ZOH 2022: Slopestyle startuje již tuto sobotu za účasti Šárky Pančochové!

Je to tady dámy a pánové. Již tento pátek 4. února 2022 startují 24. zimní olympijské hry v čínském Pekingu. Pro nás milovníky jízdy šikmo svahem tam bude dosti pokoukáníčka a ještě se na nás dostane jako na skoro první, protože kvalda slopestylu žen s Šárkou Pančochovou na nás čeká již tuto sobotu!

ZOH Peking 2022

Po tom, co tato čínská metropole hostila letní olympijské hry v roce 2008 se letos dočkala oživení a jako první v historii bude hostit současně i hry zimní. To je dost vidět i na sněhových podmínkách v oblasti Čang-ťia-kchou, kde se jedou lyžařské a snowboardové disciplíny se snahou proměnit toto území na jakési čínské Alpy. Za poslední roky tam vyrostlo rovnou sedm velkých resortů, které ze 100 % spoléhají pouze na umělý sníh, takže Česko je pro porovnání rájem na Zemi.

Sice slopestylová trať byla odhalena již před pár dny, ale pro všechny opozdílky jí tady ještě trošku rozebereme. Letošní práce Schneestern partičky je totiž vyloženě uměleckým dílem a pastvou pro oční bulvy. Co se týče počtu sekcí, tak je to slopestylová klasika o třech jib sekcích a třech kickerových platformách. Jenže to by vrchní jibové sekce nesměly být lemovány velkou čínskou zdí ze sněhu, která má atlety chránit před silnými poryvy západního větru. Tohle se vážně jen tak nevidí a ještě jde o dokonalé propojení trati s pořádající zemí. Celkově je “course“ mega kreativní a bude radost sledovat, co na něm rideři jako Red Gerard nebo třeba Marcus Kleveland vymyslí. Pro ukázku mrkněte na tohle krátké video.

Sledovat hry v živém přenosu bude v letošním roce opět velká výzva a zvládnou to jen ti nejodhodlanější milovnící zimních sportů, kteří jsou připravení upravit svůj denní rozvrh čínskému času. Takže vstávačka ve dvě hodiny pěkně ve stylu ranní ptáče dál doskáče, nějaká ta kávička na otevření očních průzorů, hop na gauč a sledovat, jak to česká bandička atletů zabíjí pod pěti kruhy. Tohle je prostě opravdová zkouška lásky a ten, kdo projde, tak se může pyšnit titulem “Velký srdcař“, což platí zvláště pro nás prkýnkáře, protože náš program většinou začíná právě kolem druhé hodiny ranní. Vysílání bude opět pod taktovkou ČT Sport, kde máme šanci vidět většinu živých přenosů, ale v některých případech se musíme spolehout na Eurosport, který nás podrží za nějaký ten zlaťáček do jejich kapsy. 

Slopestyle žen

Jako první se nám na téhle neskutečné trati předvedou ženy, mezi kterýma nebude chybět ani naše závodnice Šárka Pančochová. Pro Šárku to letos budou již čtvrté hry, ale tento rok bude mít program nejnabitější za posledních pár let. Bude totiž jako první na světě startovat hned ve třech disciplínách a vymete si tím pádem všechny freestylové disciplíny. Zatím nejlepšího výsledku dosáhla Šárka v roce 2014 v Sochi, kde skončila na luxusním 5. místě ve slopestylu a my jí letos budeme držet palce, aby se umístila podle svých představ a hry si pořádně užila.

Seznam závodnic zde.

Kvalifikace

Kdy: V sobotu 5.2. 2022
Závod s Šárkou Pančochovou začíná ve 3:45 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: V Neděli 6.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde sledovat: Pravděpodobně i ČT Sport, Eurosport určitě


Slopestyle mužů

Tenhle závod sice bude bez české účasti, ale pevně věříme, že v roce 2026 už budeme s radostí sledovat Kubu Hroneše, jak se pouští dolů po trati na olympiádě v italské Cortině.
Show to bude velká za každých okolností i letos. Trať je doslova stvořená na velké věci, kterých bude v závodě bezpochyby padat nespočet, tak nezapomeňtě naladit ČT Sport v neděli od 5:30 našeho času a sledovat kvalifikaci v živém přenosu.

Seznam jezdců zde.

Kvalifikace

Kdy: V neděli 6.2. 2022 od 5:30 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: V pondělí 7.2. 2022 od 5:00 SEČ

Kde sledovat: Kousek na ČT Sport, celé na Eurosport


Halfpipe žen

Za účasti Šárky Pančochové.

Seznam závodnic zde.

Kvalifikace

Kdy: Středa 9.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde Sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: Čtvrtek 10.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde sledovat: možná ČT Sport, Eurosport určitě


Halfpipe mužů

Seznam jezdců zde.

Kvalifikace

Kdy: Středa 9.2. 2022 od 5:30 SEČ

Kde Sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: Pátek 11.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde sledovat: Eurosport


Big Air žen

Za účasti Šárky Pančochové.

Seznam závodnic zde.

Kvalifikace

Kdy: Pondělí 14.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: Úterý 15.2. 2022 od 2:30 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport


Big Air mužů

Seznam jezdců zde.

Kvalifikace

Kdy: Pondělí 14.2. 2022 od 6:30 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport

Finále

Kdy: Úterý 15.2. 2022 od 6:00 SEČ

Kde sledovat: ČT Sport, Eurosport

Oficiální web ZOH v Pekingu najdeš zde.

Snad ráno bude vstávat

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!