Vyhlášení Ride Public Gallery za prosinec 2010

V kalendáři nám už dva týdny svítí rok 2011, my se ale ještě vrátíme o měsíc zpět, kdy letopočtu vládla desítka. Máme tu vyhlášení Ride Public Gallery za měsíc prosinec 2010. Jak dopadly vaše fotografie a videa? To se dozvíte v následujícím článku.

Je vidět, že jste opravdu šikovní, a že své fotoaparáty a videokamery nenecháváte zapadat prachem. V prosincovém kole se nám v Ride Public Gallery opět sešlo zajímavé množství vašich výtvorů, a tak bylo z čeho vybírat. Porota to neměla ani tento měsíc jednoduché. Právě v porotě teď dochází ke změně, kdy na pozici porotce pro kategorii VIDEO vystřídal Vláďu Turnera pan Zdeněk Sopůšek, kterého většina lidí zná pod přezdívkou Sentral. Věříme, že Sentral bude dobrou náhradou za Vláďu, kterého tímto moc zdravíme do Ekvádoru. A jak to tedy dopadlo v prosincovém kole? 

Zde jsou tři výherci, kteří získávají hodnotné ceny od Ride Snowboards v kategorii FOTO:

FOTO - 1. Místo (snowboard Ride Kink - 158cm) - Miloš „stafek-​foto“ Štáfek

Kuba Vlček - Thumbs up! pro mě jasný první místo - zajímavá, neokoukaná kompozice, pěkný barvy ale hlavně úplně nejlepší místo! tohle všechno posouvá tenhle snímek o stupeň výš než je většina snb fotek. Je pár věcí, který by se daly vytknout, ale jsou to víceméně detaily: 1) Sloup napravo od jezdce skoro není vidět, jako kdyby nebyl vůbec důležitý, i když si myslím, že právě trefit se mezi ty dva sloupy byla docela výzva. 2) Trochu zajímavější svícení by tomu taky pomohlo - jeden blesk zleva zpoza sloupu by udělal divy. 3) Dal bych pryč ty lopaty vedle skoku.

Aleš Foff - Kompozičně pěkně usazený záběr. Musím se přiznat, že sem si vinou malé velikosti snímku hned nevšiml, že jde vlastně o průskok mezi dvěma pilíři mostu. Tenhle fakt spolu s dobře odvedenou prací fotografa, posunuje snímek na první místo naší hitparády.

David Blažek komentář bude brzy doplněn 

FOTO - 2.místo (kalhoty Cappel 05 Wallingford XL) - Lukáš „pireklukas“ Pirek

Kuba Vlček - Freeridový fotky nasvícený bleskem jsou vždycky dobrý a zaslouží si respekt už jen pro to, kolik práce s tím fotograf má, když se musí prodrat prašanem na místo kam dá blesk(y), který v tom sněhu prostě nestojí, potom zpátky na místo odkud fotí a pak zpátky pro blesk a to všechno pro to, aby pak rider stejně jel úplně jinudy než jste se domluvili - moje zkušenost :). V tomhle případě se ale všechno povedlo a fotka vypadá skvěle - světlo je perfektní, prostředí také a co tomu pomáhá asi nejvíc je pozice fotografa výš než je samotný jezdec, díky tomu vypadá protilehlá stěna prudší než ve skutečnosti je a fotka je pak dynamičtější než kdyby byla focená zespodu.

Aleš Foff - Tahle fotka má díky celkem originálně použitému světlu zvláštní až trochu tajemný náboj. Snad jen škoda, že se u toho "nepráší". Větší hloubka ostrosti by také nebyla od věci. Jinak super…

David Blažek komentář bude brzy doplněn

FOTO - 3.místo (mikina Ride Split XL) - Laci „Laci00“ Kobulský

Kuba Vlček - Miluju to fialový tričko sladěný s barvou nebe :), možná bych zkusil jít s foťákem ještě o trochu níž a jediný s čím by byl asi problém ve větším rozlišení by byla pohybová neostrost v těch místech, kde není rider nasvícený bleskem. Jinak na to, že je to focený jen s jedním světlem to vypadá skvěle!

Aleš Foff - Pěkné třetí místo. Pár věcí by se dalo ještě vylepšit. Líbí se mi mimo jiné přístup ke světlu, a také tonální ladění snímku. Celkově by všem zúčastněným fotografům v Ride Public gallery prospěl kladnější vztah k postprodukci...

David Blažekkomentář bude brzy doplněn

A kdo si od pošťáka vyzvedne ceny od Ride Snowboards v kategorii VIDEO? Zde jsou tři nejlepší.

