Véna´s backyard - KICKER

Venca Kutil je jeden z těch českých snb pardálu, kterému sice kosti v těle skřípou, ale zato má pořád elánu víc jak některý junior. Mimo to má i pořádný fištrón a na jeho zahradě rostou každoročně skoky, cornery a další parády. O jedné takové se s námi podělil v podobě povedené fotogalerky a vtipného videa. Díky Véno a teď ti dáváme slovo!

Jako každý ortodoxní snb rider jsem si vždycky přál mít vlastní snowpark u baráku. Se štěstím a s velkou dávkou zarputilosti jsem to po mnoha letech dotáhl až takřka k dokonalosti. Bydlím těsně vedle sjezdovky, vlastním velkou zahradu s ideálním sklonem svahu a každý rok pořádám na dvorku závod Véna´s backyard jam. 

Véna a jeho největší pomocnice 

Pokaždé jde o trať, která se malinko vymyká standardním parkovejm překážkám a dalo by se říct, že jde vždycky spíš o takový spot složený z několika skoků, klopének, vystřelováků, atd.. za sebou.Postupem času (letos to bude už 8! ročník) se nároky na stavbu zvyšovaly až to došlo do bodu, že musela dorazit rolba. Šlo tenkrát o přípravu 6. ročníku, na zahradě ležel kotel sněhu a za dvě hodiny hrnutí vyrostl pod barákem luxusní corner.

Video ze 6 ročníku backyard jamu 

Další zima nestála za nic, a sněžení musela zařídit tatra.
Report ze 7. a vlastně i ostatních ročníků najdete na mých stránkách https://wena.cz/snowboarding

Na tomhle místě musím poděkovat Davidovi Nymšovi, který rolbuje vedlejší areál, umí zařídit tatru, nakladač a veškerou těžkou techniku, bez který by se už příprava závodu neobešla.

Tenhle rok se ze všem známých důvodů nerozjely vleky a stavba parků drhla. Když jsem na začátku ledna seděl u Ondry Bauera na návštěvě v obýváku a nadával na situaci, připomněl mi právě Davida a že by nebylo od věci mu zavolat a zkusit se s nim na něčem domluvit. Pak už to šlo rychle, rolba hrnula, fréza frézovala a vedle švestky stál za den práce parádní gap.

První den skákání pak bylo potřeba doladit odraz, aby se zlepšil airtime a v neposlední řadě taky rozhýbat ztuhlý těla, protože téměř rok bez snowboardingu byl znát. 

Borci v kombu -  Kuba Šimunek, Véna Kutil v letu a Ondra Bauer v handplantu 

Na třetí den dorazil Marčus, Ondra Bauer a Viktor Židlický a dali jsme session jak za starých časů, kdy jsme hajkovali kicker (ještě společně s Honzou Zajícem a Richardem Skanderou) na Bedřichově u kravína. Čas samozřejmě letí jak splašená svině (jsem to počítal a zlatá éra Bedřichova byla před 23!!! lety), ale triky v nohách zůstávají pořád a dokud nám ty kolena nezreznou úplně, určitě ještě něco nastompujem.

Ondra Bauer a jeho BS1

Véna Fs rodeo

Ondra Ss method

Véna Ss bs1

⏬ Video jak to celé vzniklo ⏬

Díky Davidovi, Ondrovi, Vikimu a Šimonovi …..

Jo a zbývá dodat, že na zahradě se do konce zimy určitě ještě něco semele….stay tuned

Víc informací najdete na Vénových stránkách https://wena.cz/snowboarding nebo soc. sitích! 

Na svoji zahradu nás vzal

Véna
Další články autora

Fotky dodal

Ondra Bauer
Další články autora

Připravil a zveřejnil

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Kubou Hronešem o letošním The Nines 2023!

Akci The Nines, která každoročně ohromí celý svět freestyle sportů svým kreativním a megalomanským set upem letos poprvé navštívil i český snowboardista Jakub Hroneš. Jaké to bylo snídat cab 1440 a hrát extrémní duet na flétnu s Šimbou a mnohem více se dočtete v dnešním rozhovoru!

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!