ZOH 2022: Šárka Pančochová předvedla v kvalifikaci Big Airu skvělý výkon!

Zdroj: 

Jak dopadla dnešní kvalifikace v Big Airu za účasti české snowboardistky Šárky Pančochové? To a mnohem více čtěte na řádcích níže.

Druhý týden olympijských her v Pekingu je tady a my šikmojezdaři jsme ho začali ve stylu velkých rotací s výhledem na chladící věže. Ještě ke všemu si tam na východě asi chtěli udělat trošku reklamu na zimní radovánky, odpálili pár raket do nebes a vyvolali sněhovou fujavici, kterou nikdo posledních dvacet let neviděl. Během víkendu totiž v Pekingu a okolí nasypalo krásných dvacet čísel bílého zázraku. Sice to do našeho harmonogramu nezasáhlo, všechno zůstalo, tak jak má a my už jsme dnes za doprovodu slunečního záření sledovali kvaldu v Big Airu. Celé tohle letecké divadlo se odehrává v areálu Shougang bývalých železáren na obří konstrukci. Uprostřed tohoto monstrózního díla postává překrásný tří a půl metrový macek s dvacetimetrovým tablem stvořený pro přehlídku moderního freestyle snowboardingu a freeskiingu. Zatímco ti druzí na dvou deskách už si svojí olympijskou premiéru odbyli, tak my ti lepší jsme si to dali pěkně na začátek nového týdne při pondělí a rovnou v podobě mužské i ženské kvalifikace.

Kvalifikace ženy

Celkem 29 závodnic bylo připraveno dropnout do 85 metrů dlouhého inrunu se skolenem nemilosrdných 36° zakončených krásným poletem za medailovým snem pod pěti kruhy. Pouhých dvanáct z nich ale doletělo až do finálové soupisky. Pojďmě mrknout na těch pár jmen, které budeme mít šanci sledovat již za pár hodin v olympijském finále. Jako první postupující se kvalifikovala novozélandská snowboardistka Zoi Sadowski Synnott a po zlatu se slopestylu má výborně našlápnuto k dalšímu úspěchu. Její dvojka triků Bs 1080 weddle a Fs double cork 1080 melon jí vykouzlila dohromady kvalitních 176.5 bodů! Naše česká závodnice Šárka Pančochová se s big airem poprala nejlépe ze všech tří disciplín a k postupu jí chybělo jen 5 bodů. S dobrou náladou, úsměvem na tváři a harmonií v duši odjela Bs 720 melon následovaný Fs 720 tail grabem a právě tenhle grab jí možná stál postup. Šárka totiž prkno spíše jen pohladila než chytla. Každopádně si její výkon zaslouží velký potlesk a pro všechny české diváky to byla luxusní pokoukaná. Pokud vás zajímají výsledky podrobněji, tak mrkněte na výsledky níže. Hlavně nastavujte budíka na příjemný čas 2:30 a pojďte sledovat poslední snowboardové finále živě.

Kvalifikace muži

Osmnáctka sem, osmnáctka tam. A ne, nemyslíme ty dvou nohé tvory v nejlepším věku a tvaru, ale ty veliké rotace, které hrstka vybraných genotypů má ten dar odjíždět a ještě ke všemu v tak dokonalém stylu. Celkově jsme je mohli za závod vidět čtyřikrát, ale těch pokusů o ně. Těch bylo tolik, že by se jeden nedopočítal. Nejlépe se v kvalifikaci umístil kanadský stroj na triply Max Parrot, který už má v kapse zlatou medaili ze slopestylu a s klidnou hlavou to tam teď může sázet dál. Jeho back to back kombo v podobě Cab triple 1620 Indy a Fs triple 1620 Weddle mu vysloužilo celkové skóre rovných 160 bodů. Jeho kanadský soudruh Sebastian Toutant sice zvítězil v Big Airu na ZOH v roce 2018, ale tentokrát si při prvním triku Bs 1620 hardway na dopadu asi poranil patu, což se projevilo v jeho dalších dvou pokusech a do finále bohužel nepostupuje. Startovní listina byla tak trikově vyrovnaná a rozhodovaly pouhé zkušenosti s mírnou esencí štěstí. Tohle kombíčko hrálo do karet prvním dvanácti v pořadí, které uvidímě již zítra ráno od 6:00 v živém přenosu při boji tělo na tělo o medailové umístění. Tentrokrát to do finále dotáhl i Marcus Kleveland nebo třeba Sven Thorgren ze Švédska. Na druhou stranu finskému showmanovi Renému to opět trošku uteklo. :

Na kalkulačce rotace počítal

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.

Drake tým dropuje video natočené v Čechách

Zázemí backyard parku u Wény v Jablonci nad Jizerou posloužil Drake týmu během týdenního pobytu v ČR pro natočení projektu TaoOfDrake. Jedná se o video k jejich unikátnímu unisex modelu snowboardu. Kdo si dobře pamatujeme, tak toto video je již druhou epizodou v pořadí, které bylo natočeno u Wény. Co letos? Přijede Drake parta znovu? Nechme se překvapit!

FreerideTV: Pár Rund s Porkert Bros během 38. KTO

Po několika letech vracíme na scénu námi tolik milovaný formát "PÁR RUND"! Tentokrát jsme na Pár Rund vyzvali české "stylmajstry" Porkert Bros jezdící za SNOWBOARD ZEZULA. Kluci tam i přes nevlídné počasí po celý víkend legendárního KTO vyslali totální pekla! KOUKEJ NA TO!