VIDEO - 1.místo (boty Ride RFL M10 - black) - Filip „žebrák“ Hrkel

Cvachi - Mám takový dojem, že tohle videjko má cosi společného s tím, co minule vyhrálo... minimálně týpka Žebráka... Žebrák holding... No, nebo se pletu. Ale to je v celku jedno. Video je fakt nadupaný, odsejpá, žádnej trik se tam neopakuje dvakrát. Partička jsou pořádný pankáči, o tom žádná. Jibujou gauč, pneu, prostě všecko... maj slim fit kalhoty, flanelky.. prostě štýlo :-). Kamera je opět sice pouze rybí oko, ale když je to střižený takhle divoce a rytmicky na hudbu, tak mi to ani nevadí. Dokonce asi vinou nechtěnýho, maj celkem sladěný barvy v celým videjku (je mi jasný, že spíš než barevnou korekcí, je to tím, že bylo pořád stejně hnusně... .-))). Akce střídá prostřihový záběry příprav, high fives, možná tam mohlo být ještě víc ruchů a třeba nějaká vtipná hláška. Jinak mi ve videjku skoro nic nechybí. Jo, vlastně něco jo... takovej nějakej závěrečnej shot. Aby to nevyznělo tak do ztracena. Ale dávám oba palce nahoru a těším se na další koukatelnej kousek z vaší produkce.

Karkys - Punkstyle video, kde si autoři vyhráli s luxusními a kreativními spoty. Vůbec nevadí, že video je točené za špatného počasí, naopak to k tomu přidává tu správnou atmosféru. Víc takových videí, ale méně crashů hlavou pár centimetrů od šutru :).

Sentral - Ejou. Hej hou. Pankáči tu pořád jsou. Supr Punk EDIT. Myslím, že kdyby v tom blikaly loga jedný nejmenováný firmy co jede v rocker style, nějaký lebky, fotky z rentgenů a podobně, tak tu mámé fér reklamní spot na snb company. Do toho zavolat všem známému Shymonkeymu a dílo je hotovo. Je to rychlý, super prostřihy, progres triky, super crashe, a ještě bych tam dal český E!Ečka a je to. Jediná výtka a to v podstatě většině české, amatérské tvorbě a bohužel někdy i tvorbě pokročilé, je korekce barev. Podle mého osobního názoru je to jeden ze základů dobrého EDITU, jednoduše Brightnes, Contrast, Color Curves, a třeba lehce Saturace barvy. Každá střižna má k tomuto ladění nějaký easy nástroj. Většina videií tímto ztrácí na finálním efektu. Takže příště si trochu pohrát s těmito parametry. Keep it COLOR jou.

VIDEO - 2.místo (boty Ride Orion Boa SMU - black) - Martin „Skunkey“ Šplíchy

Cvachi - U tohodle videjka jsem cenil hlavně zachycení pohodovýho jezdění s kámošema na shredu v zasněženým skateparku. Dobrej nápad, jak strávit sobotní odpoledne a ještě si to natočit. Zaujaly mě hlavně záběry z foťáku, kterejch bych tam rád viděl ještě víc a naopak bych vyhodil tak dvě třetiny toho videa z rybáče. Koukal jsem na tu mašinku (tuším, že Pentax K-​X) a za 13.000 to dělá celkem slušný obrázky. Pro někoho tvořivého, a podle záběrů si dovolím říct, že tím tvůrce videa je, to může být dobrá startovní investice. Ale jak jsem ten foťák zevrubně zkoumal, asi bude peklo s tím ostřit, co? Ve videu jsou zajímavý záběry, celky, kameraman používá stativ, polodetaily střídají nádherný detaily i s přeostřením - made by Pentax. Akorát mi klasicky to videjko přišlo dlouhý..., ale chápu, že se tam každej chtěl vidět, rozumím. Já osobně bych to šnitnul tak na 2:00 a dal tam co nejvíc toho Pentaxu. Taky bych se napříště vyvaroval těch černých míst, to je uplně mimo, prostě ať to neztrácí flow.

Karkys - To vypadá na luxusní session s kamarády. Ještě gril a masíčko a nic vám nechybí. Na tomto videu se mi líbí, že se kameraman snažil měnit pozice kamery a vychytával si tak hezké záběry. Příště zkus i followcam - kamera za jízdy vedle ridera. Myslím, že u takového spotu na to byl prostor. Ke střihu je zvolena dobrá hudba, a tak to video působí příjemně. Opravdu hezká práce.

Sentral - Big up youngstas. Mě tohle osobně báví nejvíc v tom jak je to barevný, kontrastní, přesně to co chybí ostatní většině. Baví mě hudba přesto, že mám pocit, že někde je použitá a jsem radši pro lovení originalit. Jinak super přeostřovačky zajímavě střižený a má to na mě takovej nádech finska bo co. Super, myslím, že z tohodle se ještě něco vyklube a budu se těšit. Co bych osobně udělal je zatáhnout to rybí vouko ať tomu nečučej ty rohy, to mi trochu kazí klid z pokukání. Malinko zkrátit i když já jsem taky dost natahovač, ale lidi to pak trochu odrazuje. A ještě by mě zajímalo, přoč se tak hodně klepe ten obraz u těch záběrů. Každopádně jen tak dál. Je vidět že jste grupa, kterou to baví a to je základ. STAY TOGETHER, TWOŘTE FOREWR.

