Již brzy otevře nový wakepark v blízkosti Prahy!

V minulosti museli Pražané a Středočeši jezdit za wakem mimo své kraje, ale to se zanedlouho změní. Vzniká totiž nový areál WakePort v Brandýse nad Labem, kde si už za chvíli bude moc zajezdit úplně každý. Pojďme se podívat, co nás všechno na vleku čeká.

V naší komunitě se těžko zvěsti o novém wakeparku udrží v tajnosti, a proto jsi už o areálu asi něco zaslechl. No ještě aby ne... Nestává se každý den, že by nám vyrostl nový areál s velkým vlekem, a ještě v tak atraktivní lokalitě! Pojďme si společně shrnout všechny důležité informace, ať se máme na co těšit.

vizualizace wakeparku

Areál dostal jméno WakePort a nachází se na Proboštském jezeře v Brandýse nad Labem. To je skvělá zpráva hlavně pro Pražany, protože to bude nejbližší velký vlek z hlavního města. Pokud na silnicích bude všechno v pohodě, tak se tam dostaneš za něco málo přes půl hodinky cesty, což je krásný! Vlek je navíc kousek od města v hezké přírodě obklopený stromy. Nedaleko protéká Labe, takže na ruch Prahy hodně rychle zapomeneš.

WakePort nabídne velký pětisloupý pravotočivý vlek a dva malé dovouspoupé vleky. Oproti ostatním areálům bude celý velký vlek obehnaný molem, takže zapomeň na proplavané hodiny. Tady ti bude stačit vylézt na molo a dojít si zpátky na start. Což ti ušetří spoustu sil a času na to co je důležité a to je samozřejmě wakeboarding!

vizualizace wakeparku

Těšit se můžeš i na překážky bez kterých by to prostě nešlo. Na vodu se jich už tuhle sezónu dostane hned několik, a dokonce mezi nimi budou i celoplasty! Na finální setup pro první sezónu si ještě budeš muset počkat, ale vřele doporučuji sledovat sociální sítě WakePortu, kde se všechno včas dozvíš.

Takové místo by nefungovalo bez pořádného zázemí, a proto se můžeš těšit na vybavenou půjčovnu vybavení a gastro, takže ani hlady neumřeš. Jídelák ani nápoják si sice ještě prohlédnout nemůžeme, ale prý se máme na co těšit. Co také nesmí chybět jsou záchody, sprchy a převlékárny. Nechybí zde ani možnost stanování nebo přespaní v obytném autě na parkovišti hned za vlekem.

výstavba wakeparku

Za nás to je recept na skvělý areál a my už se teď nemůžeme dočkat až WakePort otevře! Přesné datum ještě není jasné, ale určitě to bude tuhle sezónu a už ani moc dlouho čekat nebudeme. Pokud se na vlek těšíte stejně jako my a chcete, aby se co nejdřív roztočil, tak zatím trpělivě čekejte a do areálu nejezděte. Vlek se každým dnem rozrůstá, práce je dost a kluci na ni potřebují prostor. Informace o otevření se dozvíte s dostatečným předstihem a na otevíračce probereme zbytek! 

Publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!

Tento víkend nás čekají poslední dvě premiéry filmu Riders Meeting

Máš poslední dvě šance se podívat na nejnovější český wake film na plátně! První příležitost bude v pátek 10. 5. na Wake Portu a druhá hned den potom v sobotu 11. 5. ve Wake Merkur. V dnešním článku shrneme všechny důležité informace.

Dlouho očekávaný závod LANGENFELD OPEN 2024 se jede už tuto sobotu!

LANGENFELD OPEN je jeden z těch závodů, který si nenechá ujít nikdo z nejlepších wake jezdců. Není se čemu divit, když krom prize money $15,000 se jede i o velkou prestiž na jednom z nejzajímavějších setupů roku! Závod nás čeká už tuhle sobotu 4. 5. a my pro tebe máme všechny důležité informace i s odkazem na livestream.