Jeli jsme otestovat nový vlek Wakeport

Není to tak dlouho, co se otevřel nový velký vlek v Česku! Areál, který vyrostl na Proboštských jezerech v Brandýse nad Labem je hodně zajímavý hlavně pro Pražany, protože pro většinu z nich je to nejbližší velký vlek. Ocení ho ale i řada nováčků co si můžou sport vyzkoušet a ostřílení borci, co se půjdou svést po práci!

Sice to je teprve měsíc od otevření areálu, ale rozhodně to tam tak nevypadá! Do WakePortu padla sousta hodin práce a arál už teď vypadá parádně.

Dočkali jsme se velkého pětisloupého pravotočivého vleku a dvou malých vleků po stranách. Ty jsou ideální pro začátečníky a navíc tím, že jsou odděleny od velkého vleku molem, tak na nich nejsou vlny. Molem je obehnaný i skoro celý velký vlek, kde chybí dodělat poslední část u 5. sloupu. Molo je ideální v tom, že když člověk spadne na překážce nebo v zatáčce, tak nemusí plavat, ale pohodlně si dojde. Jedna rovinka je navíc celá ze dřeva, takže se na něm dá sedět, fotit nebo hecovat kámoše! Široké dřevěné molo navíc propojuje startovací molo s kotvištěm na lodě. Na druhou stranu malou logickou nevýhodou mola jsou vlny, které se od jezdců odráží a většinou je tak hladina pořád lehce rozvířená. Není se ale čeho bát a v plánu jsou vlnolamy, co to vyřeší jednou pro vždy.

Co může být trochu změna od jiných areálů je to, že ve WakPortu, stejně jako řadě jiných wakeparků, nejsou z bezepčnostních důvodů povoleny vodní starty. To znamená, že pokud se velký vlek zastaví, tak tě nikdo nevytáhne a ty musíš pustit hrazdičku a dojít si zpátky na start. Taky si dávej bacha, když jedeš při zlaté hodince první rovinku. Sluníčko ti svítí přímo do obličeje, a proto si musíš být na 120% jitý, že za překážkou nikdo není, ať se vyhneš nějakým problémů a všichni můžeme vesele shredit! Poslední rada na závěr je ta, že v areálu je pochopitelně nejvíc lidí po 17h, kdy si lidi jedou zajezdit po práci, takže pokud můžeš, tak přijeď ve všední den dopoledne a budeš to mít skoro celé pro sebe!

Překážky v areálu vyrostly stejně rychle jako zbytek areálů, a proto se už teď můžeš svést na 10 překážkách pokud budeme počítat i přeskakovací "míč". Většina z nich jsou celoplasty, takže se nemusíš bát nečekaných šroubů a ostatní překážky jsou také vychytané tak aby ses bezpečně projel. Parádní jsou také dva stejné asymetrické kickery hned u startu. Ty jsou na jedné straně ideální pro začátečníky, ale na té druhé tě hezky pošlou! Mezi zbytkem nechybí parádní trubka, pussyna pro začátečníky, lámačka nebo třeba "big dick" a další. Překážky si budou chválit i začátečníci, protože je tam dost lehčích kousků i pro ně. Z tolika překážek si prostě každý najde tu oblíbenou!

Aktuální setup z 30. 07. 2021

Kde areál hodně září jsou podmínky pro začátečníky. WakePort nabídne dva malé vleky pro lidi co sport ještě nikdy nezkoušeli nebo pro děti. Tam si tě operátor proškolí a naučí všechno potřebné. Pro děti se navíc v areálu pořádá každou středu a neděli od 8:00 - 10:00 Wake škola, kterou vedou zkušení trenéři co sami jezdí. Velký vlek je také příjemný na rozjezdy a v zatáčce tolik netahá, takže to je další výhoda pro začátečníky. Každou sobotu od 10h do 11h ještě k tomu všemu jezdí velký vlek pomalejší rychlostí, takže tady si zajezdí vážně každý. Když k tomu ještě přidáme několik začátečnických překážek a molo, tak je to ideální vlek na to si wake zkusit! 

Co určitě také stojí za zmínku je zázemí areálu. Všechno je dělané ze dřeva a vypadá to moc hezky. Před startovacím molem je spousta lehátek na odpočinek nebo čekající manželky a lehátka najdete i na terase před barem s kuchyní. Tam si můžete dát všechno od jídla po alkonealko nápoje. Co určitě ještě stojí za vyzvyžení je místní gastro. Jídlo se vaří z čerstvých surovin a nejde tam jen o zahnání hladu. Areál si zakládá na tom, aby si lidé pochutnali a zároveň nabrali sílu na ježdění. Kdo na vleku jídlo ochutnal ví a zbytek by to měl co nejdřív zkusit! WakePort nabídne i wakeshop s vybavením na wake nebo merchem.

Spaní je možné přímo za vlekem a parkoviště je také dostatečně velké pro všechny nadšence. Na co se ale připrav je parkovné a vstupné, které budeš muset platit při vjezdu do areálu Proboštských jezer v hotovosti. Případně je možné nechat auto před vstupem do areálu.Určitě si vezmi i lísteček, protože ti pak o vstupné sníží cenu jízdného na vlek. V areálu to také žije! Už teď proběhlo několik akcí s DJs nebo i testovačka prken, takže se napomeň zastavit na jedno po ježdění a poznat místní partu! Zároveň pokud přemýšlíš, kde udělat třeba teambuilding, firemních akci nebo rozlučku, tak zařaď WakePort na svůj seznam. V areálu jsou otevření všemu, tak se stačí ozvat a domluvit se.

Jsme rádi, že u Prahy konečně vyrostl velký vlek, kam si budou moct lidi zajet po práci a na víkendy. Navíc to je další areál co do našeho sportu přitáhne víc nových lidí a kámošů! Z našeho reportu je to všechno, víc informací najdeš na webu WakePort.cz a určitě se vyplatí sledovat i jejich socky.

Zajezdil si a otestoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články