Víkendové tipy: King of Jib, Šumavský diktátor, Skolf, Shred or Die a Camp Rejdice

Po týdnu jsme zpět s naším info servisem 'Víkendové tipy', ve kterém se dozvíte, co se bude tento první březnový víkend na českých horách dít. Tentokrát můžete vybírat hned z 5 akcí.

Tento víkend se koná celkem 5 snowboardových akcí, o kterých nás jejich organizátoři informovali, nebo o nich zkrátka sami víme. V sobotu se ve Vítkovicích odehraje contest Horsefeathers King of Jib, po celý víkend budou na Špičáku probíhat závody ze série Šumavský diktátor, za kterou stojí TempleStore.cz, v sobotu proběhne také #Skolf ve Snowparku Bukovka a Shred or Die session na Bílé. V sobotu také startuje legendární Nitro-​Horsefeathers Camp Rejdice, za kterým stojí Honza Zajíc. Pojďme se teď na všechny akce podívat blíže.

Horsefeathers King of Jib

Krkonošské Vítkovice přivítají v sobotu finálovou session contestu Horsefeathers King of Jib, který se letos jede v novém kabátě. Finálová session je určena 5 vítězům videokvalifikace + 2 riderům, kteří obdrželi divokou kartu. V rámci finálové session, avšak mimo soutěžní část, se objeví i Horsefeathers jezdci. Po celou sobotu se bude v uvolněné nesoutěžní atmosféře jezdit a finální hodnocení bude riders to riders. Ve hře jsou prizemoney ve výši 20.000Kč.
Kompletní info o akci najdete v našem kalendáři, nebo v události na facebooku.

Šumavský diktátor

TempleStore.cz parta si pro vás na letošní sezónu připravila sérii 3 závodů s názvem Šumavský diktátor, která se odehrává ve 3 vybraných areálech na Šumavě. V sobotu bude Šumavského diktátora hostit Ski Areál Špičák. Cílem této série je rozvířit vody šumavských hor, kde se v posledních letech mnoho závodů neodjelo. V sobotu se pojede závod ve slopestylu a v neděli pak banked slalom, takže o zábavu bude postaráno po celý víkend.

Kompletní info o akci najdete v našem kalendáři, nebo v události na facebooku.

Side_​hit Winter Games: Snowpark Bukovka - Čenkovice #skolf

Zajímavá záležitost proběhne v sobotu ve Snowparku Bukovka. Jedná se o Game of SKOLF, která vznikla v Norsku, a která je kombinací golfu a game of S.K.A.T.E. Pravidla Game of S.K.A.T.E. /​ S.N.O.W. pravděpodobně znáte, teď si k tomu přidejte zapisování počtu úderů, jako je tomu v golfu. Spojte tahle pravidla dohromady, nahoďte si na nohy prkno a vyražte v sobotu na Bukovku.

Více informací se dozvíte ve facebookové události.

BilaGraveyard x Shred or Die

Na Bílé v sobotu proběhne pohodová session s názvem Shred or Die. Těšit se můžete na pořádnou snowboardovou atmosféru, grill, drinky, hudbu a hlavně samozřejmě spoustu shredu.

Více informací se dozvíte ve facebookové události.

Nitro-​Horsefeathers Camp Rejdice 2019

Honza Zajíc je po roce zpět se svým Nitro-​Horsefeathers Campem, který se koná tradičně v Rejdicích. Letošní 14. ročník campu začíná v sobotu 2.3. a končí v sobotu 9.3. Turnus je letos rozdělen na dvě půlky a je tak možnost se rozhodnout, zda dát první půlku campu od soboty do úterý, nebo druhou půlku od úterního večera do soboty, nebo samozřejmě celý týden. O coaching se budou starat Darek BergmannJirka ChlumHonza ZajícTomáš Špidlen.

Kompletní info o campu najdete v našem kalendáři, nebo na facebooku. Pokud byste se chtěli ještě přihlásit, kontaktuje Honzu "Záju" Zajíce přes e-​mail.

Kam jinam?

Pokud si kladete tuhle otázku a z víkendových akcí jste si nevybrali, nebo zkrátka nemáte rádi lidi a radši si jezdíte někde mimo dění, mrkněte do PARKS INFO, kde najdete aktuálně otevřené snowparky v ČR a na Slovensku.

Kdybyste věděli ještě o nějaké akci, která se děje tenhle víkend a my jí v článku neuvedli, tak nám napište do komentářů, nebo na e-​mail. Díky a těšíme se opět koncem příštího týdne u dalšího dílu Víkendových tipů.

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Koukni na dechberoucí teaser k filmu ONE WORLD od Burton.

Když zjistíte, že už se blíží nový snowboard film, vyvolá to ve Vás radost. Když zjistíte, že film přijde z produkce jako je například právě Burton, vyvolá to ve vás nadšení a zvědavost. No a když se kouknete na teaser k filmu a u čtvrtého shlédnutí se konečně znovu nadechnete... chcete, aby už konečně byla zima, kdy tato nádhera potká naše plátna a obrazovky.

Blíží se podzimní Kaprun Kemp od České snowboardové školy!

Léto uteklo jako voda a čas snowboardingu se pomalu blíží. I přes to, že nikdo neví, jestli se nám skrze nepříznivou situaci sezóna otevře, parta z ČSŠ nelení a připravuje další podzimní Projekt Kaprun 2020. Štěstí přeje připraveným a tak budeme doufat, že se zase všichni tradičně sejdeme na ledovci Kitzsteinhorn. A pokud se to povede, tak to bude stát za to! Všechny informace o projektu najdete níže!

PURPLE MOUNTAINS je nový film od Jeremyho Jonese!

Profesionální snowboardista, úžasný freerider, vášnivý horal, uznávaný dobrodruh a zakladatel Protect Our Winters. To všechno a mnohem víc je Jeremy Jones, který 16. září vypustí do světa celosvětovou premiéru filmu PURPLE MOUNTAINS.