Neutrácej peníze za lepší prkna, investuj do sebe!

Má smysl utrácet majlant za zbrusu novej performance shortboard s vidinou toho, že díky němu konečně začneš sázet radikálnější zatáčky? Není lepší investovat do "mentora", kterej ti pomůže pochopit principy surfování a nastaví ti opravdovej surf trénink? Přesně taková příležitost se ti naskytne už v květnu na Hardcore Workshopu se surf koučem Nikou Rosariem. S přihláškou neotálej, jsou celkem jen 4 fleky!

Po úspěšném soustředění v Maroku bych chtěl pozvat český a slovenský surfaře na 4. projekt zaměřenej na surfovej progress.
Workshop povede bývalý pro surfař Nika Rosario, zakladatel SurfMore Coaching. Nika se věnuje exkluzivně výuce pokročilých surfařů, neboli běžných lidí, např. vnitrozemských smrtelníků jako jsme my. A proto má spousty zkušeností se žáky, kteří začali surfovat až dávno po žákovském věku. Díky tomu dokáže skrze koučing bravurně odstranit i ty nejhorší zlozvyky.

Nika začal surfovat ve 12 letech a hned o dva roky později se stal jedním z nejmladších profesionálních surfařů v Portugalsku. Během kariéry trénoval po boku legendárního Tiaga Pirese pod vedením kouče Jose Seabry. Poté, co skončil se závoděním, rozhodl se jí ve stopách svého trenéra a začal studovat na sportovní univerzitě v Lisabonu obor se zaměřením na surfing performance. Následně pak založil první výukovou platformu v Peniche, zaměřenou čistě na mírně pokročilé a pokročilé surfaře. Díky jeho zkušenostem získal přístup k metodám výuky profesionálního surfingu a začal je aplikovat a předávat svým studentům.

Jak probíhá surf koučing s Nikou?

Den před lekcí Nika určí nejlepší možný spot v okolí a čas na základě lokálních znalostí a předpovědi. Na pláž přiveze kromě foťáku a kamery taky plnou tašku "hraček". Místo běžného zahřátí a protažení před lekcí totiž každému naordinuje cvičení "na suchu" s využitím nástrojů jako je odporová guma, gymball, malé míčky, balanční desky, tyčky, kužely atd. Tyto cvičení jsou zaměřena specificky na techniku, kterou se v danou chvíli skupina zabývá.

Následuje 90 minutová surf session, jejíž cílem je splnit úkoly dle programu daného tréninku. Ať už se jedná o drillování bottomturnu, topturnu nebo chytání více vln. Během celé session Nika na pláži a natáčí nebo fotí každou jízdu. Několikrát během lekce tě "vypíská" z vody, aby ti předal okamžitý feedback. Na kameře ti hned ukáže, co děláš, nebo neděláš správně. Po každé lekci rovnou následuje video/foto rozbor u kafe a paštelu. Během jedné až dvou hodin ti Nika do puntíku zanalyzuje každou jízdu a manévr (včetně elektronické tužky).

Program workshopu:

8.5. - přílet, odpočinek
9.5. - surfing a koučing
10.5. - surfing a koučing
11.5. - surfing a koučing
12.5. - surfing a koučing
13.5. - surfing a koučing
14.5. - surfing a koučing
15.5. - surfing a koučing
16.5. - surfing a koučing
17.5. - freesurf, odlet

Workshop je navíc i workoholik friendly, jelikož termín zahrnuje 2 víkendy a 1 státní svátek. Budete jen 5 dní mimo kancl a s trochou štěstí si toho ani nikdo nevšimne.

Aby workshop splnil svůj účel, je počet účastníků omezen pouze na 4 surfaře! To umožní individuální přístup k progressu a zároveň nepřipraví skupinu o kamarádskej vibe a vzájemný hecování.

Jako vždy, cenu a podrobnější informace zašlu pouze vážným zájemcům. Stačí napsat na jakub@surfr.cz, do předmětu uveďte "Chci to" a v mailu popište, jak moc to (zlepšit se na surfu) chcete.

Ubytování se snídaní je zajištěno v Surf House Baleal.

It is really important to coach kids and try our best to make them better surfers. But I believe this part is not the most important one. The most important is: how the student is made of, how he…

What Makes a Good Surf Teacher/coach? There are so many types of surf teachers out there, it is important that students know what they are getting. I’ve realized that when it comes to surf…

☆ THE RIVALS MEET AGAIN ☆ 2 kids, 2 friends, 2 goofy footers ripping in Peniche 🏄‍♂️🏄‍♂️🌊🌊🔥🔥🔥 . . #competitionsurfcoaching #swisssurfers #polandsurfers #penichesurfcoaching #surftrainings #friends…

One thing i know about Polish peaple: THEY LEARN FAST 😁 . . #polishsurfers #surfcoaching #surftrainings #surfmorecoaching #penichesurfcoach

IN ONE MOVE SESSION (cut-back) With: @dinahbrunner . . #swisssurfers #surftravel #surftrainings #surfmorecoaching #surfcoachingportugal #penichesurfcoach #understandingthecorrectmovement…

@siddhisurf one of our students training to represent his country on the Olympics. Check out the link in his bio to support him in his dream journey to be the first Swiss Olympic surfer. . .…

- SURF IN PENICHE IS ONFIRE - After these difficult times that we all went through now we deserve to live and enjoy doing what we like the most " surfing " @nika_rosario 📸

The last surf with: @siddhisurf_da_second 😷 @nika_rosario 😷 #coronavirus #penicheportugal #swisssurfers #surfcoaching

@siddhisurf_da_second & @hackobq training in Peniche with @surfmorecoaching @nika_rosario #surfcoach & #surfpictures . . . #peniche #penicheportugal #surftrainingsportugal #surfenlernen…

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: Martin Smékal nejen o vzniku dokumentu Between Fjords

Filmy se surfovou tématikou české výroby (kupodivu) nevznikají zrovna často. A když vznikají, tak u toho je téměř vždy Martin Smékal. Po dvou úspěšných dokumentech Choose Your Wave a No Wave Back přichází jeho další, v pořadí už třetí počin. Tentokrát se díky dokumentu Between Fjords podíváme na drsný Island a trailer i fotky od Petra Hricka napovídají, že opět půjde o audiovizuální zážitek, který si jednoduše nesmíte nechat ujít. Premiéra se rychle blíží, a proto jsme pána režiséra vyzpovídali a otázkami vůbec nešetřili.

Vyprávění o King of Surf 2020 na Nákle

Náklo je štěrkovna s rozlohou kolem 100 hektarů nedaleko obce Náklo pár kilometrů na severozápad od Olomouce. Na kraji jezera obří rypadlo denně vytěží tisíce tun štěrku, roztřídí a naloží na remorkér. Ten ho odveze na druhou stranu jezera, kde si ho vezmou na starost další bagry a náklaďáky. To všechno se ale děje na opačném břehu. Jižní cíp jezera už patří wakesurfingu. Na břehu tady poslední rok během několika měsíců vyrostlo komplet zázemí v původně lodních kontejnerech - bar s kuchyní a terasou, záchody i sprchy. Tady se poslední víkend v srpnu pojede další ročník závodu King of Surf.

Blíží se několikadenní Roxy Training Camp v Praze

Parta ROXYmovement si připravila další akci, a tentokráte vícedenní. Původně se podobný program měl konat v červnu ve Francii během Roxy Czech & Slovak Surf Championship, protože se ale akce nekonala, vymyslely organizátorky podobný program v Praze. Ten je nabitý surf yogou, surf fitness, tréninky plavání a mnohým dalším!