VÉNA´S BACKYARD JAM VIII - megareport

Véna Kutil je jedna z těch českých legend, která pořád aktivně jezdí a v klidu by se o něm dalo říci, že je to jeden z nejstylovějších českých riderů. Tenhle chlapík se usadil v domečku v kopci poblíž Jablonce n. J., kde každoročně staví, jezdí, vymýšlí a realizuje podomácku postavené kickery, cornery a další parády. Když vyroste takto jezditelná překážka, zorganizuje Véna svůj backyard jam, na který pozve partu kámošů z řad špičky české scény. Nedávno proběhl již 8. ročník a Véna nám z něho přináší povedený report. Pro jeho autentičnost jsme nechali Vénův rukopis.

Osmej ročník supernatural backyard jamu je za náma. Tentokrát nebyl ani moc crazy natural protože se jelo na standartním kickeru. Realita slova standartní je na mý zahradě samozřejmě vždycky krapet vychýlená, nicméně šlo o klasickej gap u kterýho se trochu vymykal rozjezd. Regular jezdci museli při nájezdu na fs a ssbs (goofy riders samozřejmě na bs a cab)točky obkroužit hrušeň klopenkou, aby je to nevyhodilo mimo dopad. Nebylo to tím, že bych měl malou zahradu, ale přál jsem si mít kicker co nejblíž baráku, aby mi ho nějaký nadšený rodinky se sáňema nerozryly na sračku.

foto: Tadeáš Kopča

Ondra Bauer se solí - foto: David Horváth

Matěj Slavík - foto: David Horváth

Původně jsem zamejšlel dodržet klasickej březnovej termín a před skok postavit ještě něco, aby trať splňovala náročný kritéria mýho závodu (aby prostě skoro nešla projet). Šílená předpověď mě ale ve středu postavila před riskantní rozhodnutí jestli Jam odjet už hned v sobotu, nebo počkat jestli meteo služby třeba nelžou a jestli místo hlášenejch šestnácti stupňů nebude nakonec třeba jenom šest. Situace byla prostě napjatá a do toho se ještě srala epidemie, zavíraly se okresy, Prymula šel fandit, Bureš mlel něco z cesty zpoza dotačních formulářů - no prostě výhrot! Všechny tyhle zmatený okolnosti mě přinutily vyhlásit osobní stav nouze a přijmout drakonický opatření což znamenalo jediný : závod uspořádám hned v sobotu, jinak se koule přestane otáčet a to by byl kolaps vesmíru, kterej si nikdo nepřeje.

Organizator závodu Véna Kutil - foto: Michal Brouček

Kuba Šimunek - foto: Michal Brouček

Obvolal jsem teda jezdce , objednal potisk na roušky, sanšajn na celej den, k tomu jsem stále dodržoval rozestup a odstup s výstupem a nástupem.

 Sobota se přihnala jako divoká svině. Rovnice pro ten den byla jasná všem: ideální podmínky+skok+banda krutejch jezdců= rauš mezi nebem a zemí.

Horská služba pro případ nouze - foto: DH

Občerstvění bylo zajištěno - foto: DH

 Jelikož je každej rok potřeba přidat jedno jméno na trofej, byl to závod a jelo se na 4 nej triky, ovšem s podmínkou, že každej trik musí bejt na jinou stranu, aby se počítal. Letecký peklo (ráj) se rozpoutalo okamžitě a trvalo asi 3 hodiny bez přestávky. Triků padlo asi miliarda. Dorazili nás podpořit legendární jezdci David Horváth Michal Brouček , který nafotili obří galerku (společně s Tadeášem Kopčou) a společně se všema vytvořili atmosféru závodu, kvůli který ho pořádám. Díky!!

