SLEDUJ: Gearoid McDaid je naprostej kelt! Přináší edit Domestic Tourist z Irska

SLÁINTE!!!

Irsko má v mém srdci výsostné postavení. Navštívil jsem ho dvakrát, a dvakrát jsem odjížděl celej rozparáděnej. Prémiové vlny s výhledem na drsnou irskou přírodu, na kterých surfuješ jenom s lidmi, které sis sám přivezl? Ano prosím. Zároveň jsem nikde jinde nezažil, že bych si kvůli záludnému větru načůral sám sobě do obličeje. Pokud jde o mě, potom je Irsko ráj. Naštěstí o mě nejde, jinak by následující video z Irska bylo velmi znepokojující.

Jde o Gearoida McDaida!  O Ira s neirštějším jménem, co kdy Irovalo. Gearoid (čti “Žeromegatron) McDaid (čti “Flury s lentilkama”) je v Irsku doma. Ve skluzu na surfu tenhle kelt naprosto vyniká. Nebojí se vsunout pod lip na neblaze proslulém spotu Aileens, který se schovává pod Moherskými útesy, a nabízí dost možná nejokázalejší výhledy ze všech Evropských spotů. Díky absenci pudu sebezáchovy ho můžete najít i na Irském Everestu, na Mullaghmore, neboli na Mullies, irském big wave spotu.

Gearoid právě požehnal světu svým editem Domestic Tourist, ve kterém objevuje krásy svojí domoviny. Moc bych se tímto “cestopisem” neinspiroval, pokud tedy není vaší snovou dovolenou strávit den drhnutím rypákem o irskou část Atlantického šelfu. Gearoid vás v tomto snímku nejdřív uvede do stavu falešné důvěry, když vás zhruba minutu uchlácholí příjemnou irskou flétničkou. Následně vás přejede jak autobusák po osmi Guinnessech, když mu vlezete před Temple Barem do silnice!

Oblíbené momenty:

1:56- Bod zlomu

2:18- Aileens

4:29- Air drop kterej porušuje gravitační konstantu

5:18- Vlna editu

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Snapt4 team vyhrál Da Hui Backdoor Shootout

Když je sezóna na Havaji, oči surfové populace jsou upřeny jen jedním směrem - na North Shore. V minulém týdnu na Pipeline skončily závody Da Hui Backdoor Shootout. Vítězný team Snapt4 dnes vydal záznam toho nejlepšího, co na Pipeline předvedli. Tuhle podívanou byste si neměli nechat ujít.

Report z pánské části Bali Big Wejf

Petr Novotný přináší druhou část reportu z Bali Big Wejf - druhé zastávky historicky prvního Českého poháru v surfingu. Dnes se dočtete, kdo z pánů na Greenbowlu dominoval. V textu najdete i videa ze všech heatů závodu, včetně toho finálového. Pokochejte se také galerií parádních fotek. Užívejte a těšte se na příští zastávku na Srí Lance.

SLEDUJ: "Form" je John Johnův chvalozpěv na pramáti Pipeline

Bohy políbený Jenda Jenda z Oahu, dvojnásobný světový šampion, opět publikuje surf video, které vám vyrazí dech. Video obsahuje 10 minut dechberoucího surf porna a zároveň odpovídá na otázku, která všem vrtá hlavou od nepaměti. Co by nám vlna řekla, kdyby mohla mluvit?