Že už žádnej kemp nepotřebuješ? Tak právě ty by ses měl přihlásit!

Přesně tak, tenhle kemp není pro každýho. Právě v tom je unikátní, protože je zaměřenej na ty nejcorovější, nejoddaněšjí český surfový srdcaře. V každým z nás je obrovskej potenciál, kterej stačí jenom odemknout. Přidej se k nám na Advanced Surf Camp na Bali od 1.-11. dubna!

Chceš teda prozradit, v čem tkví tajemství receptu našeho projektu? Základní přísadou je učitel - yoda umění ovládání prkna ve vlnách. Spojili jsme se s pro surfařem, instruktorem, guidem z Hawaie Kazumou Sunny Saita. Kazuma není jen další sufař, kterej ve vodě předvádí airy na požádání. Je to zkušenej kouč a mentor, kterej vám odhalí všechny tajemství surfování a navede vás na cestu k využití plnýho potenciálu vlny. Surfování patří k nejtěžším sportům na světě, proto je nezbytný vyhledávat výuku surf coachů, ať už jsme na jakékoliv úrovni.

Zní to skvěle, že? Samozřejmě v realitě to není žádná procházka rýžovým polem. Proto se nám skvěle osvědčil koncept, kdy Kazumu doplní někdo, kdo je ve vaší kůži. Mým úkolem bude zlepšit váš pohybovej potenciál mimo oceán, tak aby vaše tělo bylo schopný předvádět potřebný surf manévry. Pokud doma neděláte 5krát tejdně yogu, byli jste 20 let gymnasti, nebo máte od malička hypermobilní kyčle a páteř, může vás tělo při surfování dost znatelně brzdit. Právě spojení pohybového tréninku na suchu a profesionální výuky přímo v oceánu funguje jako účinná cesta k progressu. Naučím vás, jak se lépe hejbat, ale taky jak se před i po surfu pořádně protáhnout, abyste mohli surfovat od prvních paprsků slunce do sunsetu. Budu vám samozřejmě k dispozici během celého kempu jako spojka mezi Kazumou a vámi, ve vlnách i mimo ně.

Kemp je určenej jen pro zkušený surfaře!

Ani na Bali však nemusej být vždy ideální podmínky na výuku přímo v oceánu a to máme samozřejmě taky pokryté. Tzv. surfskate patří mezi nejidentičtější simulátory surfingu vůbec. Jízda na surfskatu funguje jako nekonečná ideální vlna, na které si dokola můžete trénovat a pilovat surf manévry - pumping, bottom turn, cutback, carve a spoustu dalších. Zpětně pak surfskate dokonale reflektuje váš styl jízdy ve vlnách a s jeho pomocí se lze zbavit zlozvyků a přeprogramovat svalovou pamět. Je to tak trošku podvádění, protože ve vlnách už nebudete muset neustále přemýšlet nad tím, co děláte špatně. Pohyby přijdou automaticky.

Profi surf coach + pohybovej trénink + surfskate = VSL (velká surfová lekce)

Pro účely naší (a především vaší) mise, je potřeba vytvořit ideální podmínky. Proto Bali - exotickej klenot Indonésie s různorodými surf breaky světovejch kvalit. Ale to přece tobě nemusím vysvětlovat, zkušeností už máš spousty a nejspíš si na Bali byl už několikrát.

Tak jen doplním, že o dokonalý pohodlí se postará team, nebo spíš rodina z Bali Bio Villas - nezaměnitelná dvojice Kristýna a René. Právě díky Bali Bio Villas - projektu surf legendy Honzy Smičky, jsme např. mohli natočit SURFR Movie.

Ještě menší rekapitulace na závěr: surfové lekce s Kazumou + videocoaching, pohybovej trénink a surfskate trénink s Jakubem a nebude chybět také session s fotografem ve vodě!

Dřina bude samozřejmě vyvážená společenskou aktivitou - skate sessions, slackline, ping-​pong contest, BBQ plné mořských potvor, parties nebo třeba surfové letní kino nad bazénkem. A cena? Ta je oproti běžným profi lekcím za hubičku, a ještě to budete mít se vším všudy.

Kemp je zaměřen na kvalitu, ne kvantitu. Kapacita je omezena pouze na 6 vyvolených!

S přihláškou neotálej!

Na minulém kempu jsme měli tyhle vlny celou session úplně pro sebe!
První edice Advanced kempu proběhla minulé léto za přítomnosti českých young bloods. Jak to vypadalo z pohledu Roots on the road se dozvíte v jejich blogu.
Partner kempu: Surfskates.cz

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

Reckless Isolation je ke shlédnutí! A je to surf film na steroidech!

Dynastie Andinovců, bezpochyby jedna z nejvyšších surfových aristokratických rodin v Kalifornii, nám přinesla surf film Reckless Isolation. Red Bull tuhle lahůdku zveřejnil pro širokou veřejnost. Zatímco táta Dino Andino produkoval, Kolohe Andino sebral partu svých nejbližších kumpánů ze San Clemente-Luke Davis, Bratři Collapintové, Ian Crane a pandemickým restrikcím navzdory se loni dostali na Mentawais. Natočili tam něco, co vám podráždí vaše surfové erotogení zóny víc, než Anastasia Ashley, když se rozcvičuje před závodem twerkováním.

Přispěj na HitHit projektu Vlny Štvanice a surfuj už v zimě na Vltavě

Na crowdfundingové platformě HitHit běží sbírka na projekt Vlny Štvanice. Parta vodáků v čele s Martinem Leskovjanem rozvlnila český surfový éter, když se rozhodla vytvořit vlnu na riversurfing v kanále u ostrova Štvanice. Tahle vlna vznikne jako předvoj revitalizačních změn v objektu vodáckého kanálu u Štvanice. Promluvili jsme si s Martinem o tom, proč je tahle vlna přesně to, co vlnovým absťákem trpící české surfstvo momentálně potřebuje.