Owes s rodinou posílají video z Tenerife!

Dnes pro vás máme lahůdku. Ryze český edit z Tenerife poslaný digitální poštou přímo k nám do redakce. Věřte nebo ne, tohle se v české surfové žurnalistice stává málokdy. Za parádní video ze spotu Bajadise na jihu Tenerife vděčíme sympatické trojici Ovsíků - Martinovi, Báře a Sébovi. Děkujeme! Na nic nečekejte a pusťte si ho. Tahle rodinka umí sekat vlny, jak u nás málokdo. K tomu je s nima až nebezpečně velká sranda!

Martina a Báru Ovsíků nejspíš znáte. Tenhle pár žije spokojeně na Tenerife na Kanárských ostrovech. Jejich záviděníhodný život financuje projekt GipsyTrip.cz. Dvojice sebrala svojí prastarou dodávku z roku 1991, odjela s ní na Tenerife a začala jí tam půjčovat. Dodávka dnes nese jméno Šnekátor a je praotcem flotili vozů, které si od Owese a Barči můžete půjčit. Flotila se rapidně rozrostla a pár rozšířil podnikání o Surf Villu, ve které se s touhle sympatickou rodinkou můžete ubytovat. Pokud vaše surfové cesty směřují na Tenerife, Owes a Barča pro vás dokážou zprostředkovat naprosto nezapomenutelný zážitek! 

Owes je zarytej windsurfař, jezdí od pěti let. Zažil zrod windsurfingu v Čechách. Zažil dobu, kdy plachty šily babičky a prkna šejpovali taťkové v kůlně. Na Tenerife začal jezdit před dvanácti lety. Měl jsem tu čest s Owesem sdílet lineup. Je to démon. Závodníci v Českém poháru v surfingu můžou být rádi, že si Owes týhle srandy ještě nevšiml a nedorazil.

"Když jsou dobrý podminky, tak jdu vždycky na windsurf. Je to proto, že ideální podmínky na windsurf jsou málokdy. Ale jinak mám surf a windsurf stejně v lásce. Mám to 50:50."

Bára byla jednou z prvních kempařek v Hossegoru. Bylo jí 15 let. Od té doby založila s Martinem rodinu a byznys, který se rozrostl na flotilu vozů (4 karavany a 3 dodávky), villu s bazénem, která pojme až 14 lidí a na půjčovnu a školu surfingu. Měl jsem tu čest s Bárou sdílet lineup. Fuujooo! Bára má surfing v nohách a pro strach uděláno      

"Vyzvedli nás v Plzni v Panteru po pěti Cuba Libre a jeli jsme."

Pokud vás příběh téhle sympatické rodiny zajímá, pusťte si podcast S Jakubem na vlnách. Dvojice v něm mluví o své cestě k životu na Tenerife, o složitých začátcích podnikání v cizí zemi a hlavně o surfování!

Za přítomnosti státního dozoru a notáře napsal

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Podpoř FREERIDE.CZ zakoupením nového merche!

Po dvou letech přinášíme novou kolekci FREERIDE.CZ MERCHE! Ten si můžete objednávat v již spuštěném předprodeji až do neděle 26.11. 2023 a my garantujeme, že vám ho domů doručíme do Vánoc! Nákupem podpoříte 100% fungování magazínu a my díky toho budeme i do budoucna vytvářet kvalitní obsah ze světa akčních sportů!