Legenda David Horváth za fotákem - foto: Michal Brouček

Vysmátý Ondra Bauer - foto: Michal Brouček

Celej mač dopadl následovně:

10. místo - Jakub Šimůnek

 Šimon je mistr kreativity, jeho videa mě bavěj mega, one footy, no footy, brokenboard nosepresy a další takřka nepojmenovatelný triky co lezou z jeho dílny jsou TOP! Na závodě vsadil všechno na jednu kartu (nohu) a snažil se urvat best trik ....což se mu i odjezdem one foot airu podařilo! Klasickej one foot mu ale nestačil a rozjel se magor ještě několikrát znova a vyslal se přes gap s rozepnutou přední!!! nohou. Nechápu jak se odrazil, ale vypadalo to, že s tim nemá zas až takovej problém a skoro to i odjel....úlet 

 Jakub Šimůnek - foto: Tadeáš Kopča
Jakub Šimůnek - foto: Tadeáš Kopča

9. místo -  Pepe Samek

 Pepe se účastní závodu pravidelně, je už jeho nedílnou součástí a bude prostě muset pokaždý přijet i kdyby měl zrovna sjet z protilehlejch hřeben Krkonoš, kde nejradši tráví zimu. Samozřejmě nic z freestylu nezapomněl. Sázel obří trojky, viděl jsem mega bůro, methody - tweakedy,  a potěšil mě i tužka airem ....

Pepe - foto: DH

Pepe a jeho tužka air - foto: Michal Brouček

Pepe v rotaci - foto: Michal Brouček

8. místo - Viktor Židlický

 Viki je true snowboarder, chodí po horách, sází na kickeru i na railech. Vždycky, když se u mě na zahradě cokoliv chystá, je první kdo mi jde na pomoc a poslední kdo odjíždí domu. V závodě vyslal mimo jiné Bs5 mute, fs5 chicken, cab 1 indy......

Viktor - foto: DH

7. místo - Tadeáš Kopča

Jsem hrozně rád, že si Tadeáš našel na závod čas, protože pořád lítá někde po světě, dokumentuje hardcore sportovní akce, pracuje jako architekt, designér  a v neposlední řadě je to pohodář co jezdí kudlu. Nesmim mu samozřejmě zapomenout poděkovat za galerku super fotek, kterou stihnul při ježdění nafotit!! (pod článkem) Jeho triky : bs3 tail, ss bs 3, backflip, fs3 indy.

Tadeáš - foto: DH

Tadeáš s Vénou - foto: DH

6. místo - Dan Paulíček

 Danýno jezdí v easy stylu, dělá triky s lehkostí a jako by se nechumelilo a vypadá to, že na nich nic není (dokud je člověk nezkusí :-D)  jeho zápis: bs7 nose, cab7, fs3 nose, ssbs1 melon

Dan - foto: DH

foto horní řada - Michal Brouček 
foto spodní řada - David Horváth

5. místo - Matěj Slavík

Šampion 7. ročníku, držitel best triku z 6. ročníku, snowboarder par excellence - jeho ježdění bych popsal jednim slovem: STYL. Nasázel bs3 melon, fs3 doublegrab, ssbs 3 indy, cab3 mute

Matěj - foto: DH

Matěj - foto: Michal Brouček

Matěj - foto: Michal Brouček

4. místo 

čvrtej flek nebylo možný vyhlásit (viz zdvojení na třetím místě)

foto: DH

3. místo - Darek Bergmann

Dára má na trofeji 3!! cedulky za triple vítězství a ani letos nebyl od titulu daleko. Jeho ježdění je var! Je mrštnej jak za mlada, průtahy, technika, nezastavil se ani na vteřinu....navíc dělá celkem vzácně se objevující triky jako fs3 crail a podobný cirkusárny. Jeho závodní tricklist: fs7 melon, bs7 nosebone, cab7 indy a ssbs1 indy

Darek - foto: DH

foto: Tadeáš Kopča

3.místo - Ondra Bauer

Ondra poprvé nebyl za kamerou a foťákem a okamžitě zamíchal s pořadím. Pokoutně Ondru sleduju jak si vede, protože stejně jako já strávil připoutanej k prknu už 25! let což je slovy čvrt století. Ani tahle doba mu ale v nadšenosti neubrala, pořád se učí nový triky a je to jednoznačně jeden z největších snowboardovejch nadšenců co znám. Samozřejmě už nasbíral mocný skillz a jeho triky cab5, fs7, ssbs5, bs5 mluví za vše. Ještě poslal front roll, ss method a nepočítaně stoosumdesátek a airů...

