Report z Brno Surf Film Festivalu

Druhý ročník Brno Surf Film Festivalu se konečně konal v nově zrekonstruovaném kině Art, kde dva sály nabídly kompletní program rekordních 15 filmů. Oproti loňskému ročníku si tak mohli diváci naplno užít pohodlné prostory i kvalitu zahraničních snímků nebo lokálních dokumentů Kde poušť potkává oceán a No Wave Back.

I když festival začínal už v pátek, dorazit se nám povedlo až sobotu. A to kvůli pátečnímu oslavě 2. narozenin Pražskýho serfovýho klubu. Po pár hodinách spánku jsme se oklepali a namířili si to rovnou do vymazleného kina Art, abychom na minutu stihli začátek sobotního programu. Do Brna totiž zavítal také Martin Smékal s Jardou Bláhou, aby představili jejich připravovaný dokument Between Fjords Diskuzi a projekci traileru doplnila projekce loňského úspěšného Martinova dokumentu No Wave Back.

Dalo se čekat, že páteční projekce snímku Momentum Generation kompletně zaplní velký sál. Ale zato bylo překvapením, že film Big Wata se stal divácky nejoblíbenějším filmem brněnského festivalu! Na druhém místě následoval big wave dokument Vague L'ame a třetí místo obstadil dokument Kde poušť potkává oceán (ten už bude brzdy k shlédnutí i online!).

Po skončení projekcí se diváci nemuseli nikam přesouvat a rovnou v prostorách kavárny Art pokračovala komorní afterparty. Jako novinku jsme si připravili menší vědomostní kvíz o SURFR ceny. Soutěž s přehledem vyhrál tým zástupců lokálního spolku Brněnské surfové klub, ale jelikož výsledný součet špatných odpovědí byl vyšší než jsme čekali, určitě tuto aktivitu zavedeme i do dalších ročníků a zastávek. 

Za organizátora Aleše Kosinu a za naší komunitu bychom chtěli poděkovat všem, co se letošní šňůry festivalů zúčastnili - jak v Brně, tak i v Praze, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem a Ostravě. Na projekt, který už v mnoha městech stává tradicí, se určitě můžete těšit i příští rok, protože surfová sezóna nikdy nekončí! Pokud máte připomínky, nápady nebo jakékoliv dotazy ohledně festivalu, neváhejte nám napsat na jsem@surfr.cz.

Hlavní parner festivalu:
SURFR
Další partner:
Corona
Mediální partner:
Radio 1

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Jan Baterka
Další články autora

Další zajímavé články

Quiksilver Surfchamp je za dveřmi! Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku!

Dámy a pánové je to tady! Blíží se vyvrcholení historicky prvního Českého poháru v surfingu. Pokud máte problém spát a přijímat potravu, vše je v naprostém pořádku. Být svědkem historických milníků jako je tento, má na lidský organismus přesně takový efekt. ČPS letos vyvrcholí na již kultovním Surfchampu, neboli Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship. Ten se uskuteční již tradičně na francouszkých beachbreacích v Seignosse a to od 18.6. do 25.6. 2022! Surfchamp se vrací po dvouleté covidové pauze a zároveň je poprvé součástí Českého poháru v surfingu. Na březích Atlantiku se tak letos vůbec poprvé vyhlásí vítěz a vítězka poháru! Pokud vás tohle nezvedá ze židle, tak jste uvnitř mrtví. Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku, řekl nám všechno a mnohem víc!