Volcom - Technické vychytávky kolekce Winter 18/19

O tom, že značka Volcom patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu se zimním vybavením sehnat, se můžete přesvědčovat již celých 27 let její existence. Za tu dobu však i vývoj materiálů pro outdoorové aktivity urazil pár kroků dopředu a my se teď tak pojďme podívat na zoubek všem technologiím, použitých na zimních produktech Volcom.

Zimní kolekce Volcom 2018/​2019 se nese především v duchu absolutní funkčnosti, vysokých vodních sloupců u použitých materiálů a velké užitné hodnoty za danou cenu. To vše v nezaměnitelných designech Volcom.

Gore-​Tex Bluesign

Volcom přistoupil na mezinárodní závazek „PFCec FREE 2023“, díky kterému se významní výrobci tkanin snaží do roku 2023 snížit produkci tkanin obsahujících perfluorovodíky. Veškeré Gore-​Tex Bluesign produkty proto plní přísné Gore-​Tex (Oeko-​Tex 100) standarty a zároveň stále méně zatěžují životní prostředí při jejich výrobě, či následné recyklaci.

Gore-​C-​Knit

Tato technologie extrémně jemného pletení materiálu nahrazuje klasickou 3-​vrstvou Gore-​Tex laminaci. Materiál Gore C-​knit je 100% větru vzdorný a voděodolný, avšak má ještě lepší prodyšnost, než klasický 3-​vrstvý Gore-​Tex. Je navíc o 15% lehčí.

Repreve Fabrics

Veškeré použité elastické tkaniny Volcom, které jsou na bázi polyesteru, včetně polyesterových podšívek většiny bund jsou vyrobeny z recyklovaných vláken, v podstatě z námi vyhozeného odpadu. Díky použití příměsi recyklovaných vláken, není potřeba vyrábět takové množství nových přízí, jako v minulosti.

Volcom V-​science

Materiál Volcom V-​science vás překvapí především svou jemností a odolností. Jedná se o kombinaci polyesteru, nylonu a recyklovaných vláken v elastickém 4 - cestném provedení, jež se přizpůsobí vašim pohybům. Tento materiál má oproti běžně používaným polyesterům prémiovější look a jeho výroba daleko méně zatěžuje životní prostředí. Jeho vlastnosti jsou navíc během let prověřeny těmi nejlepšími jezdci.

Technologie Volcom TDS

Vybrané modely bund disponují zateplením technologií Thermal Defence System. Jedná se strategicky umístěné panely, které jsou vyplněny kachním peřím v kombinaci s hřejivými syntetickými vlákny. Tyto hřejivé panely jsou umístěny v místech, kde je nejvíc potřebujete, avšak neomezují vaše pohyby při jízdě díky své ohebnosti a nízkému profilu.

Technologie Volcom Zip Tech

Oficiálně patentovaná technologie připínání snowboardové bundy ke kalhotám pomocí obvodového zipu je velkou devizou značky Volcom. Celý systém je pečlivě designován tak, aby neomezoval pohyb a nepropustil dovnitř ani kousek sněhu. Připnout tak lze jakoukoli bundu s technologií Zip Tech k jakýmkoli kalhotám se Zip Tech technologií. Zip je zip a funguje daleko lépe, nežli běžně používané patentky a poutka.

Technologie Face Tech

Integrovaná kukla ve skryté kapse na kapuci vaší nové zimní bundy Volcom se bude hodit vždy, když pořádně zafouká, jelikož je větru vzdorná, odnímatelná a pratelná.

Nyní tak již víte, že zakoupením zimního produktu Volcom dostanete nejen prémiový kus kvalitního oblečení, ale přispějete tak také ke snížení výroby nových látek a zvýšení míry recyklace těch onošených.

Oficiální stránky dovozce: www.ndistribution.cz
Oficiální stránky výrobce: www.volcom.com

vystavil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!