ZOH 2022: Šárka Pančochová předvedla v kvalifikaci Big Airu skvělý výkon!

Zdroj: 

Jak dopadla dnešní kvalifikace v Big Airu za účasti české snowboardistky Šárky Pančochové? To a mnohem více čtěte na řádcích níže.

Druhý týden olympijských her v Pekingu je tady a my šikmojezdaři jsme ho začali ve stylu velkých rotací s výhledem na chladící věže. Ještě ke všemu si tam na východě asi chtěli udělat trošku reklamu na zimní radovánky, odpálili pár raket do nebes a vyvolali sněhovou fujavici, kterou nikdo posledních dvacet let neviděl. Během víkendu totiž v Pekingu a okolí nasypalo krásných dvacet čísel bílého zázraku. Sice to do našeho harmonogramu nezasáhlo, všechno zůstalo, tak jak má a my už jsme dnes za doprovodu slunečního záření sledovali kvaldu v Big Airu. Celé tohle letecké divadlo se odehrává v areálu Shougang bývalých železáren na obří konstrukci. Uprostřed tohoto monstrózního díla postává překrásný tří a půl metrový macek s dvacetimetrovým tablem stvořený pro přehlídku moderního freestyle snowboardingu a freeskiingu. Zatímco ti druzí na dvou deskách už si svojí olympijskou premiéru odbyli, tak my ti lepší jsme si to dali pěkně na začátek nového týdne při pondělí a rovnou v podobě mužské i ženské kvalifikace.

Kvalifikace ženy

Celkem 29 závodnic bylo připraveno dropnout do 85 metrů dlouhého inrunu se skolenem nemilosrdných 36° zakončených krásným poletem za medailovým snem pod pěti kruhy. Pouhých dvanáct z nich ale doletělo až do finálové soupisky. Pojďmě mrknout na těch pár jmen, které budeme mít šanci sledovat již za pár hodin v olympijském finále. Jako první postupující se kvalifikovala novozélandská snowboardistka Zoi Sadowski Synnott a po zlatu se slopestylu má výborně našlápnuto k dalšímu úspěchu. Její dvojka triků Bs 1080 weddle a Fs double cork 1080 melon jí vykouzlila dohromady kvalitních 176.5 bodů! Naše česká závodnice Šárka Pančochová se s big airem poprala nejlépe ze všech tří disciplín a k postupu jí chybělo jen 5 bodů. S dobrou náladou, úsměvem na tváři a harmonií v duši odjela Bs 720 melon následovaný Fs 720 tail grabem a právě tenhle grab jí možná stál postup. Šárka totiž prkno spíše jen pohladila než chytla. Každopádně si její výkon zaslouží velký potlesk a pro všechny české diváky to byla luxusní pokoukaná. Pokud vás zajímají výsledky podrobněji, tak mrkněte na výsledky níže. Hlavně nastavujte budíka na příjemný čas 2:30 a pojďte sledovat poslední snowboardové finále živě.

Kvalifikace muži

Osmnáctka sem, osmnáctka tam. A ne, nemyslíme ty dvou nohé tvory v nejlepším věku a tvaru, ale ty veliké rotace, které hrstka vybraných genotypů má ten dar odjíždět a ještě ke všemu v tak dokonalém stylu. Celkově jsme je mohli za závod vidět čtyřikrát, ale těch pokusů o ně. Těch bylo tolik, že by se jeden nedopočítal. Nejlépe se v kvalifikaci umístil kanadský stroj na triply Max Parrot, který už má v kapse zlatou medaili ze slopestylu a s klidnou hlavou to tam teď může sázet dál. Jeho back to back kombo v podobě Cab triple 1620 Indy a Fs triple 1620 Weddle mu vysloužilo celkové skóre rovných 160 bodů. Jeho kanadský soudruh Sebastian Toutant sice zvítězil v Big Airu na ZOH v roce 2018, ale tentokrát si při prvním triku Bs 1620 hardway na dopadu asi poranil patu, což se projevilo v jeho dalších dvou pokusech a do finále bohužel nepostupuje. Startovní listina byla tak trikově vyrovnaná a rozhodovaly pouhé zkušenosti s mírnou esencí štěstí. Tohle kombíčko hrálo do karet prvním dvanácti v pořadí, které uvidímě již zítra ráno od 6:00 v živém přenosu při boji tělo na tělo o medailové umístění. Tentrokrát to do finále dotáhl i Marcus Kleveland nebo třeba Sven Thorgren ze Švédska. Na druhou stranu finskému showmanovi Renému to opět trošku uteklo. :

Na kalkulačce rotace počítal

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!