Chceš vědět, jak dopadla série Junior Wake Tour 2022? Tak klikej!

Všech pět závodů Junior Wake Tour jsou minulostí, a proto se pojďme podívat, jak to celé dopadlo! Čeká tě nejenom report z posledního a zároveň finálového závodu na Merkuru, ale ohlédneme se i na celou sérii jako takovou, tak čti dál.

Máme radost, že ani finálová zastávka Tour ani v nejmenším nezklamala! Počasí sice nepřálo jako vždycky, ale i tak se s tím všichni krásně poprali, a navíc mohli naplno využít výhody sauny na mole. Na vodě se celkem vystřídalo 42 dětí, a proto bylo i v kategoriích dost rušno. Děti se rozdělily do 7 skupin a závodilo se podle zajetých pravidel. Všechno jelo podle plánu a ani nasazení dětí se nijak nezměnilo. Všichni se navzájem hecovali, děti i rodiče si pomáhali po nepovedeném triku zpátky na molo a obecně to byla radost sledovat! Nešetřilo se ani trikově a několikrát tam závodníkům padlo i něco úplně nového, co nikdy předtím neodjeli.

Poslední zastávka navíc byla speciální v tom, že se na ní otestovaly dva nové formáty. První z nich byl wakeskate jam, kde byli děti rozdělené na kluky a holky. Zároveň se jezdilo na všech unašečích, takže bylo pořád na co koukat! Aby rozhodčí měli šanci něco obodovat, tak se hodnotil jenom krátký úsek, ale i tak bylo vidět, že to děti baví a v jamu chtějí odjet všechno co umí.

Druhý unikátní formát byl "Battle na dvoulanech". To si zkusili 4 holky a 4 kluci z nejvyšší kategorie. Náhodně si vylosovali svého parťáka, vymysleli si společně co za triky můžou udělat a šlo se na věc! Jedna dvojice naskočila proti druhé a snažili se ukázat ty nejlepší a nejkreativnější triky, co se vůbec dají na dvojlaně vymyslet. Zkrátka a dobře, byl hlavní cíl si to užít a na vodě se bavit! Přesně to se taky povedlo a všichni si tento formát chválili a zároveň předvedli parádní show pro diváky.

Nesmíme ale zapomínat ani na hlavní závod, kde se tentokrát krom vítěze zastávky na Merkuru vyhlašoval i vítěz celé série. Krom nekonečné slávy dostali také poháry a speciální putovní dres! No a zmiňovaní vítězové série jsou následující:

Beginner Girls: Rozálie Mynaříková
Beginner Boys: Antonín Procházka
Intermediate Girls: Eliška Ramíková
Intermediate Boys: Karel Procházka
Advanced Girls: Ella Belis
Advanced Boys: Dominik Budínský + Jan Rasel
Expert: Vojtěch Vomáčka

Dále byli oceněni i ti, kteří stáli celou dobu za dětmi a neúnavně je podporovali, vozili děti na všechny soutěže… totiž jejich rodiče. Speciální cenu obdržel i Slavomír Rajchl, který nejen že nosil na svých zádech mokré děti zpět na start (a to od kategorie Beginner Girls až po Experty), ale zpestřil závěr svou autorskou básní, věnovanou soutěži Junior Wake Tour 2022. Shrnuto podtrženo se celý den povedl!

Série ti popsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články