Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý posílají WAKE CZECH Road Trippin' 2023

Kuba Zalejsky a Roman Dlauhý toho stihnuli minulé léto opravdu hodně! Během týdne objeli 5 wakeparků, několik akcí, měst a celé to navíc natáčeli. Z původně zamýšleného reelska se postupně záběry nahromadily tak, že se Kuba rozhodl z toho udělat film! Dostal název "WAKE CZECH Road Trippin' 2023", ty si ho už teď můžeš pustit a k tomu si přečíst krátký rozhovor.

Taky sis už několikrát říkal, že by bylo super, dát si road trip a objet několik našich wakeparků? To přesně měl dlouho v hlavě i Zalej a minulý rok to neskončilo jenom u myšlenek a spolu s Romanem se to rozhodli zrealizovat. Jeden týden, 5 různých wakeparků a k tomu spousta dalších spotů a akcí jako třeba Wake The river, Riders Meeting, skate na Stalinu, Štvanici nebo SPOTu v Brně.

Kluci zároveň všechno poctivě dokumentovali, a proto se teď i ty můžeš mrknout, jak jejich WAKE CZECH Road Trippin' 2023 vypadal a nezapomeň si dát i krátký rozhovor o jeho vzniku!

Rozhovor o filmu s Kubou a Romanem

Jak vznikl nápad road trip podniknout a byl v tom Roman jako parťák už od začátku?

Kuba: Jako vetšina skvělých nápadů, u piva. Stačilo pár kousků a z víkendu na Těrlu byl roadtrip. Jinak už kdysi dávno, kolem deseti let zpět, jsem chtěl udělat projekt pod názvem Wake Czech (jako spot check českých wakeparků), ale bohužel toho času nebylo tolik, abych to stihl zrealizovat. Až loni opravdu u piva na Těrlicku jsme to hecli, když zrovna Romis přijel na víkend kouknout a přidat se na náš Rajdrs Kemp.

Za váš road trip jste najeli 1073 km a projeli několik wakeparků a měst, ale jak dlouho, vám to celé zabralo?

Kuba: Na konci filmu je to vše popsaný a bylo to zajeto v jednom týdnu, při kterém jsme potkali hodně kámošů, kteří se ve filmu objevují. Když to tak zrekapituluju, tak se tam objeví spoustu wakeboarderů jako třeba Charlie Ball, Marek Kříž, Kryštof Wlosok, Seb Štolfa, Maty Krejčí, Rado Dubový a další shreďáci, wakeskejťáci, Roman jako snowboarder, a také několik skateboarderů třeba legendy Marek Zápražný nebo Michal Suchopár.

Zastavili jste se všude, kde bylo v plánu nebo jste se chtěli podívat ještě někam?

Kuba: Původní plán byl vyjet z Těrlicka a jet na WakePort, protože to byl jedinej wakepark v Česku na kterým jsem před tím nikdy nebyl a chtěl jsem se tam podívat no a když už jsme tak vyjeli, tak jsme si řekli, že se zastavíme na dalších wakeparkách a spotech, které jsou po cestě a ve finále jsme si udělali i takovou vracečku (uvidíte ve filmu), ale i tak se plán udržel a skončili jsme v cílové destinaci veselí a šťastní.
Roman: Plán se tvořil za pochodu jediný co nás mohlo ovlivnit bylo asi počasí nebo ceny pohonných hmot.

Kdyby sis musel vybrat, tak jaký wakepark tě nejvíc bavil?

Kuba: Tak samozřejmě pro mě je srdcovka Těrlicko doma, Hradec miluju protože tam je vše co potřebuješ, Náklo je též super, tam jsem to pomáhal stavět od začátku, vrtal a šrouboval jsem ty kickery s plastama a vlastně taky seděl poprvý v bagru, když jsem tam rozvážel štěrk po parkovišti, jak se to stavělo... Na Merkuru zase skvělá atmoška jako vždy a musím říct, že na WakePortu jsem byl taky spokojenej s tím jak nás tam přivítali, bylo to boží! Takže asi jeden park nevyberu sorry Já miluju všechny, každej má něco do sebe a za všechny jsem vděčný!
Roman: Hradeeeec!!! Top zázemí a skvělej park k tomu.

Jaká je nejlepší vzpomínka z celého road tripu?

Kuba: Moje nejlepší vzpomínka je asi na výlet jako celej, jak se povedl a to, že jsme se viděli s Romisem po několika letech a udělali si pánskou jízdu, jak za starejch časů bez žádnýho pressu, prostě pohodička, chill a vzpomínali jsme jak už na jiný výlety do wakeparků nebo snowparků co jsme zažili před X lety a tak dále... Určitě bych to rád opět zopakoval! Také bych chtěl tímto poděkovat všem které jsme potkali, například Matymu Hřivnovi a Báru za zázemí u nich ve Spotu v Brně a celkově všem z wakeparků a dalších míst, kde jsme byli, díky!
Roman: Shuuuu no tak je težkej výběr ale příjezd do Hradce byl velkolepej, samozřejmě kvalitně pokřtěný rumem jak se na starý piráty sluší. Ale první ranní hladinka (voda) asi přebije všechno.

Romane většinu času trávíš spíš na horách, tak by mě zajímalo, jak bys srovnal wake a snow partu?

Roman: U vody ti odpadne hrozně “stresu” kolem ježdění jako je bydlení, sušení a předpovědi počasí. Prostě dojezdíš, plácneš sebou do trávy a dál neřešíš, pokud si teda nelehneš do mraveniště. Prostě totální relax.

I když jste byli všude s Kubou spolu, tak na vodě byl vidět jenom Kuba. Chápu správně, že ses zhostil role kameramana a jak jsi na tom vůbec s wakem?

Roman: Je to tak za objektivem se cítím taky dobře a hlavně užitečně. Wake mám rád ale stačí mi málo abych byl šťastnej, navíc nesnášim pády takže jezdim výletník styl a co si budem, moje kolena už toho taky moc nevydrží. Rozhodně ne jak Kuba, kterej skočí na vodu a za dvě hodiny vyjede suchou nohou!

A na závěr, kdy plánujete udělat první společný koncert?

Kuba: Zkouška proběhla úspěšně, takže teď už jen najít vhodný fesťák a samozřejmě duo Damiens!
Roman: Koncert asi jedině s duem Damiens

Na koncert se těší

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články