V Čechách konečně sněží i v nižších polohách

Konečně jsme se dočkali a dnes nám začalo sněžit i v nízkých výškových metrech. Podle zpravodajských portálu má nasněžit až 10 cm sněhu. Naše území momentálně ovlivňuje tlaková níže a ta nám přináší pár centimetrovou pokrývku, se kterou se dá už nějaká ta sranda vymyslet!

„Pouhých“ 10 cm je oproti jiným evropských zemí např. Rakousku nebo Itálie (kde momentálně padají desítky centimetrů) jako kapka v moři. Ale my máme radost, že se konečně mohou radovat příznivci sněhu a zimy třeba zrovna na Vysočině nebo na Moravě.

S těmi pár čísly sněhu se může vymyslet už nějaká ta snowboardová sranda. Ulice měst, schody a různá zábradlí-jak tomu ve snowboard terminologii nazýváme „spoty“!
Tato nadílka vytváří příležitost pro pořádný „urban“. Proto se nebojte a vyrazte nacházet tyhle místa! Co jiného taky dělat, když PES stále štěká v úrovni 5 a zatím to vypadá, že to bude „na šlapačku“.

Roman Zanka využil nadílky a vyrazil na spot

Kam vyrazit na šlapačku?

Míst, kde se momentálně shredí a kde se nacházejí nějaké překážky, je nespočet! Tam kde je nějaký snowpark je crew lokálů, která nezahálí a o stošest shredí. A když ne, jednoduše si stačí překážku půjčit, zakopat, pojezdit. Po ježdění je samozřejmostí dát okolí do původního stavu, včetně vrácení překážky na místo a úklidu odpadků. Pokud se takto budeme chovat k místu, kde jsme hosty, nikdo nám nemůže říct ani Ń. Aleluja!

Takhle shredí crew z Velmezu na Fajtově kopci 

Přehled míst najdete v našem Parks infu. + nic nezkazíte, když vyrazíte do Benecka, kde kluci z místní snb školy mají připravený parádní snowpark. V Peci zevlí parta lokálů, která shredí a šlape. Ve Špidlu taktéž. Dvořačky nebo Vítkovice jsou jasnou volbou. V Jizerských horách na Severáku a Ještědu najdete rovněž nějaké překážky. Kdo to má blíže na západ, rozhodně špatně neudělá když vyrazít na Neklid nebo Klínovec.

Na Benecku je ready mnoho překážek - zdroj: facebook

Tak to bylo vše! Užívejte prvních sněhů, foťte a točte a označujte nás na sociální sítích! @freerideczsnow a #freeridecz Děkujeme !

Napsal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!