ukáže tipy na výbavu, postřehy k technice a zmíní i základní informace ke zhodnocení rizik a lavinové bezpečnosti, kterou nikdy nesmíš podcenit. Dozvíš se, jak nastavit split do stoupacího módu, co si sbalit do batohu, nebo jak zabránit namrzání pásů.

Splitboarding je zábava plná svobody a dá ti sílu dobýt hory, ale jak říkal strýček Ben, s tím přichází taky velká zodpovědnost, takže každá znalost přijde vhod. Mrkni nejen na tohle video od Arbor, ale taky si určitě zajdi na lavinovej kurz, přečti si o 5 Red Flags od Jeremyho Jonese a čekuj pár dalších tipů, jak si splitboarding užít ještě víc.

Je skvělé pozorovat, jak roste množství videí, které na tohle téma vznikají. Před pár lety ještě splitboarding nebyl skoro ani slovo a v dnešní době už o něm ví, kde jaký normál ze sídliště. A není se čemu divit, splitboarding je prostě synonymem pro svobodu a ještě ke všemu je to sexy, haha! Tak se přidej mezi partu a pořiď si splita taky!

Splitboardy Arbor jsou k dostání na e-shopu a kamenné prodejně Snowboard Zezula.


Je třeba dbát i na lavinovou bezpečnost a to správné vybavení pro pohyb ve volném terénu.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!