Neutrácej peníze za lepší prkna, investuj do sebe!

Má smysl utrácet majlant za zbrusu novej performance shortboard s vidinou toho, že díky němu konečně začneš sázet radikálnější zatáčky? Není lepší investovat do "mentora", kterej ti pomůže pochopit principy surfování a nastaví ti opravdovej surf trénink? Přesně taková příležitost se ti naskytne už v květnu na Hardcore Workshopu se surf koučem Nikou Rosariem. S přihláškou neotálej, jsou celkem jen 4 fleky!

Po úspěšném soustředění v Maroku bych chtěl pozvat český a slovenský surfaře na 4. projekt zaměřenej na surfovej progress.
Workshop povede bývalý pro surfař Nika Rosario, zakladatel SurfMore Coaching. Nika se věnuje exkluzivně výuce pokročilých surfařů, neboli běžných lidí, např. vnitrozemských smrtelníků jako jsme my. A proto má spousty zkušeností se žáky, kteří začali surfovat až dávno po žákovském věku. Díky tomu dokáže skrze koučing bravurně odstranit i ty nejhorší zlozvyky.

Nika začal surfovat ve 12 letech a hned o dva roky později se stal jedním z nejmladších profesionálních surfařů v Portugalsku. Během kariéry trénoval po boku legendárního Tiaga Pirese pod vedením kouče Jose Seabry. Poté, co skončil se závoděním, rozhodl se jí ve stopách svého trenéra a začal studovat na sportovní univerzitě v Lisabonu obor se zaměřením na surfing performance. Následně pak založil první výukovou platformu v Peniche, zaměřenou čistě na mírně pokročilé a pokročilé surfaře. Díky jeho zkušenostem získal přístup k metodám výuky profesionálního surfingu a začal je aplikovat a předávat svým studentům.

Jak probíhá surf koučing s Nikou?

Den před lekcí Nika určí nejlepší možný spot v okolí a čas na základě lokálních znalostí a předpovědi. Na pláž přiveze kromě foťáku a kamery taky plnou tašku "hraček". Místo běžného zahřátí a protažení před lekcí totiž každému naordinuje cvičení "na suchu" s využitím nástrojů jako je odporová guma, gymball, malé míčky, balanční desky, tyčky, kužely atd. Tyto cvičení jsou zaměřena specificky na techniku, kterou se v danou chvíli skupina zabývá.

Následuje 90 minutová surf session, jejíž cílem je splnit úkoly dle programu daného tréninku. Ať už se jedná o drillování bottomturnu, topturnu nebo chytání více vln. Během celé session Nika na pláži a natáčí nebo fotí každou jízdu. Několikrát během lekce tě "vypíská" z vody, aby ti předal okamžitý feedback. Na kameře ti hned ukáže, co děláš, nebo neděláš správně. Po každé lekci rovnou následuje video/foto rozbor u kafe a paštelu. Během jedné až dvou hodin ti Nika do puntíku zanalyzuje každou jízdu a manévr (včetně elektronické tužky).

Program workshopu:

8.5. - přílet, odpočinek
9.5. - surfing a koučing
10.5. - surfing a koučing
11.5. - surfing a koučing
12.5. - surfing a koučing
13.5. - surfing a koučing
14.5. - surfing a koučing
15.5. - surfing a koučing
16.5. - surfing a koučing
17.5. - freesurf, odlet

Workshop je navíc i workoholik friendly, jelikož termín zahrnuje 2 víkendy a 1 státní svátek. Budete jen 5 dní mimo kancl a s trochou štěstí si toho ani nikdo nevšimne.

Aby workshop splnil svůj účel, je počet účastníků omezen pouze na 4 surfaře! To umožní individuální přístup k progressu a zároveň nepřipraví skupinu o kamarádskej vibe a vzájemný hecování.

Jako vždy, cenu a podrobnější informace zašlu pouze vážným zájemcům. Stačí napsat na jakub@surfr.cz, do předmětu uveďte "Chci to" a v mailu popište, jak moc to (zlepšit se na surfu) chcete.

Ubytování se snídaní je zajištěno v Surf House Baleal.

@romdja "The Frenchman" working on his surfing skills. @surfmorecoaching #frenchsurfer #peniche #surftrainings #cutback #topturns #penichesurfcoach #surftravelers #trainingonland

It is really important to coach kids and try our best to make them better surfers. But I believe this part is not the most important one. The most important is: how the student is made of, how he…

What Makes a Good Surf Teacher/coach? There are so many types of surf teachers out there, it is important that students know what they are getting. I’ve realized that when it comes to surf…

☆ THE RIVALS MEET AGAIN ☆ 2 kids, 2 friends, 2 goofy footers ripping in Peniche 🏄‍♂️🏄‍♂️🌊🌊🔥🔥🔥 . . #competitionsurfcoaching #swisssurfers #polandsurfers #penichesurfcoaching #surftrainings #friends…

One thing i know about Polish peaple: THEY LEARN FAST 😁 . . #polishsurfers #surfcoaching #surftrainings #surfmorecoaching #penichesurfcoach

IN ONE MOVE SESSION (cut-back) With: @dinahbrunner . . #swisssurfers #surftravel #surftrainings #surfmorecoaching #surfcoachingportugal #penichesurfcoach #understandingthecorrectmovement…

@siddhisurf one of our students training to represent his country on the Olympics. Check out the link in his bio to support him in his dream journey to be the first Swiss Olympic surfer. . .…

- SURF IN PENICHE IS ONFIRE - After these difficult times that we all went through now we deserve to live and enjoy doing what we like the most " surfing " @nika_rosario 📸

The last surf with: @siddhisurf_da_second 😷 @nika_rosario 😷 #coronavirus #penicheportugal #swisssurfers #surfcoaching

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu- den druhý!

Už je tomu déle než týden, co byli na portugalském pobřeží Atlantiku korunování vítězové první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Ptáte se, proč nám tak trvalo dodělat report? Možnost první: tento historický milník znamená pro českou surfovou nobilitu strašně moc. A tíha odpovědnosti zvěčnit tuto kataklyzmickou událost, která katapultuje surfaře českého na vrchol surfového potravního řetězce, se na autorovi projevila a způsobila zdržení... Možnost druhá: autor je línej pazneht a místo svojí práce tráví dny sledováním youtube videí, na kterých lidé zápasící s nadváhou padají z rotopedů. Čemu uvěříte, je na vás. Ať už je to, jak je to, následující binární kód obsahuje exkluzivní a zákulisní informace z Caparica Czech Open - první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Na konci tohoto textu se dozvíte, kdo nás vyvede z temnoty na surfové výsluní, kdo vnese do našich (stokem nepolíbených) duší koncentrovanou aloha spirit, a kdo globální surfové komunitě jako přední a nejdominantnější exemplář živočicha zvaného jako surfař český, ukáže, že v naší inland zemičce taky umíme škubnout směrem k lipu!

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu - den první!

O víkendu 11.-12. září proběhla první zastávka Českého Poháru v Surfingu v portugalské Costa da Caparica. Vítěz a vítězka navždy vstoupili do české surfové síně slávy a jejich jména budou jednou provždy vryta do našich srdcí. Tento český surfový milník si zasloužil plnou pozornost, proto jsme do Portugalska, země plné temperamentu, dorazili. Bůh žehnej nízkonákladovým aerolinkám! Přímo na místě jsme vstřebávali veškeré stimuly, které pobřežním vzduchem poletovaly a průběh závodu jsme popsali nám tak blízkým způsobem - vypovídající hodnota nulová, úroveň srandy průměrná!