Kryštof Wlosok o všem kolem wakeboardingu

Kryštof Wlosok začal být více vidět minulou sezónu, kdy udělal velký progres, na závodech se mu dařilo a upoutal na sebe pozornost svým stylem a kreativitou. Přišel tak čas, abychom ho poznali trochu blíže. Pokud vás zajímá, co tenhle těrlický lokál dělá a co plánuje, pokračujte dále...

Čau Kryštofe, u nás na webu máš premiéru, tak se prosím představ... a protože tě chceme fakt poznat, přidej jednu informaci, kterou o tobě určitě nikdo neví.
Čau, jmenuji se Kryštof Wlosok, je mi 15 let a můj home spot je wakepark Těrlicko. O mně ví všichni všechno (smích), ale málo lidí o mně ví, že rád poslouchám hudbu 60’s – 80’s.

Jak ses k wakeboardingu dostal a co tě na něm baví nejvíc?
Bydlím kousek od těrlického vleku, takže jsem se s ním setkal už někdy asi v šesti letech. Na wakeboardingu mě baví ta společnost lidí, kteří tenhle sport dělají, nebo se pohybují v jeho blízkosti.

Děláš kromě wakeboardingu i jiné sporty? Co snowboarding?
No zrovna na začátku tohoto roku jsem byl na jedné zastávce zimní Just Ride! tour, kde jsem si zlomil klíční kost, takže takhle k snowboardingu... Před pár měsíci jsem začal jezdit na skejtu, ale taky na to není moc času protože jsem skoro pořád na vleku ať jsem kdekoliv. (smích)

Připravuješ se nějak na wake sezónu během zimy?
Kromě už zmíněného snowboardu mám v plánu chodit do posilovny, abych si udržel kondici a nebyl na začátku sezóny úplně ztuhlý. Ale že bych dodržoval nějaký přísný jídelníček se u mě říct nedá. (smích)

Jaké máš ambice? Chtěl bys jezdit profesionálně?
Momentálně bych se chtěl dostat na bednu na mistrovství Evropy do 19 let, ale vím, že konkurence je opravdu veliká a tak mám co dělat. Kromě úspěchů na závodech bych se rád dostal do mezinárodního týmu Slingshot, kvůli jezdcům, kteří tam jsou teď. Mohl bych tam načerpat hodně inspirace a spoustu se toho od nich naučit.

Bavilo by tě spíš jezdit závody nebo natáčet?
Na závodech je vždy super atmosféra a spoustu úžasných lidí, ale natáčení videí a editů s přáteli nebo jinými jezdci má taky něco do sebe. V blízké době chci něco natočit s mým těrlickým parťákem Tomem (Tomášem Bučkem - pozn. redakce).

Kam už ses s wakem podíval a kam bys chtěl vyrazit jezdit? Máš nějakou vysněnou destinaci?
Byl jsem už ve všech sousedních zemích kromě Rakouska a už jsem byl párkrát i v Győru v Maďarsku. Určitě bych se chtěl podívat do Valdosty poblíž Floridy a taky do Thajska. Bohužel je to ale trochu finančně a vzdálenostně náročnější.

Jak jsi na tom s trikama? Jak vypadá tvůj repertoár, který trik je tvůj TOP?
No, nedávno jsem ve Stráži odjel heart attack, ale můj nejoblíbenější z air tricků je frontflip do blindu s tail grabem a egg mobe.

Baví tě spíš air triky, nebo překážky?
V poslední době, asi poslední 3 měsíce, jsem se začal víc soustředit na překážky a začal sledovat videa z Ameriky, kde se prakticky jezdí jenom překážky. Musím říct, že jsem si překážky neskutečně oblíbil a snažím se je jezdit všemi různými způsoby a vymýšlet na nich možné i nemožné kombinace. (smích)

Co by ses chtěl letos naučit za triky? Pořád čekáme na první český double ;) Třeba Tantrum víme, že máš obrovský. Nepřemýšlel jsi, že bys to tam poslal dvakrát přes hlavu?
No popravdě, někdy mě napadne nějaký šílený nápad nebo někde něco vidím ve videu, tak si to hned zkusím, ale že bych si plánoval co a kdy se naučím to ne (smích). Ale kdo ví? Možná zrovna dneska zkusím trénovat na double ;)

Co sponzoři? Za koho jezdíš?
Desky a vázko jezdím Humanoid, což je značka původem právě z Floridy, a to je další z důvodů proč bych chtěl navštívit právě Floridu. Vybavení jako jsou neoprény, oblečení a ostatní mám od Mysticu a s obojím jsem maximálně spokojený.

Jakou jezdíš desku a jaké vázko?
Na tento rok jsem si vzal Humanoid Team Meme vel. 144 a vázání Odyssey. Prkno se vyznačuje tuhým středem, ale měkkým tailem a nosem, takže musím říct, že prkno je opravdu hravé a vázání je lehce vyšší a pevnější, takže zajišťuje pevné držení kotníku a celé nohy.

Kdo tě inspiruje? Máš nějaké vzory?
Jak jsem říkal, začal jsem hodně koukat na americké videa, takže jsem si našel nové vzory jako Wesley Mark Jacobsen, Blake Bishop, Carson Nemeth nebo Victor Salmon. Jestli někdo hledá inspiraci, tak toto jsou jména, kde jí mohou najít!

Jaké máš plány na tuhle sezónu? Kde tě potkáme jezdit a kam se chystáš?
Snažím se teď jezdit hlavně po závodech, ale rád bych se minimálně na týden zastavil do Stráže, kde mám spoustu přátel. Dále se chci určitě podívat do Brna, protože na sociálních sítích jsem viděl, že tam rostou nové překážky jak houby po dešti (smích).

Díky za rozhovor! Ať to lítá ;)
Já děkuji a doufám, že se všichni brzy potkáme na vodě a hlavně bez zranění :)

Kryštofa můžete sledovat na Instagramu.

Další zajímavé články

Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

JUNIOR WAKE TOUR v Györu se jede již příští sobotu

Je to tady, letošní první závod JUNIOR WAKE TOUR se pojede v sobotu 11. června ve Westside Cable Park, Györ. Máme se na co těšit, ale určitě bychom si měli i k první zastávce něco říct, ať víme, co nás čeká.