V Turnově se pojede longboardový závod PUMP-IT

Někdo by snad i mohl říct, že longboard není snowboard. A někdo, kdo to uslyší by snad i mohl říct, že ten člověk má pravdu. I tak by ale spousta lidí mohla ocenit informaci, že se v pumptracku v Turnově pojede 18.9.2021 závod, kde si každý bude moc vyjezdit svou vlastní odřeninu.

Vskutku je to tak, jak již napovidá název. I tak ale zkusíme tuhle informaci trochu natáhnout a třeba se díky tomu dozvíte i trochu víc, co se vlastně chystá. Nejvíc vás asi budou zajímat pravidla a podoba závodu, tak si to rovnou představíme.

Hned na začátek upozorňuji, že se jede v TURNOVĚ (Turnov neni Trutnov)

Každý ze závodníků bude mít možnost se s tratí před zahájením závodu seznámit a závodní dráhu si projet. Start závodu bude po jednotlivcích odstartován pokynem startéra akustickou signalizací.  Přejetím elektronické startovní čáry se spustí čas a po ujetí stanovené dráhy se projetím cílové čáry čas zastaví, to bude měřeno elektronickou časomírou.  Závod by měl každý závodník zajet nejméně čtyřikrát i více, protože nejlepší dva závody každého závodníka se sčítají a výsledný součet časů určuje pořadí. Závodníci tak mohou až do konce závodu vylepšovat svoje pořadí v závodě. Výsledky a průběžné pořadí závodů je možné sledovat na veřejně umístěném monitoru. Vyhodnocení výsledků závodu bude v kategoriích - muži a ženy. Každý účastník závodu musí mít chráněnou hlavu vhodnou helmou, doporučené jsou chrániče kolen, loktů, zápěstí a vhodná obuv. Při ztrátě helmy během závodu nesmí závodník v závodu pokračovat. Běhen závodu je zakázáno ostatní závodníky omezovat nebo je blokovat.

Startovné je 300 těch našich pěněz.

Závod je určen pro závodníky starší 18 let.

Longboardy a skateboardy jsou povoleny s kolečky do maximálního průměru 92mm,  deska opatřena gripem bez držáků a zarážek.

Závod není povolen pro longboardy a skateboardy vybavené elektro-pohonem.

V případě nepříznivého počasí je možné závod přesunout na neděli 19.9.

Registrace je možná ZDE.

FB událost najdeš tady

Pro ty nejvíc nahecovaný zavodníky máme i podrobný nákres krasného turnovského pumptracku. Takže nastudovat a vymyslet strategii.

V zázemí můžeš očekávat občerstvení, hudbu a bude i diskotéka přátelé. Afterparty proběhne ve Vila MAGIC Turnov.

Jakékoli podrobnosti najdete na stránkách závodu a popřípadě i u pořadatele Dana Peka, který za vznikem akce stojí. Tento článek není žádná rodinná protekce a shoda jmen je pouze roztomilá náhoda. 

Turnov není Trutnov

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

V červnu se konalo tradiční snowboardové soustředění v Nymburce

Už se to stává pomalu tradicí, po roce se opět sešly snowboardové týmy v Nymburce na společném soustředění a to 25.-27. června.