Co přinese letošní série Junior Wake Tour?

Tato série se na našem rybníčku objevila minulý rok a hned za první sezónu si díky ní zazávodilo, a hlavně zajezdilo spoustu dětí! Junior Wake Tour se letos vrací se stejnou myšlenkou uspořádat pro děti i rodiče závody, kde nepůjde jen o vyhrávání, ale hlavně o radost z wakebordingu, kamarády a nové zážitky! Pojďme se společně podívat na to, co nás tento rok čeká.

Minulá sezóna je již dávno pryč, ale pojďme si na uplynulé sérii představit o čem vlastně Junior Wake Tour je a proč by nás měla zajímat? Tour se minulý rok vyloupla s tím, že zaplní díru v dětských závodech a připraví pro ně rovnou celou sérii závodů. Závody se pojedou na několika vlecích, za kterých budou závodníci sbírat body a na konci se vyhlásí celkový vítěz. K tomu navíc pojem "závody" otočila vzhůru nohama a místo vyhrávání a nervů si dala za cíl připravit pro děti akci, na kterou jen tak nezapomenou!

Jestli se teď ptáte, zda se to povedlo, tak za nás určitě ano! Už na první zastávce bylo vidět, jak si děti pomáhají, hecují se a chtějí na vodě ukázat co všechno se naučily. Podobná atmosféra se nesla i na dalších závodech a bylo skvělé sledovat, jak se upevňuje parta dětí, co wakeboarding baví a co se v něm chce zlepšovat. Přesně tento přístup si Tour zachovala i do letošního roku, a navíc byla možnost poučit se z chyb a všechno lépe promyslet.

Co mám čekat od Junior Wake Tour 2022?

Letošní Junior Wake Tour bude v jádru o tom stejném, co byla ta minulá. Cílem je pomocí jednotlivých zastávek dát dohromady děti, které baví wakeboarding a vytvořit pro ně akci kde se budou moci potkat. Samozřejmě nebude chybět samotné závodění, ale důležitější je se vidět, skamarádit se s dalšími dětmi, okoukat od ostatních jiné triky nebo se vyhecovat a zkusit něco nového. Brány jsou tak otevřené všem dětem od nejmenších po největší a nezáleží ani na tom, co všechno umí a jak dlouho jezdí.

Tour by měla účastníky sdružovat, motivovat ke komunikaci, sdílení stejného zájmu, vytváření nových přátelství a vazeb. To vše by mělo být nadřazeno vlastní soutěži. Soupeření a rivalita ke sportu neoddělitelně patří, ale spíše lidi rozděluje a často staví bariéry. Junior Wake Tour je happening pro všechny, co mají rádi wakeboarding a také pro ty kteří možná ještě ani wakeboarding v plné kráse neobjevili.
Martin Mynařík - organizátor JWT

Tour se letos skládá z pěti zastávek, kde nejvýraznější změna oproti minulé sezóně budou dva závody mimo ČR, a to v Maďarsku a Polsku. Děti si tak budou moci zajezdit na úplně jiném vleku, poprat se i se zahraničními jezdci a třeba si z nich udělat i nové kamarády. Určitě bude zajímavé sledovat, jak se s tím děti poradí, a navíc je takový výlet může nakopnout k dalšímu tréninku!

První ze závodů bude právě v maďarském Györu (11.6.), krátce na to následuje Těrlo (26.6.), pak bude čas zase něco natrénovat na Wakeport v Brandýse nad Labem (28.8.), následně opět zahraničí Wake Zone v polském Sosnowci (10.9.) a opět sezónu uzavíráme ve Wake Merkur v Pasohlávkách (17.9.) Není nutné se účastnit všech zastávek, ale výsledky z jednotlivých míst se sčítají a opět v posledním závodě dojde k vyhlášení vítězů kategorií.

Formát závodu také zůstává stejný. Pojede se takzvaný "Jam", při kterém bude na vodě několik dětí najednou a v omezeném čase budou ukazovat co všechno umí. Rozdělení kategorií bude také stejné, a to podle výkonosti. Děti tak proti sobě budou mít větší šanci a zkusit si závodění budou moci i začátečníci, pro které se může například i lehce zpomalit vlek. To už se ale všechno bude odvíjet od daného závodu a situace.

Princip registrace do jednotlivých závodů zůstává stejný jak minulý rok, tedy je potřeba vyplnit registrační formulář na stránkách Tour (https://www.facebook.com/juniorwaketour) a dorazit na zvolený závod dle organizačních pokynů události.

Chybět nebudou parádní ceny od sponzorů, ale hlavně to bude zase jízda! Další informace se dozvíte včas dopředu, ale je určitě dobré sledovat Junior Wake Tour na sociálních sítích, aby ti nic neuniklo.

Na Tour zve

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

V Německu se jel indoorový závod Pooltastic!

Wakeboardové závody v lednu jsou luxus, který se zatím u nás nekoná, ale něco o tom vědí sousedi v Německu. Možná si teď někdo říká, že tam to taky teď nejsou úplné tropy a má svatou pravdu. Právě tam se ale minulý víkend jel závod, a to hezky pod střechou a nesl název Pooltastic. V dnešním článku si ho představíme, tak čti dál.

Hlasuj v Cable Mekka Awards a vyhraj!

Asi nikoho nezaskočím s novinkou, že už tady máme rok 2023. Moc dobře si uvědomuji, že na to jsem 14 dní pozadu a taky se to dá hezky přepokládat, žejo... Co by ti ale mohlo uniknout, je anketa Cable Mekka Awards ve které můžeš hlasovat o ty nejlepší z nejlepších a zároveň se přihlásit do slosování o ceny! No a na to už bude slyšet zaručeně každý, tak na nic nečekej a hlasuj!