Mikey February pokračuje v sérii Sonic Souvenirs

Sonic Souvenirs je série, která vás zahřeje u srdce. Mikey February cestuje po mama Africa, kde poznává místní hudebníky. Na jejich tvorbu pak ušije edit. První díl režíroval legendární Kai Neville, druhý natočil Blake Myers. Tentokrát nás Vans parta provede pobřežím a kulturou ve státě Pobřeží slonoviny. Tuhle surfovou a hudební lahůdku si nemůžete nechat ujít.

Formát snímků Sonic Souvenirs (jak už název napovídá) vychází z hudby. Mikey a Vans parta tentokrát hledají inspiraci u místních hudebníků z Pobřeží slonoviny. Tradiční surfová videa vznikají tak, že po natočení klipů se na záběry napasuje hudba. Sonic Souvenirs tento proces obrací. Tvůrci koncipují celou surfovou choreografii a strukturu filmu okolo hudebního doprovodu, který vždy pochází od umělců z regionu, ve kterém snímek vzniká. Tentokrát nás filmem provází hudba místního hudebníka Stevena Amoikina. 

Zdroj: Stab Mag

Steven Amoikin je muž mnoha talentů. Je to hudební producent, multi-instrumentalista a skladatel. Jeho hudba je takovou fusion mezi tradiční hudbou z afrického regionu, ve kterém vyrůstal a moderní západní tvorbou. Steven umí hrát na tradiční nástroje ze zemí Pobřeží slonoviny, Ghany a Burkina Faso. Jeho hlavní specializací je tromblon, tradiční nástroj připomínající bongo bubínek. Hraje sa na něj paličkami, které vypadají jako cepíny na lezení po ledopádu. Steven a jeho soukmenovci do rytmu perkusivních nástrojů tancují tradiční tanec Zaouli. Všechny tyto prvky západoafrické kultury vám snímek Sonic Souvenirs ukáže.

Co se týče surfování, Sonic Souvenirs nezklame. Od Mikeyho už víme, co čekat. Stylové, nenucené roundhousy, protáhlé karvingové linky. Mikey umí naprosto bez povšimnutí přeskočit z twin finu na single fin a ze single finu na thruster, aniž by působil nepřirozeně a neautenticky. Tohle umí málokdo. Ve videu je několik floaterů, ze kterých mi do teď vibrují bradavky vzrušením. Na konci Mikey vloží pod nohy trusty thruster a zandá pár vln, které už můžou způsobit trvalé následky. Video graduje na pointbreacích v okolí Grand Drevin. Zde si na své přijde jak Mikey, tak jeho Vans spoluhrcí Anne Lee Curren (dcera legendárního Toma Currena) a Alex Knost. Každý jezdec koření výsledný audiovizuální vývar trochu jinou příchutí surfingu. Výsledkem je naprostá lahůdka, kterou si nemůžete nechat ujít. 

Posuďte sami...

Afro pěstuje

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články