Úvod do splitboardingu s Marie-France Roy

Splitboarding je poslední dobou čím dál více rostoucím trendem při pohybu ve volném terénu. Nejen, že tím šetříš peněženku a zažíváš svobodu při pohybu v horách, ale dokonce se můžeš vydat i tam, kde to před tím se snowboardem na zádech prostě bylo fakt složité. V dnešním článku se podíváme na video z dílny Arbor Snowboards, kteří vyrábí bez pochyby jedny z nejlepších splitboardových prken na trhu!

Začínáš se splitboardingem, nebo to plánuješ? Pojď se něco přiučit od veteránky rozpůlených prken a členky týmu Arbor Marie-France Roy. Provede tě základy šlapání, správným použitím vybavení a nezapomene ani na bezpečnost.

Marie se splitboardingu věnuje už 10 let, takže nepochybuj, že ví, o čem mluví. Ve videu ukáže tipy na výbavu, postřehy k technice a zmíní i základní informace ke zhodnocení rizik a lavinové bezpečnosti, kterou nikdy nesmíš podcenit. Dozvíš se, jak nastavit split do stoupacího módu, co si sbalit do batohu, nebo jak zabránit namrzání pásů.

Splitboarding je zábava plná svobody a dá ti sílu dobýt hory, ale jak říkal strýček Ben, s tím přichází taky velká zodpovědnost, takže každá znalost přijde vhod. Mrkni nejen na tohle video od Arbor, ale taky si určitě zajdi na lavinovej kurz, přečti si o 5 Red Flags od Jeremyho Jonese a čekuj pár dalších tipů, jak si splitboarding užít ještě víc.

Je skvělé pozorovat, jak roste množství videí, které na tohle téma vznikají. Před pár lety ještě splitboarding nebyl skoro ani slovo a v dnešní době už o něm ví, kde jaký normál ze sídliště. A není se čemu divit, splitboarding je prostě synonymem pro svobodu a ještě ke všemu je to sexy, haha! Tak se přidej mezi partu a pořiď si splita taky!

Splitboardy Arbor jsou k dostání na e-shopu a kamenné prodejně Snowboard Zezula.


Je třeba dbát i na lavinovou bezpečnost a to správné vybavení pro pohyb ve volném terénu.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Poznejte vycházející hvězdu ukrajinského snowboardingu Dima Luchkina

Znáte Dima Luchkina? Jestli jste o tomto třináctiletém klučinovi z Ukrajiny ještě neslyšeli, tak si pusťte epizodu pořadu MY TURN od Burton Snowboards, kde se moderátor Selema Masekela vydá do Innsbrucku. Právě zde totiž žije Dima společně s rodinou a každý den posouvá hranice svých snowboardových sklils na novou úroveň s vědomím, že doma na Ukrajině zuří válka.

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.