Již brzy otevře nový wakepark v blízkosti Prahy!

V minulosti museli Pražané a Středočeši jezdit za wakem mimo své kraje, ale to se zanedlouho změní. Vzniká totiž nový areál WakePort v Brandýse nad Labem, kde si už za chvíli bude moc zajezdit úplně každý. Pojďme se podívat, co nás všechno na vleku čeká.

V naší komunitě se těžko zvěsti o novém wakeparku udrží v tajnosti, a proto jsi už o areálu asi něco zaslechl. No ještě aby ne... Nestává se každý den, že by nám vyrostl nový areál s velkým vlekem, a ještě v tak atraktivní lokalitě! Pojďme si společně shrnout všechny důležité informace, ať se máme na co těšit.

vizualizace wakeparku

Areál dostal jméno WakePort a nachází se na Proboštském jezeře v Brandýse nad Labem. To je skvělá zpráva hlavně pro Pražany, protože to bude nejbližší velký vlek z hlavního města. Pokud na silnicích bude všechno v pohodě, tak se tam dostaneš za něco málo přes půl hodinky cesty, což je krásný! Vlek je navíc kousek od města v hezké přírodě obklopený stromy. Nedaleko protéká Labe, takže na ruch Prahy hodně rychle zapomeneš.

WakePort nabídne velký pětisloupý pravotočivý vlek a dva malé dovouspoupé vleky. Oproti ostatním areálům bude celý velký vlek obehnaný molem, takže zapomeň na proplavané hodiny. Tady ti bude stačit vylézt na molo a dojít si zpátky na start. Což ti ušetří spoustu sil a času na to co je důležité a to je samozřejmě wakeboarding!

vizualizace wakeparku

Těšit se můžeš i na překážky bez kterých by to prostě nešlo. Na vodu se jich už tuhle sezónu dostane hned několik, a dokonce mezi nimi budou i celoplasty! Na finální setup pro první sezónu si ještě budeš muset počkat, ale vřele doporučuji sledovat sociální sítě WakePortu, kde se všechno včas dozvíš.

Takové místo by nefungovalo bez pořádného zázemí, a proto se můžeš těšit na vybavenou půjčovnu vybavení a gastro, takže ani hlady neumřeš. Jídelák ani nápoják si sice ještě prohlédnout nemůžeme, ale prý se máme na co těšit. Co také nesmí chybět jsou záchody, sprchy a převlékárny. Nechybí zde ani možnost stanování nebo přespaní v obytném autě na parkovišti hned za vlekem.

výstavba wakeparku

Za nás to je recept na skvělý areál a my už se teď nemůžeme dočkat až WakePort otevře! Přesné datum ještě není jasné, ale určitě to bude tuhle sezónu a už ani moc dlouho čekat nebudeme. Pokud se na vlek těšíte stejně jako my a chcete, aby se co nejdřív roztočil, tak zatím trpělivě čekejte a do areálu nejezděte. Vlek se každým dnem rozrůstá, práce je dost a kluci na ni potřebují prostor. Informace o otevření se dozvíte s dostatečným předstihem a na otevíračce probereme zbytek! 

Publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Ohlédnutí za závodem JWT na Těrlu a info o poslední zastávce na Merkuru

Máme za sebou druhou zastávku Junior Wake Tour, která se tentokrát uskutečnila ve Ski & Wake Parku Těrlicko. Celý den byl ve znamení dobré nálady, ježdění a samozřejmě závodění! Co všechno se v sobotu na Těrlu stalo si připomeneme v dnešním článku a řekneme si na co se těšit na poslední zastávce ve Wakeparku Merkur.

Report ze závodu JWT ve WakePortu a pozvánka na Těrlo!

První zastávka Junior Wake Tour je úspěšně za námi! Pojďme se podívat na to, jak závod proběhl, fotogalerii a kdo si odveze první body do celé série. Další zastávka Tour nás čeká již tuto sobotu na Těrlicku, tak se rovnou i podíváme na to, co nás bude čekat!

Čeká nás BejkRoll Challenge 2021 & WakeGang NightRide

Další zajímavá akce klepe na dveře! Příští sobotu se pojede druhý ročník BejkRoll Challenge 2021 a letos přibude i noční ježdění WakeGang NightRide! Všechno, co potřebuješ vědět se dozvíš v našem článku.