Junior Wake Tour jde do finále tuto sobotu na Merkuru

Je to tady. Poslední finálová zastávka Junior Wake Tour je za dveřmi. Pojede se stejně jako minulý rok na Merkuru, ale co ani zdaleka nemusí dopadnout stejně jsou celkový vítězové Tour! No prostě jde o hodně, tak si k tomu pojďme něco říct a zároveň se ohlédnout za předposlední zastávkou v Polsku.

S tím, jak se pomalu loučíme s letošní sezónou nás čeká i poslední zastávka Junior Wake Tour 2022 a že to byla povedená série! Něco hezkého na tom ale stejně je. A přece to, že nás tuto sobotu 17. 9. čeká velkolepé finále! To se pojede na Merkuru v Pasohlávkách a dám ruku do ohně, že to bude skvělá tečka za celou Tour.

Co se formátu závodu týče, tak tam jsme už jako doma. To hlavní zůstává nadále stejné a těšit se můžeme na wake jam s kategoriemi podle výkonosti. Co se samozřejmě mění je wakepark a s tím i překážky, na kterých se pojede. Na Merkuru jich je víc než dost, tak se můžeme těšit na nabitou akci!

JWT Wake Zone Stawiki / foto: Eva Formánková

Nebylo by to ale správné finále, kdyby se nechystalo něco extra a můžeme prozradit, že o něčem navíc víme. Zaprvé si sebou vezmi wakeskate, protože se pojede i Jam na skateu! Takže ježdění a hecování s kamarády si můžeš užít i na tomhle prkýnku. No a druhá novinka jsou jízdy na dvojlaně, kde proti sobě budou soutěžit dvě dvojice o lepší a kreativnější jízdy. Všechno podstatné se dozvíme v sobotu, ale už teď jsme zvědaví, jak to dopadne! Takže ještě jednou v sobotu 17. se vidíme na Wake Merkur a nezapomeň si krom klasické výbavy i wakeskate.

Předposlední zastávka ve Wake Zone Stawiki

Víkend v Polsku je za námi a byla to další parádní akce! Začátku závodu sice moc nepřálo počasí, a proto se i posunul na 10h, ale ukázalo se, že to byl dobrý tah. Účast byla opět parádní a předvedlo se celkem 35 dětí a z toho 10 místních riderů. Hned po riders meetingu se rozjely závody v klasickém formátu. Děti měly od pořadatelů zajištěno občerstvení, slevu na pizzu v místní restauraci a celodenní ježdění v parku. Ceny do soutěže vložil místní park Wake Zone a při vyhlášení se nezapomnělo na všechny začátečníky, kteří jsou nadějí a ozdobou každé zastávky Junior Wake Tour. Počasí vydrželo až téměř do konce dne bez mráčku a tak si po skončení závodů ještě společně zajezdili děti na dvoulaně.

JWT Wake Zone Stawiki / foto: Eva Formánková

I tentokrát, díky formátu závodu, hecování a zdravému riskování, zajely některé děti triky, které ještě nikdy nezvládly. Překonaly sami sebe a vyrazily dech nejen rodičům, ale i rozhodčím, kteří to jako obvykle měli velmi složité. Zároveň umístění dětí zamíchalo karty kolem potenciálního vítěze, tak o to bude zajímavější zmiňované finále. Celé se to dozvíme už tuto sobotu, tak neseď doma a vidíme se na Merkuru!

JWT Wake Zone Stawiki / foto: Eva Formánková

Na finále JWT zve

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články