Zúčastněte se "Woodstocku snowboardingu" Longboard Classic 2024!

Letos se již po dvacátépáté uskuteční legendární akce Longboard Classic, které se přezdívá Woodstock snowboardingu. Vyrazte na místo dění do Stuben am Arlberg a poznejte to na vlastní kůži!

Legendární snowboardový event Longboard Classic slaví letos narozeniny... 

"Woodstock snowboardingu" už 25 let láká do Stubenu am Arlberg přes 500 duší surfařů, longboardistů, nadšenců do freeridingu a snowboardových legend z celého světa, aby oslavili svou vášeň pro snowboarding. A letos, 13. dubna 2024, je ten čas po dvacátépáté tady.
Pětadvacátý ročník má však jednu zvláštnost, protože: velké narozeniny si žádají velký dárek. A právě ten si organizátoři nadělují knihou "Longboard Classic 25th Anniversary".

"Je to vyznání lásky ke snowboardingu," říká Paul Gruber, který se snowboardingu věnuje už 45 let a v roce 1999 založil závod "Longboard Classic". Kniha je také pokusem zdokumentovat 25 let intenzivní festivalové historie pro všechny, a to i za hranice počátků tohoto sportu. Paul Gruber a jeho tým bádali 10 měsíců, prosívali přes 6000 fotografií, sestavovali žebříčky, psali texty a naplnili 144 stran čistou láskou ke snowboardingu.
Kniha je dvojjazyčná (německy/anglicky) a bohatě ilustrovaná. Texty vyprávějí o dobách minulých, ale také o nikdy neutuchající vášni pro tento sport. "Longboard Classic 25th Anniversary" je exkluzivně k dostání na letošním Longboard Classic 2024 v nákladu 600 výtisků.
Více informací o programu, ubytování, fotografiích a filmech z posledních 25 let najdete na www.longboardclassic.com.

Longboard Classic, 25. ročník

  • Datum konání: Sobota 13. dubna 2024
  • Místo konání: Stuben am Arlberg (Rakousko)
  • Formát: Hromadný start v Le Mans - závod snowboardů a longboardů od shora dolů
  • Kategorie: Kategorie: LBC Masters, LBC Old School, LBC No School, LBC Legend World Tour
  • Přibližně 500 účastníků z celého světa
  • Stage: Mortal Kombat Soundsystem feat. UCee
  • Účastnický poplatek: 60 euro (zahrnuje celodenní vstupenku, tričko, oběd a pití), registrace ve stanu na místě konání akce
  • Téma: Longboard Classic je Woodstockem snowboardingu pro duše surfařů, longboardistů, nadšenců do jízdy mimo sjezdovky a snowboardových legend z celého světa, aby si společně zajezdili s přáteli, pobavili se a oslavili ducha snowboardingu.

Dejte si video se zakladatelem akce Paul Gruberem

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

SNOWBOARD: Mrkej na první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Doražte na opening Horsefeathers snowparku Mölltaler Gletscher!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 20. dubna!

Obertauern hostí finální závod kvaldy na Freeride World Tour 2025!

Obertauern letos vůbec poprvé hostí závody 4* Freeride World Tour Challenger Series. Již tento víkend se tam potkají nejlepší jezdci Freeride World Tour a nejlepší jezdci kvalifikace a budou bojovat o poslední cenné body, které rozhodnou zda i do příští sezóny zůstanou v nejvyšší třídě Freeride World Tour. Sledujte živý přenos ze závodu přímo tady!