Nový wakesurf spot na Rozkoši v provozu!

Wakesurfing je pro nás suchozemce zajímavou alternativou k oceánskému surfingu, což platí v aktuální době dvojnásob. Zajímavá informace přichází z východočeské nádrže Rozkoš, kde je v provozu nový wakesurfový spot a v následujícím rozhovoru nám ho nepříblíží nikdo jiný než Alešák!

Na Rozkoš jsme se minulý víkend zajeli osobně podívat a zajezdit a u té příležitosti jsme dali do kupy článek, který vám formou rozhovoru s českou legendou Alešákem přiblíží tuhle novou wakesurfovou lokalitu.

Nazdar pane, tak pojďme rovnou k věci. Co že se to na Rozkoši rozjelo, na co se můžeme těšit, kdo za tím celým stojí a jak jsi do toho zainteresovanej ty, taková legenda? :)

Ahoj Márty… No, celý příběh začal před několika lety, kdy můj kamarád Kuba začal jezdit na Rozkoš s vodními skútry, ale vlastně celou dobu pokukoval po lodi a samozřejmě měl od začátku jasno, že by to měl být MasterCraft… Loni se mu podařilo koupit louku s campem u břehu, od ledna se usilovně pracovalo, kompletně se předělal břeh, vytvořilo se zázemí, natahala elektrika pro obytky, vznikl super zásobený báreček, nakoupilo se vybavení do půjčovny, no a samozřejmě se pořídila loď. No a než jsem se nadál, tak odpovidám na tvoje otázky (smích). Ne hele, já to teď klukům jen trochu pomáhám na začátku rozjet... to nejdůležitější je, že se nám podařilo dát dohromady dream team! O areál se stará Jencek, který ho v podstatě holýma rukama a bagrem od nuly celý vybudoval a vyřeší každý váš problém a splní každé vaše přání... umí i zázraky na počkání a nemožné do druhého dne... Jen nám ho prosím moc nenalejvejte, přeci jen je v práci a ne jako vy na dovolené… (smích). 

Za kormidlem lodi se budou střídat nejlepší a nejzkušenější kapitání českých moří a neodolatelní lamači dívčích srdcí Wlastik Hošek a Tomáš Mašta. Burgry vám na břehu připraví nefalšovaný Amík z Tennessee (jen pozor na jeho chilli) a mejdánky na baru probíhají pod vedenim zkušeného barmana Wernera. Výběr rumu doporučuji osobně prozkoumat a otestovat… Bacha, rumama to jen začíná… (smích). A v neposlední řadě manager z řad riderz, ale jeho jméno bych  v tuhle chvíli ještě nechal jako překvapení…

Proč padla volba právě na Rozkoš? Zkus těm, kdo na tomhle místě ještě nebyli, tuhle lokalitu přiblížit.

Je to tu přeci ROZKOŠNÉ, to je jasný (smích). Přišla nabídka, co se nedá odmítnout… Jak víš, tak vody, kde by se dalo jezdit, je v Čechách poskromnu… Každopádně součástí areálu je veliká louka ve svahu, která slouží jako camp pro riderz, takže i když jsi daleko od vody, tak na ní vidíš. Někteří namítnou, že Rozkoš je wind and kite zone…  ano, je to tak, ale jsme v Čechách, takže zde fouká 20 dní v roce a i když fouká, tak se dá za lodí jezdit, protože dráha je krytá hrází, která rozbíjí vlny, což jsi ostatně sám zažil… Ale než bych to tu sáhodlouze popisoval, tak se radši všichni přijeďte podívat a udělejte si obrázek sami. 

Tady musim říct, že v den naší návštěvy byla Rozkoš rozbouřená tak, že jsme se cítili skoro jako u oceánu a šanci jsme nějakýmu poježdění moc nedávali… poté, co nás driver Vlastik ale odvezl k dráze na druhou stranu nádrže, tak bylo všechno lepší, hladina se uklidnila, a dokonce i wejkařky Pája s Domčou si mohly střhnout pár triků, aniž by si utrhly kolena. No a wakesurf vlna za lodí už pak fungovala krásně, aniž by její shape vítr nějak výrazně ovlivnil.

