Párty In Waves We Trust: Česká Lípa!

Surf-Trip.cz naplánoval na závěr června dva surfové open air mejdany, kdy jeden měl být na Moravě na Nákle a druhý v České Lípě. Ten první, moravský, byl bohužel kvůli extrémně špatnému a hlavně studenému počasí zrušen. V podmínkách, kdy byly lokální záplavy, foukal silný studený vítr a lilo jako z konve, by si i hardcorový surfaři svou session určitě rozmysleli :)

O to víc jsme se ale těšili, že o týden později vše vyjde lépe v České Lípě. A to se vyplnilo. Počasí bylo opravdu luxusní, že se člověk cítil pomalu jako na pláži ve francouzském Hossegoru. Parádních 28°C bylo prostě super a všichni, kteří na tuto akci dorazili, tak na jedno odpoledne mohli nasát atmosféru surfového pobytu u oceánu nebo spíše jak sami všichni na místě říkali, zahájili léto ve velkém.

Celé odpoledne probíhalo několik aktivit, které Surf-Trip.cz připravil a lidi tak mohli navštívit hned několik „spotů“.  Na parkovišti, na krásném asfaltu, probíhal trénink na surfskejtech, který coachoval Pavel Oliva a Pavel Hanušwww.surfskates.cz. Právě Pavel Hanuš ve volné chvíli obul wakeové boty a prkno a při triku ve vodě vylomil vázání a odnesla to jeho noha. Přejeme brzké uzdravení! 

Dalšími spoty byl Jóga Spot, který vedla jógínka Sára Kubecová a její lekce akro jógy měla velký ohlas a úspěch. Hned vedle na trávě byl Balance spot, kde na balančních boardech diktoval Shawn WolfWolf Akademie.

Pádlovací contest se odehrával na Paddle Spotu a celé odpoledne zde probíhala kvalifikace do pádlovacího závodu, který skvěle šéfoval Matyáš MenšíkPražskýho serfovýho klubu. Závodu se zúčastnilo kolem 40 závodníků v kategorii muži a kolem 20 v kategorii ženy. Po kvalifikaci se závodilo vyřazovacím systémem a vítězem se stal Eda Růt v kategorii muži. Ženskou kateogorii zase ovládla Jana Petrmanová. Oba vítězové porazili sourozence Olivovy, kdy Otmar Oliva skončil druhý za Edou a jeho sestra Tereza Olivová se umístila druhá za Janou. Během závodu si všichni, co nezávodili, také mohli půjčovat prkna na pádlování, anebo si nechat poradit od instruktora Adama Žáčka.

Na druhé straně měl Snowboard Zezula své Test Centrum u wakeových vleků a lidé si tak mohli vyzkoušet novinky na trhu nebo prostě jen tak zajezdit. Jeden vlek pro začátečníky byl zdarma, takže každý, kdo chtěl vyzkoušet ježdění na laně, měl skvělou příležitost.

Párty Spotu kralovala Jägermeister Tatra, kde se za gramofony střídal Dj Akvamen a DJ EvryDay. Jako host je velmi dobře podpořil DJ MajkBook, který vybízel Dj Akvamena ke vzájemnému djskému battlu. Víte, co to je DJ obíhačka? :) zeptejte se jich.

V závěru velmi horkého dne se se přihnala krátká, ale za to dost intenzivní bouřka, která bohužel překazila plánovanou lekci jógy na paddleboardech. Stejně tak se musel přesunout koncert kapely Čára z Jägermeister stage do pivního stanu, ale vlastně to nikomu extra nevadilo.

Západ slunce, kdy se už bouřka přehnala, byl kýčovitý, jak se na surfařské akci patří. Byl připraven oheň na místě, který byl nazván Špekáček Spot podle toho, že zde byl nachystán velký box plný špekáčků na opékání a každý si jej tak mohl a opéct. Atmosféra byla parádní, uvolněná, letní, prostě si to vše sedlo, jak mělo. Na písečné pláži u ohně se zpívalo, hrálo na ukulele, kytaru a dokonce i housle do brzkých ranních hodin.

Celá Surf-Trip.cz Crew děkuje všem, kteří na tuto akci dorazili a těšíme se na vás na jednom z našich letních pobytů v Česku nebo v září ve Francii.

napsal

Surf-trip.cz
Další články autora

Další zajímavé články