Čeká nás letošní Blackcomb.cz Community Wake cup 2021

Zapiš si datum 16. 7. do svého kalendáře, protože se pojede jeden z největších závodů tuhle sezónu a ty u toho rozhodně nemůžeš chybět! Čeká nás celý den plný závodění a toho nejlepšího wakeboardingu co můžeš v Česku vidět! Pojďme se společně kouknout co nám letos závod nabídne.

Po minulém vydařeném ročníku se navazuje na tradici a čeká nás tak Blackcomb.cz Community wake cup 2021. Wakepark zůstal nepozměněn, a proto se závod znovu uskuteční ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Na Těrlu vždycky věděli, jak udělat pořádnou akci a o to spíš, když ji má pod hlavičkou klub Vodního Lyžování a Wakeboardingu Havířov.

Blackcomb.cz Community wake cup 2020 | foto: Michal Raszka

Akce bude probíhat během dvou dnů, a to v pátek 16. 7. 2021 a pokračovat bude v sobotu 17. 7. 2021. Určitě se ale vyplatí do areálu vyrazit dřív, najezdit si park a zabrat si místo na spaní. K tomu je možné využít hned několik přilehlých penzionů.

Registrace a kategorie

Závody jsou otevřené všem jezdcům, a to jak z Česka, tak i z okolních států jediné co stačí udělat je registrovat se. Otevřených kategorií je hned několik. Wakeboard se pojede U11, U14, U18, open, a to jak u mužů, tak u žen. Chlapi k tomu navíc budou mít i masters men a veterans men. Wakeskate to bude mít o to jednodušší, protože bude jenom kategorie open, a to zase jak pro holky, tak pro kluky.

Blackcomb.cz Community wake cup 2020 | foto: Michal Raszka

Registrace probíhá přes email bcwc2020@seznam.cz. Do mailu je potřeba uvést celé jméno, rok narození, národnost a kategorii, v které závodník pojede. Pokud rezervaci nestihneš, tak ji bude možné udělat i v pátek 16. 7. na místě. Cena startovného je online 700 Kč a na místě 800 Kč. Navíc si nezapomeň ještě vratných 500 Kč na dres. Platit je bude možné jenom hotově, tak na to před cestou mysli.

Závod

Samotný závod pak bude probíhat tak, jak jsme všichni zvyklí, takže podle platných pravidel IWWF a hodnotit je budou certifikovaní rozhodčí. Na závodech nebude pro ty nejlepší chybět ani prize money. Závodit se bude o hezkých 20 000 Kč, které se rozdělí mezi open kategorie a samozřejmě nebudou chybět ani ceny od sponzorů.

Harmonogram:
pátek 16. července 2021
12:00 - 14:00 - registrace
13:30 - 15:30 - oficiální trénink
16:00 - 16:15 - riders meeting
16:15 - 19:00 - kvalifikace a LCQ

sobota 17. července 2021
08:00 - 19:30 - LCQ, finálové jízdy
19:30 - 20:00 - vyhlášení

Oficiální bulletin závodu

Blackcomb.cz Community wake cup 2020 | foto: Michal Raszka

Na závod tě pozval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Matty Muncey a jeho Mixtapes

Matty Muncey je střela z Londýna, která se jen tak nedá zastavit. S prknem na nohách se cítí jako doma a je to na něm i vidět! Matty má všechno od stylu po techniku, a proto je radost se na něj dívat. Na své socky začal vydávat IG sérii Mixtapes, tak se na ni pojďme mrknout.

Děcka a rodiče pozor, blíží se Junior Wake Contest 2021

Další ročník úspěšného dětského závodu Junior Wake Contest je skoro tady! Zbývá pár posledních týdnů, tak koukejte zaregistrovat svoje ratolesti nebo přemluvit rodiče, ať vás tam vezmou. Pojďme se podívat, co nás letos čeká a co byste rozhodně měli před závodem vědět.

Nové překážky v českých wakeparcích

Za posledních pár týdnů nám na českém rybníčku přibyla celá řada překážek. Dohromady jsme napočítali alespoň 7 nových kousků v zajetých areálech, které čekají na zdolání. Pojďme se podívat o jaké překážky jde a kde je najdeš.