X Games v Aspenu 2021 už mají své první medailisty!

Na X Games v Aspenu se už odjely dva snowboardové závody. Jedním z nich byl Slopestyle žen, kterému kralovala Američanka Jamie Anderson a tím dalším byl oblíbený Knuckle Huck! Podívejte se s námi na rychlý přehled, jak to na X Games během prvního dne vypadalo.

Slopestyle žen

Celý závod byl tak nějak ve znamení zápasení s posledními dvěmi platforami slopestylové tratě. Holky prostě moc dobře nedokázaly odpálit triky ze spodních “quarterpipe“ překážek a většinou z nich odjíždely pěkně v tučňáčím stylu. Nejlépe si s tratí poradila Američanka Jamie Anderson, která hned v první jízdě předvedla bezchybný výkon a obsadila první místo, kde se udržela až do konce závodu. Novozélanďanka Zoi Sadowski Synnott to nakonec dotáhla na druhé místo hlavně díky pěknému kombu back to back bs 900 a dokonalosti v railové sekci. Třetí příčku obsadila Kanaďanka Laurie Blouin.
Celkový požitek ze závodu byl, ale docela bídný a to hlavně díky od loňska novému systému bodování. Závod se totiž nejede klasickým stylem, kde každá riderka má dvě jízdy s tím, že vyhrává ta s jízdou za nejvyšší počet bodů. Na X Games se to jede tak, že na časovači se nastaví 35 minut a holky jezdí pořád dokola dolů a záleží pouze na nich kolik kol stihnou dát. Jenže kvůli toho se totálně vytrácí radost z odjeté jízdy. No podívejte se na to sami...

  1. Jamie Anderson
  2. Zoi Sadowski Synnott
  3. Laurie Blouin

Knuckle Huck

Ve dvacetiminutovém jamu si to mezi sebou rozdalo sedm snowboardistů a jedna snowboardistka. Vypadá to, že na X Games nakonec museli pozměnit startovací listinu, jelikož Mons Røisland ani Takeru Otsuka v závodě nakonec nestartovali a nahradila je právě výherkyně slopestylu Jamie Anderson a Havajan Lyon Farrell.
Začátek závodu byl ve znamení totálního hypu, ve kterém to riders posílali do vesmíru a zpět až na samotný konec dopadu. Po tom, co se trošku otřepali a opravili si “SendoMetr“, tak to konečně začali posílat těsně před konec a mohlo se začít odjíždět. Favoritů bylo spoustu, ale mezi ty největší rozhodně patřili Norové Marcus KlevelandFridtjof Sæther Tischendorf.
Na to jaké triky v závodě padaly se už podívejte sami. Neradi bychom vás obrali o skvělý zážitek z podívané.
Celkové vítězstvi v Knuckle Huck contestu bral pouze 17 letý Američan Dusty Henrickson za svůj podivuhodný odpal z tail pressu za nosegrab do frontflipu!

Pokud vás zajíma, kdy se pojedou další závody a kde je můžete sledovat, tak si přečtete článek níže. Rozhodně X Games ještě nejsou vůbec u konce a stále se máme na co těšit!

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!