Snapt4 team vyhrál Da Hui Backdoor Shootout

Když je sezóna na Havaji, oči surfové populace jsou upřeny jen jedním směrem - na North Shore. V minulém týdnu na Pipeline skončily závody Da Hui Backdoor Shootout. Vítězný team Snapt4 dnes vydal záznam toho nejlepšího, co na Pipeline předvedli. Tuhle podívanou byste si neměli nechat ujít.

Da Hui je gang, který na North Shore "udržoval pořádek" v období mezi lety 1978 až 1990. Parta potetovaných místních okolo Eddieho Rothmana byla noční můrou jakéholiv navštěvujícího surfaře. Dnes se Da Hui věnuje mnohem bohulibějším činnostem, než řezaní cizáků na pláži. Da Hui je nezisková organizace usilující o zachování havajského kulturního děditství, která pořádá na North Shore celou řadu komunitních akcí. Od velikonočního vyrábění kraslic, po absolutně šílený závod Backdoor Shootout.

Backdoor Shootout je zajímavý v tom, že v něm nesoutěží jednotlivci, ale čtyřčlenné týmy. Do heatu, který trvá hodinu, nastoupí čtyři členové jednoho týmu a snaží se společnými silami nasbírat co nejvíc bodů. Fakt, že všichni ve vodě táhnou za jeden provaz, eliminuje ryze nesurfové strategie jako je zasednutí priority nebo strategické podpádlovávání soupeřů. Jde jen a pouze o surfing nejvyšší jakosti, a to na nejslavnější vlně světa Pipeline.

zdroj fotek: Stab Mag, autor:  Arto Saari

Pro většinu závodníků je možnost hodinu surfovat na Pipeline jen se třemi dalšími surfaři, kteří se vám navíc nesnaží sebrat každou vlnu, která přijde, nejlepším Pipeline zážitkem jejich životů. Přihoďte k tomu fakt, že podmínky byly letos na Shootout naprosto epické a vzniklá podívaná přesahuje hranice úžasnosti. 

Týmů se letos sešlo osm. Jejich jména byla inspirována, mimo jiné, surfovými značkami a filmy:

Da Hui Wax 
Volcom 
Quiksilver 
Snapt 
WSL Mana Wahine
(samé ženy) 
Florence 
Da Hui Japan 
Peruvian Tubos 

zdroj fotek: Stab Mag, autor:  Arto Saari

Byť v soutěži nakonec zvítětil tým Snapt (Mason Ho, Baron Mamiya, Benji Brand a Parker Coffin), nejvíce ohlasů vzbudil na North Shore tým WSL Mana Wahine. Tento tým byl složen pouze ze surfařek. Jmenovitě ze čtyř vlnobijek: Bethany Hamilton, Moana Wong, Bianca Valenti a Keala Kennelly. Holky konečně dostaly prostor ukázat, co v nich vězí a to na pumping Pipeline bez přecpaného, testosterónem nasáklého line-upu. Výsledek byl famózní a tyhle čtyři dámy posunuly dívčí surfing zase o kus dál. Bethany, jako absolutní chargerka a bestie, vyhrála ocenění za the Gnarliest wipeout

zdroj fotek: Stab Mag, autor:  Arto Saari

Sestřih toho nejlepšího od vítězného týmu:

Highlighty ze třetího a čtvrtého dne závodu:

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Quiksilver posílá 5 surfařů do Upside down dimenze ze Stranger Things!

Ano, čtete správně. Quiksilver navázal spolupráci s video-on-demand gigantem Netflix, aby nás zásobil hadrama s relevantní pop-culture tématikou. V blízké době vyjde kolekce zaměřená na masivně populární seriál Stranger Things. V tomhle séroši parta děcek v osmdesátkách řeší běsnění mezidimenzionální obludy a odtajňuje konspiraci tajných bezpečnostních složek americké vlády. Video, které v rámci této spolupráce vzniklo, bude možná to nejzajímavější video se surfovou tématikou, co jste za dlouhou dobu viděli.

SLEDUJ: Teahupo'o minulý víkend lámalo páteře! Pusťte si záznam od Surfline

Čoups je bestie z jiného světa. Prastaré příslový praví: "tam, kde se láme Čoups, tam nebuď". Naštěstí pro nás fanoušky se touhle radou určitá skupina jednotlivců neřídí a jsou přesně tam, kde je tahle vobluda chce mít. V jejích útrobách. Minulý víkend zasáhl Francouzskou Polynésii swell, který rozvlnil ostrovy až po endosféru. Surfline ze čtyřech dní, během nichž se Tichý oceán skládal nad reef s úderností, za kterou by se nestyděla explodující supernova, sesbíral materiál na devítiminutové video. Pusťte si ho! Doporučuji sedačku pod vámi vystlat novinovým papírem.