V Alpbachu se testovaly novinky na rok 23/24 v rámci akce SHOPS 1st TRY

Akce pro snowboardové nadšence Shops 1st try se po covidové pauze opět odehrála v tyrolském středisku Alpbach. My jsme byli na místě a testovali snowboardové vybavení ostošest. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na místě vypadalo!

Kdo o této akci ještě neslyšel, tak si Shops 1st try představte jako snowboardový veletrh přímo na kopci. Zkrátka akce pro nespočet snowboardových brandů, obchodů, distributorů a prostě všechny, kteří se okolo snowboardového businessu motají. Stačí se jen zaregistrovat, zavítat do stanového městečka v Alpbachu, vybrat si oblíbenou značku a gear, nadiktovat svůj setting a jít řádit do hor. 

Akce trvá 3 dny a během těchto dní můžete testovat novinky na další sezónu a projíždět středisko Alpbach křížem krážem od sjezdovek, snowparku až po volný terén.

Freeride lajny všude kam se podíváš

Sjezdovek je ve středisku přes 109 km, mimo jiné i malý snowpark o pár překážkách, skocích a hlavně nespočet freeridových lajn. Naprostý ráj pro snowboardové testery všech úrovní. Chcete testovat all-mountain desky? Jezdit můžete nespočet sjezdovek, kde pro jezdce bylo připraveno pár side-hitů, na kterých jste mohli zastihnout fotografa akce a odnést si povedenou fotku tak jako my.

Nebo preferujete raději parkové snowboardy na pořádné shreděníčko? Půjčte si desky do snowparku a testujte funkčnost a dravost při trikovém ježdění. Jste spíše lovec lajn a rádi šnorchlujete v prašanu? Není problém! V rámci akce lze půjčit desítky snowboardů a vybavení do volného terénu. Splitboardy, spešl rybiny, lavinové vybavení, vázka, boty, atd., prostě vše na co si vzpomenete.

Půjčovat opravdu bylo co a na akci dorazilo přes 80 brandů z celého světa. Nebyla šance okusit vše, ale i tak se nám podařilo pár favoritů pojezdit. Hodně jsme si oblíbili hlavně all-mountain, freeride a carving desky, protože na těch našich parkových třískách si už člověk na sjezdovce ani nezajezdí, haha,

Největšími favority těchto testovacích dní pro nás byly bezpochyby desky od Bataleon - Party Wave nebo Surfer, dále od Rome - Ravine, od Jones Flagship nebo Vašek si oblíbil čistě carvovací board od značky Dupraz. Podle Vaškových slov byla jízda na Dupraz prkně jedna z největších snb zážitku ever. Není se čemu divit, prý sám majitel značky je “zakladatel“ snowboardového carvingu, se kterým přišel pod svou bývalou značkou Hot Snowboards.

Carving mašiny prkna Dupraz s panem majitelem Serge Dupraz.

Akce se konala, jak na kopci, tak i mimo něj v centru města. Ve dvou barech byla pro návštěvníky připravena afterpárty s DJs. Je libo dancehall nebo techno? Výběr baru už byl na vás. Před afterparty v Kongres centru probíhala předváděčka značek v suchu a teple u dobrého rakouského jídla a pití. Domlouvali se dealy mezi značkami a distributory a ostatní mohli probírat technologické novinky konkrétních značek. Nás nejvíce zaujal naskakovací rychlo-systém od značky Nidecker nebo airbag vesta od Dakine a Db™. V Kongres centru bylo k vidění i nespočet outerwear značek, mezi kterými nechyběl i náš Horsefeathers.

K závěru musíme zhodnotit, že akce je to velice povedená. Všichni, kdo se motají kolem toho snowboardového businessu by na akci rozhodně neměli chybět, takže pokud jsi to právě ty, tak se tam příští rok společně potkáme!

Napsal, nafotil a otestoval

Štěpán Košík
Další články autora

Napsal, nafotil a otestoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!