Co vím, tak povolení na wakeboarding a potažmo wakesurfing není úplně easy vyběhat. Jak se to podařilo na Rozkoši?

Vše jen díky vstřícnému přístupu plavební správy a povodí… Každopádně oficiální dráha je a to je důležité.

Kromě zázemí je pro wakesurfing samozřejmě nejdůležitější loď. Teď už můžeš prozradit za jakou se na Rozkoši bude jezdit...

Volba byla jasná, a to MasterCraft - za mě mercedes mezi loděma… a současně je to jediná firma na wake-lodě, co má v Čechách servis. Volba padla na MasterCraft X45, což byl pro začátek nejlepší poměr cena / výkon. Šlo nám od začátku primárně o super vlnu, což se za mě podařilo, ale zeptej se riderů a ostatně i ty jsi jí zkoušel, tak řekni svůj názor… Loď je pár let stará, ale má všechny surf features nejnovějších modelů - GEN2 klapky, nádrže a přídavné balasty pro větší zatížení. Ještě budeme dovažovat špičku lodi a stále si hrajeme s ideálním nastavením a shapem vlny. 

Bohužel nejsem schopen vzhledem k mým minimálním zkušenostem s wakesurfingem a mizivým wakesurf skills posoudit, jestli je ta vlna dobrá nebo by mohla být lepší :) Těch pár minut jsme si ale skvěle zajezdili a to je pro nás (a věřím, že i pro drtivou většinu provozovatelů této aktivity) to nejdůležitější!

Rovnou na rozjezd prvního roku se chystá hned několik akcí - o závodech v rámci MasterCraft Wakesurf Tour nám už hodně pověděl v rozhovoru Fílák, co tam ale máte dál? 

Jasně, jak říkáš na Rozkoši se pojede první díl MasterCraft Wakesurf Tour 2020 a v tuhle chvíli  navíc jednáme s wake legendou Peldou, že bychom tu uspořádali i Wake Champ. Zatím je to v plenkách, ale čtenáři Freeride.cz budou určitě prvni, kdo se to dozví! Aleš Tůma se Surf and Travel připravuje na červen několik surf campů a uvidíme, co nás ještě čeká a nemine…

Jak známo, wakesurfing není úplně nejlevnější záležitost. Jak budou nastavený ceny?

Ceny jsou nastavené jako v ostatnich spotech u nás, což je 2200 Kč za hodinu, 1100 za půl hoďky, ale máme akci na pondělky a úterky, kdy je cena 1600, respektive 800 Kč. V tuhle chvili připravujeme i VIP karty, které budou znamenat spoustu benefitů, levnějším ježděním počínaje, campem zadarmo a spoustou dalších překvapení konče… Stay tuned a brzy se dozvíte!

Kde si může veřejnost najít o areálu informace? Řikals, že sis kvůli tomu pořídil chytrej telefon a na starý kolena se učíš se sociálníma sítěma? :)

Jo jo, tak nějak… I když stejně si s tim telefonem nějak nerozumim, takže stále všude tahám comp :) Najdete nás na FB stránce Wake-Surf Rozkoš, kde je k dispozici i první verze rezervačního systému, pracujeme ale na sofistikovanějším sýstemu na webových stránkách. No a čeká mě se ještě seznámit s instagramem, dneska to prý bez IGčka už nejde!

Alešáku díky moc za rozhovor a všechny informace k nové tuzemské wakesurf lokaci a samozřejmě díky za pojezd! Vám všem pak za Freeride.cz/SURF doporučujeme tenhle nový areál navštívit, zajezdit si, dát si na břehu pivko a třeba parádní burger a celkově si užít místní atmosféru.

Aktuální updates z Rozkoše sledujte NA FACEBOOKU WAKE-SURF ROZKOŠ.

ptal se

Martin Večerka
Další články autora

odpovídal

Alešák
Další články autora

nafotil

Vsevolod Vlasenko
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..