David Havlásek a jeho 2021 season edit s rozhovorem!

David Havlásek aka DJ Dave k nám posílá svůj wake season edit! To nám ale nestačilo a dali jsme k tomu dohromady ještě nabitý rozhovor. V něm se dozvíš, kde všude Dave lítá, jakých prknech jezdí a co dělal v zimě. David je další mlaďák, kterého bys měl určitě mít v hledáčku, tak si to nenech ujít a čti dál!Čau Dave! Pro nás rozhodně žádnou novou tváří nejsi, ale mohl by ses pro ostatní trochu představit?

Čau jsem David Havlásek, je mi 13 let a chodím do sedmé třídy. Kámoši ze snowboardu a waku mě znají jako DJ Dave. Jsem snowboardista, wakeboardista, ale trénoval jsem i box a teď trénuji MMA. Jako každý boarder rád jezdím na longboardu a skateu. Prostě mám rád všechny akční sporty. Co o mě moc lidi nevědí, je, že hraju na klavír. A samozřejmě jsem závislák na počítačových hrách.

Je nám jasný, že hodně času trávíš sportem, tak by nás zajímalo, co tě teď baví nejvíc a čemu dáváš nejvíc času?

Nejvíc mě baví snowboarding, ale protože v létě u nás většinou sníh nebývá, tak je jasnou volbou pro trénink wake. Takže nejvíc času dávám prknu.

Je nějaký freestyleový sport, co by sis ještě chtěl zkusit nebo se mu začít víc věnovat?

Asi bych se chtěl víc naučit triky na skateu.

Pojďme se teď vrhnout na to hlavní, a to je wake! Jak sis užil minulou sezónu, co všechno jsi stihl a kde všude jsi jezdil?

Minulá sezóna byla zatím nejlepší, protože jsem se naučil parádní triky. Začala v květnu na Těrlu, Rajdrs kempem. A to tempo jsem držel až do konce sezóny. Hlavně jsem jezdil v Hradci (Králové). Byl jsem v Lípě na Junior Wake Contestu, bylo z toho druhé místo a na konci prázdnin jsem byl v Chomutově na MČR, tam padlo čtvrté místo.

Minulý rok jsi byl i na Rajdrs kempech od Zaleje. Co tě na nich bavilo nejvíc a co ses na nich naučil?

Nejvíc mě baví trenér ZÁLEJ a trampolíny v Ostravě, kde jsem dal svoje první double beko. V květnu jsem se naučil, zatím můj nejlepší trik, transfer do blindu a na letním kempu jsem dal poprvé kryptu.

Jaký trik na wakeu teď děláš nejradši, který ses naučil minulou sezónu a máš z něj největší radost? No a který trik ti na druhou stranu minulé léto utekl, ale letos určitě padne?

Nejvíc mě baví samozřejmě „tantrum“. A z minulé sezóny mám nejradši z triků kryptu, z které mám i největší radost. Utekl mi o pár dní S-bend. Dal jsem ho sice na two-pointu v zatáčce, ale na rovince se mi zatím povedly jen parádní pády. Takže jeden z úkolů na tento rok je jasný.

Se svým věkem toho máš ještě hodně před sebou, ale plánuješ v této sezóně objet nějaké závody nebo budeš spíš trénovat, jezdit na kempy a užívat si tu pohodu kolem vody?

Mám v plánu trochu trénovat, jezdit na kempy, možná vyhrát pár závodů, ale hlavně se na waku zase SKVĚLE BAVIT!!!!!!

Když už jsme u plánů na letní sezónu, tak jaká byla zimu? Jel jsi někam do tepla nebo jsi jezdil na snowabordu?

Celou zimu jsem jezdil jenom na snowboardu. Většinou ve Vítkovicích, kde je super park. Na konci zimy jsem se opět dostal na Kaprun, kde to bylo super a naučil jsem se „grabovat“ všechny otočky na skocích, které mi zatím moc nešly.

Dostalo se k nám, že jsi letos byl i na snowboard závodech. Mohl bys nám k tomu říct víc? Jaké to bylo a jak jsi dopadl?

Byl jsem na několika ofiko závodech. Hodně jsem si to užil, a hlavně jsem se tam potkal s kámošema, se kterýma se potkávám už od mých začátků na prkně. Letos jsem „spadnul“ do kategorie juniorů, tak to pro mě bylo těžší, nicméně i přesto se mi podařilo urvat čtvrté místo na MČR. Jeden víkend ve Vítkovicích byly neofiko závody for fun, kde si mi fakt povedla jízda ve Volcom banked slalom, který jsem ve své kategorii vyhrál. Byla to mega zábava.

Děkujeme moc za pokec a jak to tak bývá, tak na konec můžeš napsat co tě zrovna napadá a co bys chtěl sdělit světu.

Taky díky. Všichni si užijte lét, nic si nezlámejte a přeju nám všem skvělou boardovou sezónu!

Na svět vypustil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články