Billabong parta dráždí vodní elementály na dalekém severu

Tenhle týden přesdílím už druhý surf film, který by s trochou štěstí prošel i do Snowboard sekce. Parta Billabong junior vyrazila na daleký sever, kde hluboko za zdí na území bílích chodců testuje, co všechno návlek z polymerovaného kaučuku vydrží. Čtveřice Eithan Osborne, Josh Moniz, Becca Speak a Luana Silva vážně potřebovala na těle všechnu gumu co doma našli. Výsledek stojí za shlédnutí!

Svět je opravdu podivné místo. Alespoň pro nás mudly, kteří ho evidentně moc nechápeme. Na rozdíl od Peeteeho se všichni mlaďoši z Billabong party narodili do prosluněných tropických rájů. To znamená, že se na sever vypravili dobrovolně. Brekeke!!! Seth a Luana jsou z Oahu, Hawaii. Eithan a Becca z Kalifornie. Tyhle dva už na sobě sice tlustou vrstvu neoprenu měli, ale rozhodně ne takhle tlustou. Místo, kam je Billabong Adventure Division poslala je rozřadilo jako moudrý klobouk do dvou skupin: Hipotermové a UltraHipotermové. 

Many Wonders se odehrává na SEVERU. Kde na severu se ptáte? Těžko říct. Hádám Island nebo podobné bohem zapuzené místo. Film se člení do čtyř kapitol. Každou z nich odstartuje humornou inscenací místní farmář. Za humorem se ale vždy skrývá život vylepšující anekdota nebo filosofický bonmot. Dávejte tedy pozor a pozorně poslouchejte!

Foto: Chris Burkard

Poslední část filmu se jmenuje "Rozinka na špičce hotdogu". Toto přirovnání trefně vystihuje, jaký klenot parta našla. Bohem zapuzený sever totiž evidentně vyhovuje Poseidonovy, a proto pumpuje na zagumované surfaře krásné pointbreaky a luxusní slabs. 

Oblíbené části:

2:03 - Farmář hodí hobru

4:20 - Eithan hodí hobru

7:01 - Eithan hodí hobru

8:46 - Vlna snů

Na VHS z půjčovny vyzvedl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

Reckless Isolation je ke shlédnutí! A je to surf film na steroidech!

Dynastie Andinovců, bezpochyby jedna z nejvyšších surfových aristokratických rodin v Kalifornii, nám přinesla surf film Reckless Isolation. Red Bull tuhle lahůdku zveřejnil pro širokou veřejnost. Zatímco táta Dino Andino produkoval, Kolohe Andino sebral partu svých nejbližších kumpánů ze San Clemente-Luke Davis, Bratři Collapintové, Ian Crane a pandemickým restrikcím navzdory se loni dostali na Mentawais. Natočili tam něco, co vám podráždí vaše surfové erotogení zóny víc, než Anastasia Ashley, když se rozcvičuje před závodem twerkováním.

Přispěj na HitHit projektu Vlny Štvanice a surfuj už v zimě na Vltavě

Na crowdfundingové platformě HitHit běží sbírka na projekt Vlny Štvanice. Parta vodáků v čele s Martinem Leskovjanem rozvlnila český surfový éter, když se rozhodla vytvořit vlnu na riversurfing v kanále u ostrova Štvanice. Tahle vlna vznikne jako předvoj revitalizačních změn v objektu vodáckého kanálu u Štvanice. Promluvili jsme si s Martinem o tom, proč je tahle vlna přesně to, co vlnovým absťákem trpící české surfstvo momentálně potřebuje.