S Jakubem na vlnách Ep. 12 - Mike Straka

Protože se momentálně velká část populace doma nudí, dal jsem si za úkol vydat co nejrychleji další epizody podcastů. Při této příležitosti jsem dokonce vyšťoural rok a půl starou epizodu, která měla být ukryta navždy. Ve 12. díle se představí snowboardista, surfař, kameraman, zvukař, party bringer, špión, lamač dívčích srdcí Michal "Mike" Straka. Je jedno, jakou jeho verzi znáte, páč jedno je jasný...Mike je dobrák vod kosti. Bez něho by nejspíš tenhle pořad nikdy nevznikl, a tak jsem rád, že měl tu možnost se stát první a určitě i poslední obětí "podcastu u vína".

Nově najdete rovnou dvě verze epizody - jednu kratší (čistě o surfingu) a tu kompletní (kde probíráme i ostatní témata a zároveň mizí střízlivost).

Legendu Michala Straku, alias Mika rozhodně na český surfový a snowboardový scéně nemusím představovat. Pokud prkno používáte pouze na žehlení nebo na podlahy, mohli jste přesto někde na Mika narazit. Pamatujete na video s Andrejem Babišem mladším? Nepřijde vám, že člen štábu, který si zahrál na špiónapióna, je hrozně podobnej Mikovi?Jedná se sice už o starou kauzu, která bohužel neměla žádný výrazný účinek, ale přesto se o ní dozvíte pár zajímavostí v podcastu (v kompletní verzi). Navíc je potřeba si jí znovu připomenout, protože bůh ví, co všechno si pro nás Andrejko chystá za překvápko pod rouškou globální zkázy. 

A pokud si ještě pamatujete Surfchamp 2018, tak si možná vybavujete jednoho serfaře z Mimo-pražskýho serfovýho klubu, kterej to trochu přepálil při zapíjení narozenin a skončil jako plátno pro umělce na pokračující afterparty. To byl taky Mike.

Možná tenhle článek v kombinaci s podcastem může vrhat na Mika špatné světlo, ale nebojte se. Mike skoro vůbec nepijde, jen v něm zbylo ještě pár starejch zvyků z dob, kdy byla snowboardová scéna na vrcholu. 

Posledních pár investoval Mike veškeré vydělané peníze do cestování po světě. Vůně swellu ho zavedla až na Fiji.

Pár fotek z Mikova archivu z dob, kdy ještě serfing nebyl instafriendly a místo na Bali se jezdilo do stodoly.

Mike byl dlouhá léta nepostradatelným členem redakce Freeride.cz. Psal články, recenze, točil videa a tricktipy napříč všemi boardsporty.

Mike se jako kameraman podílel na mnohých projektech na scéně extrémních sportů. Tady je pár z nich:

7 DAYZ film contest

Wakeporning

Snowporning

SURFR Movie

Mike nám na Mentawais pomáhal pořizovat pohyblivý snímky. Když vyměnil foťák za desku, pořizoval tyhle vzpomínky...

Choose your wave

Ptáte se, proč si v podcastu Mike ťukal na umělý zuby?

Mike si v prosinci zlomil páteř na paraglidu. Naštěstí se z toho úplně vylízal a může dál rozdávat na lineupu jeho perfektní americkej úsměv!

Vlny se zpravidla nesdílejí. Proto je potřeba sdílet všechno ostatní. Budu rád, když epizodu pošleš dál na sociálních sítích, nebo ohodnotíš pořad na iTunes. Komunikuj se mnou na Instagramu @jakmichpich, nebo dole pod článkem a posílej mi komentáře, reakce, otázky, přání, nápady nebo tipy na hosty. 

Stále můžeš využít slevový kód "sjakubemnavlnach". Na co? To přece víš z podcastu.

Mika můžeš sledovat na instagramu @mikestraka_a

oběť

Mike Straka
Další články autora

napsal a nahrál

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Podpoř FREERIDE.CZ zakoupením nového merche!

Po dvou letech přinášíme novou kolekci FREERIDE.CZ MERCHE! Ten si můžete objednávat v již spuštěném předprodeji až do neděle 26.11. 2023 a my garantujeme, že vám ho domů doručíme do Vánoc! Nákupem podpoříte 100% fungování magazínu a my díky toho budeme i do budoucna vytvářet kvalitní obsah ze světa akčních sportů!