SLEDUJ: Jak to vypadá, když si světový šampion Big Wave pořídí osm (8!) dětí

Cape Town je místo, které zanechá na každém hluboký dojem. Místo plné protikladů a juxtapozic. Chudoba černé populace je tu zvýrazněna kontrastem s bohatstvím bílé populace. Silueta městská džungle je tu orámována divokostí stolové hory a blízkého národního parku Mysu Dobré naděje. Mnoho dobrodružných duší tomuto dojmu podlehlo a nazývá Cape Town svým domovem. Ian Armstrong a jeho velká rodina jsou těmito dušemi. Pusťte si krátký, krásný film o netradiční rodině surfařů a surfařek.

Ian Armstron je legenda Big Wave scény. V roce 1999 vyhrál Big Wave závody v Bahía de Todos Santos v Mexiku. Big Wave surfaři jsou tvořeni z trochu jiného těsta. Spíš než z těsta jsou tvořeni z betonu plného výztužné oceli. Je tedy příhodné, že si Ian s rodinou vybral za domov právě Cape Town. Ian a jeho žena Lee se usídlili ve městečku Scarborough, které leží na hranici národního parku Mysu Dobré Naděje. Sám jsem měl tu čest tuto pozoruhodnou část světa navštívit. Na pláži vám neustále hrozí nakládačka od party rozzuřených paviánů. Ve vodě vás neustále sužuje strach z pána v šedém (velký bílý), tedy pokud vám zrovna nedrkotají zuby tak, že na strach není ani pomyšlení. Cape Town a jeho okolí je divoký kraj. Armstrongovi v tomhle kraji prosperují. Surfařský pár zde založil pozoruhodnou rodinu surfařů a surfařek. O sobě, sých osmi dětech a jejich životě v divoké přírodě Jižní Afriky natočili krátký film THE ARMSTRONGS.  

Mamka Lee crosstepuje na longboardu, nejstarší dcera Holly sází na všech dýlkách a tvarech, taťka Ian dráždí monstrózní Dungeons, Asha má nejradši twin finy a nejmladší dcery a synátor v shorebreaku blbnou na pěňácích. Rodinná idylka už nemůže být lepší!

Ian a Lee si zařídili život podle rytmu oceánu, nedá se než lehce závidět. Tento off-grid životní styl rozhodně není pro každého. To co se však nedá zapřít, je hluboké pouto, které se mezi členy rodiny hmatatelně nachází. Ian Armstrong a Lee jsou takový Captains Fantastic surfového světa:) 

Koukněte na film a zavolejte rodičům, že je máte rádi!:)

Tajně doufá, že to jeho přítelkyně neuvidí

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Snapt4 team vyhrál Da Hui Backdoor Shootout

Když je sezóna na Havaji, oči surfové populace jsou upřeny jen jedním směrem - na North Shore. V minulém týdnu na Pipeline skončily závody Da Hui Backdoor Shootout. Vítězný team Snapt4 dnes vydal záznam toho nejlepšího, co na Pipeline předvedli. Tuhle podívanou byste si neměli nechat ujít.

Report z pánské části Bali Big Wejf

Petr Novotný přináší druhou část reportu z Bali Big Wejf - druhé zastávky historicky prvního Českého poháru v surfingu. Dnes se dočtete, kdo z pánů na Greenbowlu dominoval. V textu najdete i videa ze všech heatů závodu, včetně toho finálového. Pokochejte se také galerií parádních fotek. Užívejte a těšte se na příští zastávku na Srí Lance.

SLEDUJ: "Form" je John Johnův chvalozpěv na pramáti Pipeline

Bohy políbený Jenda Jenda z Oahu, dvojnásobný světový šampion, opět publikuje surf video, které vám vyrazí dech. Video obsahuje 10 minut dechberoucího surf porna a zároveň odpovídá na otázku, která všem vrtá hlavou od nepaměti. Co by nám vlna řekla, kdyby mohla mluvit?