V Turnově se pojede longboardový závod PUMP-IT

Někdo by snad i mohl říct, že longboard není snowboard. A někdo, kdo to uslyší by snad i mohl říct, že ten člověk má pravdu. I tak by ale spousta lidí mohla ocenit informaci, že se v pumptracku v Turnově pojede 18.9.2021 závod, kde si každý bude moc vyjezdit svou vlastní odřeninu.

Vskutku je to tak, jak již napovidá název. I tak ale zkusíme tuhle informaci trochu natáhnout a třeba se díky tomu dozvíte i trochu víc, co se vlastně chystá. Nejvíc vás asi budou zajímat pravidla a podoba závodu, tak si to rovnou představíme.

Hned na začátek upozorňuji, že se jede v TURNOVĚ (Turnov neni Trutnov)

Každý ze závodníků bude mít možnost se s tratí před zahájením závodu seznámit a závodní dráhu si projet. Start závodu bude po jednotlivcích odstartován pokynem startéra akustickou signalizací.  Přejetím elektronické startovní čáry se spustí čas a po ujetí stanovené dráhy se projetím cílové čáry čas zastaví, to bude měřeno elektronickou časomírou.  Závod by měl každý závodník zajet nejméně čtyřikrát i více, protože nejlepší dva závody každého závodníka se sčítají a výsledný součet časů určuje pořadí. Závodníci tak mohou až do konce závodu vylepšovat svoje pořadí v závodě. Výsledky a průběžné pořadí závodů je možné sledovat na veřejně umístěném monitoru. Vyhodnocení výsledků závodu bude v kategoriích - muži a ženy. Každý účastník závodu musí mít chráněnou hlavu vhodnou helmou, doporučené jsou chrániče kolen, loktů, zápěstí a vhodná obuv. Při ztrátě helmy během závodu nesmí závodník v závodu pokračovat. Běhen závodu je zakázáno ostatní závodníky omezovat nebo je blokovat.

Startovné je 300 těch našich pěněz.

Závod je určen pro závodníky starší 18 let.

Longboardy a skateboardy jsou povoleny s kolečky do maximálního průměru 92mm,  deska opatřena gripem bez držáků a zarážek.

Závod není povolen pro longboardy a skateboardy vybavené elektro-pohonem.

V případě nepříznivého počasí je možné závod přesunout na neděli 19.9.

Registrace je možná ZDE.

FB událost najdeš tady

Pro ty nejvíc nahecovaný zavodníky máme i podrobný nákres krasného turnovského pumptracku. Takže nastudovat a vymyslet strategii.

V zázemí můžeš očekávat občerstvení, hudbu a bude i diskotéka přátelé. Afterparty proběhne ve Vila MAGIC Turnov.

Jakékoli podrobnosti najdete na stránkách závodu a popřípadě i u pořadatele Dana Peka, který za vznikem akce stojí. Tento článek není žádná rodinná protekce a shoda jmen je pouze roztomilá náhoda. 

Turnov není Trutnov

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Hintertux opening proběhne již za dva týdny!

Tak co parto, taky už se tak moc nemůžete dočkat zimy a poslední měsíc už jen horlivě odpočítáváte každou vteřinu do prvního sněžného skluzu? Naštěstí už je to zase pomalu tady a první opening letošní sezóny pomalu klepe na dveře. Tedy pokud pán bůh svolí a sešle trošku toho bílého zázraku na ty rakouské kopečky!

Koukni jak vypadá splněný snowboardový sen z pohledu dětí ze SnowEagles týmu

Jaké je to splnit si snowboardový sen? To nám ukáží děcka ze Snow Eagles týmu! Ty totiž na konci školního roku vyrazily na camp do legendárního Woodwardu a z tohoto zážitku nám poskytly parádní report. Pojďme si ho společně dát!