Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!

Chceš teda prozradit, v čem tkví tajemství receptu našeho projektu? Základní přísadou je učitel - yoda umění ovládání prkna ve vlnách. Spojili jsme se s pro surfařem, instruktorem, guidem z Hawaie Kazumou Sunny Saita. Kazuma není jen další sufař, kterej ve vodě předvádí airy na požádání. Je to zkušenej kouč a mentor, kterej vám odhalí všechny tajemství surfování a navede vás na cestu k využití plnýho potenciálu vlny. Surfování patří k nejtěžším sportům na světě, proto je nezbytný vyhledávat výuku surf coachů, ať už jsme na jakékoliv úrovni.

Zní to skvěle, že? Samozřejmě v realitě to není žádná procházka rýžovým polem. Proto se nám skvěle osvědčil koncept, kdy Kazumu doplní někdo, kdo je ve vaší kůži. Mým úkolem bude zlepšit váš pohybovej potenciál mimo oceán, tak aby vaše tělo bylo schopný předvádět potřebný surf manévry. Pokud doma neděláte 5krát tejdně yogu, byli jste 20 let gymnasti, nebo máte od malička hypermobilní kyčle a páteř, může vás tělo při surfování dost znatelně brzdit. Právě spojení pohybového tréninku na suchu a profesionální výuky přímo v oceánu funguje jako účinná cesta k progressu. Naučím vás, jak se lépe hejbat, ale taky jak se před i po surfu pořádně protáhnout, abyste mohli surfovat od prvních paprsků slunce do sunsetu. Budu vám samozřejmě k dispozici během celého kempu jako spojka mezi Kazumou a vámi, ve vlnách i mimo ně.

Kemp je určenej jen pro zkušený surfaře!

Ani na Bali však nemusej být vždy ideální podmínky na výuku přímo v oceánu a to máme samozřejmě taky pokryté. Tzv. surfskate patří mezi nejidentičtější simulátory surfingu vůbec. Jízda na surfskatu funguje jako nekonečná ideální vlna, na které si dokola můžete trénovat a pilovat surf manévry - pumping, bottom turn, cutback, carve a spoustu dalších. Zpětně pak surfskate dokonale reflektuje váš styl jízdy ve vlnách a s jeho pomocí se lze zbavit zlozvyků a přeprogramovat svalovou pamět. Je to tak trošku podvádění, protože ve vlnách už nebudete muset neustále přemýšlet nad tím, co děláte špatně. Pohyby přijdou automaticky.

Profi surf coach + pohybovej trénink + surfskate = VSL (velká surfová lekce)

Pro účely naší (a především vaší) mise, je potřeba vytvořit ideální podmínky. Proto Bali - exotickej klenot Indonésie s různorodými surf breaky světovejch kvalit. Ale to přece tobě nemusím vysvětlovat, zkušeností už máš spousty a nejspíš si na Bali byl už několikrát.

Tak jen doplním, že o dokonalý pohodlí se postará team, nebo spíš rodina z Bali Bio Villas - nezaměnitelná dvojice Kristýna a René. Právě díky Bali Bio Villas - projektu surf legendy Honzy Smičky, jsme např. mohli natočit SURFR Movie.

Ještě menší rekapitulace na závěr: surfové lekce s Kazumou + videocoaching, pohybovej trénink a surfskate trénink s Jakubem a nebude chybět také session s fotografem ve vodě!

Dřina bude samozřejmě vyvážená společenskou aktivitou - skate sessions, slackline, ping-​pong contest, BBQ plné mořských potvor, parties nebo třeba surfové letní kino nad bazénkem. A cena? Ta je oproti běžným profi lekcím za hubičku, a ještě to budete mít se vším všudy.

Kemp je zaměřen na kvalitu, ne kvantitu. Kapacita je omezena pouze na 6 vyvolených!

S přihláškou neotálej!

Na minulém kempu jsme měli tyhle vlny celou session úplně pro sebe!
První edice Advanced kempu proběhla minulé léto za přítomnosti českých young bloods. Jak to vypadalo z pohledu Roots on the road se dozvíte v jejich blogu.
Partner kempu: Surfskates.cz

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

S Janem Badurou aka DJBodymovin o letošním MasterCraft Wakesurf Festu

Letos je naše česká Wakesurf Tour zcuknuta do jednoho našlapanýho eventu! Ten nese název Wakesurf Fest a proběhne 19. a 20. srpna 2022. Tyhle dny si okamžitě vybookujte v kalendáři, protože neúčast vás bude navždy mrzet. Čeká nás víkend plný vrcholného wakesurfového umění, neboť se na Rozkoši za lodí utká česká wakesurf elita! K tomu bude doprovodný program, za který by se nestyděl ani Woodstock. O eventu se s námi rozmluvil organizátor a DJ par excelance Jan Badura aka Bodymovin. Přečtěte si, co si pro nás letos česká wakesurfová rodina přichystala.

SLEDUJ: We Scream Alone dokazuje, že jsou tam venku pořád neprobádané vlny k nalezení!

Nevím, jestli mají čeští surfaři ve zvyku projíždět satelitní vrstvu Google Earth a hledat potenciální vlny tam, kde by je nikdo nehledal. Já osobně tuhle formu surfového fanatismu ještě nepraktikuji a myslím, že můj terapeut je za to dost vděčný. Nicméně jsou tam někde venku surfaři, kteří stále hledají vlny neprobádané a doufají v onu magickou session, kdy se pomazlí s lipem, se kterým se před nimi ještě nikdo nepomazlil. Svědkem tohoto aktu nefalšované něhy je v těchto případech pouze úzká skupina kamarádů. Právě proto to dělají, chtějí surfovat parádní vlnu pouze v doprovodu svých kamarádů. Ostatně, tak by to mělo být při každém aktu lásku. Snímek We Scream Alone (název velmi nahrává mému erotickému přirovnání) ukazuje, jak dvojice evropských vlno-objevitelů Kepa Acero a Natxo Gonzalez naleznou a surfují lefthander, který doteď nikdo nesurfoval.

V sobotu začíná česká River surf tour! Vyzpovídali jsme organizátora Antonia Hybnera

Ach ten river surfing! Pro někoho chabá náhrada surfingu na oceánských oblinách, pro někoho vášeň. Víc a víc stoke nadšenců je přitahováno ke statickým říčním vlnám a vodní skoky se sjízdnou vlnou vyskakují po naší domovině jako houby po dešti. Některé fungují parádně, některé méně parádně. Nevím jestli vás to zajímá, ale já osobně river surfingu propadl. Jezdím minimálně jednou týdně a to i přes zimu. Proto mě neuvěřitelně potěšilo, že se česká říční komunita letos poprvé dočká River surf tour. Tour se pojede napříč třemi zastávkami, první proběhne tuto sobotu v Roudnici! Spojili jsme se s pořadatelem Tonym Hybnerem a ten nám řekl vše, co o závodu potřebujeme vědět.