Děcka a rodiče pozor, blíží se Junior Wake Contest 2021

Další ročník úspěšného dětského závodu Junior Wake Contest je skoro tady! Zbývá pár posledních týdnů, tak koukejte zaregistrovat svoje ratolesti nebo přemluvit rodiče, ať vás tam vezmou. Pojďme se podívat, co nás letos čeká a co byste rozhodně měli před závodem vědět.

Kdo ještě neslyšel o Junior Wake Contestu, tak by měl nastražit uši. Tento rok to bude totiž již 5. ročník a letos se děcka mají zase na co těšit. Po minulých ročnících, které se uskutečnili ve Stráži pod Ralskem a ve Wake parku v Hradci Králové se letos přesuneme do areálu v České Lípě! Tamější areál má ideální zázemí pro takovou akci, takže si zapište datum 7. 8. 2021, protože tohle by vám nemělo uniknout!

Úplně první závod, který jsme pořádali, byl organizován pouze v rámci našeho klubu Wake klub Stráž z.s.. Tento závod měl sloužit k tomu, aby nejmladší členové našeho klubu mezi sebou porovnali své dovednosti, bavili se sportováním a abychom je namotivovali ke zlepšování se ve wakeboardingu a wakeskatingu. Další rok jsme se za stejným účelem rozhodli vyzvat k závodění všechny registrované i neregistrované děti, které wakeboarding nebo wakeskating baví a mají chuť závodit.
Aneta Hanesová, organizátorka závodu

fotky z Junior Wake Contestu 2019

Pro koho vlastně je tento závod určen? Jak už název napovídá, tak je dělaný pro děti. Hlavní důvod je udělat pro ně akci, kde se potkají s dalšími dětmi a poměří se mezi sebou na vodě. Není to ale zdaleka jenom o závodění. Důležité je také potkat se a udělat si mezi mini wakeařemi a wakeařkami kamarády na ježdění! Závody pokaždé provází dobrá nálada a radost ze sportu je na prvním místě. Děti se navzájem hecují, podporují a na konci dne za ježdění dostanou zasloužené ceny! Díky tomu, že závod podporuje hned několik sponzorů se děti mohou těšit na super ceny, a to jak na ježdění, tak pro svou zábavu!

Do závodu se mohou hlásit děti do 17 let včetně. Žádná spodní věková hranice nastavená není stejně jako není nastavené, co by dítě mělo na vodě umět. Celé je to na uvážení rodičů a nadšení prcků! Co by alespoň dítě mělo umět je bezpečně objet kolečko na malém vleku, ale to hravě zvládne každý. Pak už stačí jenom motivace zkusit si závod a zaregistrovat se do správné kategorie.

Děti se mohou hlásit do několika kategorií, které jsou určené podle jejich věku a pohlaví.  Nejmladší děti pojedou ve skupině dívky do 11 letchlapci do 11 let. Pro starší bude připravena kategorie dívky do 15 letchlapci do 15 let. Nestraší děti pak budou v kategorii open holkyopen kluci, ve které si ale mohou zazávodit i mladší, kteří chtějí porovnat své síly se staršími. Pro nadšence do skateu pak bude i kategorie pro wakeskate a to wakeskate dívky a wakeskate chlapci.

fotky z Junior Wake Contestu 2019

Závod se pojede na jednom z dvoustopých vleků v areálu Wake sport park Česká Lípa. Formát závodu bude takový, že každý závodník pojede kvalifikační jízdu a pokud postoupí, tak ho čeká finále! V samotné jízdě čeká děti několik koleček, ze kterých se jim budou počítat všechny triky. Je úplně jedno, jestli bude přejíždět všechny překážky nebo bude hopsat na vodě, jde o to ukázat všechno co závodník umí a užít si závod!

Všichni závodníci mohou trénovat už v pátek 6. 7. kdy pro ně bude připraven závodní vlek a cena jízdného na celý den bude jen 300kč! Na trénink bude vyhrazený čas před samotným závodem, a navíc v průběhu závodu bude k dispozici i vedlejší vlek, kde si děti budou moct všechno před svou jízdou ještě vyzkoušet. O závodníky bude během závodu i královsky postaráno. Budou mít zajištěnou stravu i pití s plnohodnotným obědem, sváčou a i nějaké drobné snacky. Spaní naopak bude na rodičích s dětmi, ale není se čeho bát, protože v areálu je možné stanovat nebo přespat v autě. Startovné je symbolických 200 Kč + 500 Kč bude potřeba na zálohu za dres, záloha se samozřejmě vrátí po vrácení závodního dresu.

fotky z Junior Wake Contestu 2019

Pokud vás tohle ještě nepřesvědčilo, tak se podívejte na video z minulého ročníku závodu. Taky se přidejte k oficiální události akce na Facebooku, kde se budou objevovat všechny důležité informace a novinky. Zároveň se koukněte i do propozic závodu a nezapomeňte registrovat své děti nebo přemluvit rodiče! Čas tiká, tak ať vám to neuteče.

Harmonogram

7:30 Zápis
8:00 Trénink
9:30 Riders meeting
10:00 Start kvalifikace
12:00 Oběd
12:30 Start finále
16:00 Vyhlášení výsledků

Junior Wake Contest 2021

Místo: Wake sport park Česká Lípa
Termín: 10.7.2021 od 19h do večera
Formát: Wakeboard Jam
Startovné: 200Kč + záloha 500Kč (dres)
Kategorie: U11, U15, Open, wakeskate open
Registrace do závodu: odkaz na registraci

Sepsal

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Report z posledního závodu JWT na Merkuru!

V sobotu jsme se v Pasohlávkách dočkali vyvrcholení celé Junior Wake Tour 2021. Ve wakeparku Merkuru se totiž uskutečnil poslední závod letošní šňůry, kde si již tradičně děti popraly v několika kategoriích o bednu a tentokrát i titul cellového vítěze! Jak závody dopadly, kdo obsadil první příčky za celou Tour a jaká na vleku byla atmosféra se dozvíš v tomto článku!

Ohlédnutí za závodem JWT na Těrlu a info o poslední zastávce na Merkuru

Máme za sebou druhou zastávku Junior Wake Tour, která se tentokrát uskutečnila ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Celý den byl ve znamení dobré nálady, ježdění a samozřejmě závodění! Co všechno se v sobotu na Těrlu stalo si připomeneme v dnešním článku a řekneme si na co se těšit na poslední zastávce ve Wakeparku Merkur.

Report ze závodu JWT ve WakePortu a pozvánka na Těrlo!

První zastávka Junior Wake Tour je úspěšně za námi! Pojďme se podívat na to, jak závod proběhl, fotogalerii a kdo si odveze první body do celé série. Další zastávka Tour nás čeká již tuto sobotu na Těrlicku, tak se rovnou i podíváme na to, co nás bude čekat!