VIDEO - 3.místo (mikina Ride Split L) - Miloš „Porky“ Stonjek

Cvachi - U mě tohle videjko skončilo na třetím místě spolu se sestřihem z Hintru. Jako nemá cenu se tady rozepisovat o prašanu a lokalitě, to bych se akorát nasral. Takový terény! Takovýho prachu! To je hnus velebnosti!!! V diskuzi pod videjkem jsem se dopídil, že je to z Whistleru... tak já to tady asi balím a kupuju értyket. Každopádně mě moc mrzí, že první jezdící záběr je jenom na prkno kameramana, takže hned ze začátku mě to místo nakopnutí nutilo koukat do horní části obrazovky a prosit ho, aby proboha trochu zvednul hlavu. Tenhle záběr bych dal určitě pozdějc. GoPro kamerky jsou taky dobrý a vyhledávaný pro to, že se daj umístit na různý zajímavý místa a ne jen na helmu nebo čelovku. Přijde mi, že tady byly záběry právě jen z hlavy a to je škoda. Na druhou stranu, kdo by v takovým pow pow dni řešil kamerku, že. Ale když už ji mám, tak bych zkusil třeba stát někde za bukem a říct kamošovi ať kolem mě zapráší, nebo natočit nějakou srandu na lanovce, nebo po ježdění. Prostě nějaký další záběry. Líbila se mi muzika, že interpret ladil se sněhem. Kluci maj pěknou vzpomínku na luxusní pojezd. Pěkný třetí místo, howg.

Karkys - Prašan, prašan, prašan, Lil Wayne. Co k tomu dodat jiného než masakr. U tohoto videa mě vadí jenom jedna věc, a to stereotypní kamera na hlavě. Příště sundat kameru z hlavy, namířit ji na sebe, další jezdce a hlavně okolí, ať taky vidíme, jak si tam žijete a jezdíte :). Ale zase chápu, že to byl den čistě jenom o ježdění a ne o natáčení.

Sentral - Zajímavý GoPro EDIT. Poslední dobou se toho klube převelice z těchto malých HD kamerek, takže sem kouknul na jiný POW-​POW jízdy a tahle má něco do sebe. Supr jsem se s vámi svezl dokonce když jsme seděli na tý sedačce, tak se mi udělalo trochu nevolno a když jsme spadly z tej boule, tak mě už od prvního shlédnutí bolí koleno. A myslím, že až budete mít klouby v nepohybu za dvacet let, tak se sami se sebou svezete taky skvěle. Baví mě music. A možná bych se tam pokusil někam dát něco zpomalenýho. Myslím, že to při tom pohledu z hlavy funguje. Malinko bych to ještě prostříhal a nechal tam víc těch stromo jízd. Poslední věc je světlo, což je obecně problém těchto malých videokamer a vlastně všeho co má malý čip-​íček. Myslím, že stojí za to pokusit se to trochu vytáhnout opět Brightnes, kontrast a pak to trochu nahodit barvou (Saturace). A pokud si to udělal tak malinko přitlačit. Vím že je to trošku horší jelikož tyhle kamerky si samy laděj váhu bílý, takže v jedný stopě to Xkrát změní jas, ale to je hold už tak. KEEP it GOpro, GOpro is COOL. 

Všem výhercům gratulujeme! Ceny vám budou zaslány poštou na adresy, které jste vyplnili ve svých profilech, a to přímo distributorem značky Ride Snowboards.

Vy ostatní, kteří jste v tomto kole neuspěli, nesmutněte a i nadále posílejte své materiály. Třeba to dopadne přístě. Přímý link na Ride Public Gallery naleznete ZDE.

Další zajímavé články

Opening parku na zahradě Wény Kutila proběhne již tento víkend

Wéna pilně kutil až si vykutil poctivý snowpark na své zahradě. Prý přišel čas otevřít brány pro veřejnost a pozvat riders, který se nebojí poprat se s velmi rychlým setupem. Opening je dvoudenní, takže si udělej čas a vyraž k Wénovi poshredit na zahradu a navíc v tomto článečku dostaneš všechny důležitý informace. Takže čti pozorně!

Testovačka “Test The Best“ by Snowboard Zezula již tento víkend!

Již tento víkend se na Červenohorském sedle v Hrubém Jeseníku rozběhne pořádná testovačka snowboardového a freeski gearu pod taktovkou Snowboard Zezula. Součástí bude i lavinový kurz za krásný peníz, tak neváhej a vyraz se tam podívat! Podmínky budou v topu, sluníčko a krásná zima!

Halldor Helgason představuje světu jeho “KOZY“!

Halldor Helgason nám představuje jeho KOZY. Mohlo by se zdát, že vám věšíme bulíky na nos, ale to bychom si vážně nedovolili. Halldor má prostě smysl pro humor i v češtině. Pojďte se mrknout, jak to doopravdy je!