Ondra - foto: DH

foto: Tadeáš Kopča

 foto: Michal Brouček

2. místo - Venca Kutil

To jsem já přátelé a jako vždy, i tentokrát jsem se vesral do předních pozic. Mojí omluvou budiž, že jsem se vzdal obrovskejch prize money za druhej flek ve prospěch ostatních :-D.. Moje triky: bs5 nose, cab5 tail, ssbs5 mute, fs rodeo nose

Véna - foto: Tadeáš Kopča

foto: DH

 foto: Michal Brouček

1. místo - Honza Nečas

 Neči nezklamal. Už když jsem mu volal, bylo trochu jasný, že trůn zabere pro sebe, protože na jeho skokanský skillz nikdo z nás nestačí ani dneska, kdy už vlastně vůbec nejezdí. Prej na tom nestál dva roky! Hned rozpoutal pekel. Skákal jednoznačně nejvejš a rotoval nejvíc. Respekt! Ztratil jsem bohužel jeho výpis, ale pamatuju si jak nasázel fs rodeo7, ssbs 7, cab7 a fs 7, mimo to poslal cork 5, backflip jak hovado, spousta stylovek a letošní cedulka na trofeji je jednoznačně jeho.(Má tim pádem už druhou a je dost možný, že vyrovná Dárův rekord)

Vítěz Neči - foto: František Ortmann

foto: DH

foto: Tadeáš Kopča

 foto: Michal Brouček

Ještě bych rád poděkoval Ondrovi a Danovi Porkertovic, který dorazili i když jsou zrakvený. Dan tam na začátku pár triků vyslal i když měl čerstvě sundanej límec, ale bohužel se trochu rozstřelil a zbytek dne byl odkázanej na chill zónu. Každopádně mi pak oba pomohli sestavit výsledkovku a jsem si jistej, že za rok podiktujou strašně.
Samozřejmě velkej dík i Vénovi Švarcovi, kterej mi tradičně pomáhá s cateringem a jen díky němu jsme měli dost energie!

Všichni zůčastnění - foto: DH

Dejte si můj videoreport!

 A to je vše.

Takže ještě jednou Díky moc všem a za rok se uvidíme na devátym ročníku!!

Report ze své akce napsal

Véna
Další články autora

Zveřejnil

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Snowboardel Insta Challenge 2024 má svého vítěze!

Je to tady parto! Letošní Snowboardel Insta Challenge 2024 už je u konce a my pro vás máme výsledky vašeho letošního snažení o nejlepší cenu v historii soutěže. Sice nám matka příroda házela pod nohy jednu kládu za druhou, sněhu u nás máme tak málo, že to ani Krakonoš nepamatuje, ale osm z vás se k tomu postavilo čelem a natočilo parádní lajny ze snowparku!

Kuba Hroneš: Red Bull Full Moon bude moje streetová premiéra

Už se samozřejmě strašně moc těšíme na středu 21. 2. 2024, kdy na holešovickém Výstavišti proběhne první street snowboardingová akce z dílny Kuby Hroneše ve spolupráci s Red Bullem, a proto jsme k tomu museli Kubu ještě trošku vyzpovídat, ať nám řekne k akci něco bližšího. Například pro Kubu to bude streetová premiéra, protože doteď tak maximálně na ulici skočil schody. Více čti v rozhovoru níže.

Audi Snowjam 2024 ZRUŠEN kvůli špatným sněhovým podmínkám!

Tradiční závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2024, který se měl konat v polovině března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepříznivých sněhových podmínek zrušen.