Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Billabong sponsored velikáni jako Creed McTaggard nebo Italo Ferreira ve vás musejí zaručeně vyvolat pozitivní emoce.  V tomhle editu zároveň září praotec stylového, nadčasového surfingu, legenda Joel Parko Parkinson. Parko a Creed jsou na západě Ozu domu, a tak zbytek party provedli krásnou krajinou, kterou West Oz bezpochyby je

Hlavní část filmu se odehrává na příšerné a děsivé The Box, která odšťavňuje surfaře do podoby smoothies už pěknou řádku let. Surfovat na The Box je pro západoaustralany, vlastně pro všechny surfaře, taková zkouška dospělosti. Ikdyž někteří by to nazvali jako systematická jatka. V tomhle filmu si svojí premiéru na The Box střihli Jai Glindeman a Liam O’Brien. Kluci vyvázli živý a vstoupili tak do světa surfové smetánky. 

Za mě je nejlepší část videa rozhodně poblíž 5:20 minuty. Creed (který surfuje už 20 let) je fantasticky vyškolen místním křemeňákem Sidem Englertem. Číhněte na to. 

Užijte filmek při tomto krásném zářijovém večeru, a žhavte Sygic a Spotify. Vaše surf playlisty se rozhodně rozrostou o pár libozvučných kompozic! 

zápaz z dizlexií prohál

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

Reckless Isolation je ke shlédnutí! A je to surf film na steroidech!

Dynastie Andinovců, bezpochyby jedna z nejvyšších surfových aristokratických rodin v Kalifornii, nám přinesla surf film Reckless Isolation. Red Bull tuhle lahůdku zveřejnil pro širokou veřejnost. Zatímco táta Dino Andino produkoval, Kolohe Andino sebral partu svých nejbližších kumpánů ze San Clemente-Luke Davis, Bratři Collapintové, Ian Crane a pandemickým restrikcím navzdory se loni dostali na Mentawais. Natočili tam něco, co vám podráždí vaše surfové erotogení zóny víc, než Anastasia Ashley, když se rozcvičuje před závodem twerkováním.

Přispěj na HitHit projektu Vlny Štvanice a surfuj už v zimě na Vltavě

Na crowdfundingové platformě HitHit běží sbírka na projekt Vlny Štvanice. Parta vodáků v čele s Martinem Leskovjanem rozvlnila český surfový éter, když se rozhodla vytvořit vlnu na riversurfing v kanále u ostrova Štvanice. Tahle vlna vznikne jako předvoj revitalizačních změn v objektu vodáckého kanálu u Štvanice. Promluvili jsme si s Martinem o tom, proč je tahle vlna přesně to, co vlnovým absťákem trpící české surfstvo momentálně potřebuje.