Máme info o dětských závodech ve WakePortu a celé Junior Wake Tour

Na české scéně se nám objevila nová série závodů pro všechny malé wakeaře a wakeařky! Letos zahrnuje 4 závody, kdy ten další ve Wakeportu se jede již tuto neděli. Všechny důležité informace o závodu v Brandýse a celé Tour se dočtete v tomto článku.

Závodů pro děcka není nikdy dost, a navíc teď se rýsuje celá Tour, kde bude průběžné bodování a děti se tak budou moc navzájem hecovat a neustále zlepšovat. Co si budeme nalhávat, na naše stará kolena wakem asi svět nezboříme, ale naši mlaďáci by to zvládnout mohli. Proto vznikla série závodů Junior Wake Tour, která závodění zaštítí a pomůže prckům v rozvoji! Závody jsou navíc pojaty trochu jinak než ty běžné, a to formou wake jamu. Děti si tak zajezdí mnohem víc a dostane prostor úplně každý.

Letos jsou v Tour 4 závody, kde ten nejbližší se pojede už 29. 8. ve WakePortu v Brandýse nad Labem. K němu jsem tedy zjistili co nejvíc informací, na které se teď podíváme.

Junior Wake Tour - Brandýs nad Labem; WakePort.cz

První zastávka pod záštitou Junior Wake Tour je za dveřmi. Zapište si datum 29. 8. 2021, protože tuto neděli se ve WakePortu na vodě poperou všichni mlaďáci o první příčky a hodnotné ceny! Jak už bylo řečeno, tak je jiný formát závodu, než jste zvyklí. Pojede se formou Jamu, který umožní dětem víc si zajezdit a zkusit i náročnější triky, u kterých se častěji padá. Hlavně to ale znamená to, že nebudou celý den stát na mole, ale pořádně se svezou. Zároveň si závod může zkusit úplně každý!

Děti budou rozděleny do kategorií dle věku (U8, U11, U14, U17), pohlaví (kluci, holky) a schopností (začátečník, pokročily, expert). Pro sponzorované jezdce pak bude samostatná kategorie open, aby měli prostor všechny děti. Ježdění budou samozřejmě hodnotit zkušení rozhodčí, kteří se budou dívat jak na náročnost triků, tak na styl a originalitu.

Nebyl by to závod bez vítězů, a proto se děti můžou těšit na hodnotné ceny a neumírající slávu. Co je navíc výhoda v Tour je to, že z každého závodu si děti odnesou body do celkového hodnocení a na konci se vyhlásí celkový vítěz každé kategorie. Proto vůbec nevadí, pokud se jeden závod tolik nepovede, protože v tom dalším může být všechno jinak!

Registrace na závody probíhá přes odkaz, který najdete na Facebookovém profilu Junior Wake Tour. Startovné je 500 Kč a je k němu i celodenní ježdění. Platit se bude přímo v den závodu ve stanu pro registraci.

Junior Wake Tour - WakePort.cz

Místo: Brandýs nad Labem - WakePort.cz
Termín: 29. 8. 2021
Formát: Wakeboard Jam
Startovné: 500Kč (v ceně je zahrnuté i celodenní ježdení)
Kategorie:  U8, U11, U14, U17, Open
Registrace do závodu: Facebook Junior Wake Tour

Co o Junior Wake Tour říkají její organizátoři?

Wakeboarding patří mezi mladé sporty, které ale svou vzrůstající popularitou, atraktivitou, bezpečností a potenciálem předčí většinu tradičních sportů. Tento sport klepe na dveře Olympiády a pokud na letních Olympijských hrách je již skateboarding, windsurfing a na zimních snowboarding je jisté, že wakeboarding tam bude také… což je skvělá zpráva pro všechny jeho příznivce.

Jak ale vypadá wakeboarding v ČR? Na jaké úrovni je práce s dětmi, popularizace a kvalita sportovišť? Tento nádherný sport je stále u nás pro majoritní společnost brán jako atrakce nebo zpestření letní dovolené. Chybí širší nábor dětí, nízká podpora ze strany klubů a samospráv a úplně chybí soutěžní systém. Právě tuto část chybějící mozaiky se rozhodla skupiny klubů a provozovatelů wake parků změnit, resp. zaplnit, a to ve formě Junior Wake Tour.

Junior Wake Tour je koncipována spíše jako happening, popularizace wakeboardingu u dětí, sezónní možnost vzájemného srovnávání a také presentace různých wake parků v rámci České republiky. Jedná se o klubovou aktivitu určenou pro začínající a pokročilé wakeboardisty.

Formát Tour je navržen tak, aby byl použitelný jak u velkých FSC, tak malých 2.0 vleků. Tour bude probíhat během celé sezóny a to na různých parcích. Děti budou rozděleny do kategorií dle věku (U8, U11, U14, U17), pohlaví (chlapci, děvčata) a výkonu (začátečník, pokročily, expert). Sponzorovaní jsou vítáni, budou jistě oživením soutěže, ale i motivaci pro všechny začínající, pro tyto jezdce bude ale otevřena samostatná kategorie open (dělení pouze na chlapce a děvčata). Z tohoto jde vidět, že cílová skupina jsou začínající děti. I samotný formát závodu je netradiční a to ve formě jamu, kdy po stanovenou dobu si děti budou v přímém porovnání shradit na vodě a přitom je budou hodnotit zkušení judges a to po stránce stylu jízdy, předvedených triků a využití překážek.

Pro všechny účastníky jsou připravené hodnotné ceny a samozřejmě vítězové kategorií získají speciální ceny od sponzorů závodů, kromě toho se výsledky sčítají a na konci sezóny bude vyhlášen vítěz každé z dětských kategorií.

V tomto roce nás čekají ještě tři závody, které jsou pořádány v rámci Tour a to: 29.8. Brandýs nad Labem (Wakeport), 4.9. Těrlicko (Ski&Wake Park Těrlicko) a 11.9. Pasohlávky (Wake Park Merkur).

Cena startovného je 500 Kč za závodníka a v ceně (kromě cen sponzorů) je zahrnuto i celodenní ježdění.

O všech zastávkách Junior Wake Tour vás budeme pravidelně informovat. Věříme, že se nám tímto podaří jak popularizovat tento sport u nás, ale i současní nadějní jezdci se budou výrazně zlepšovat v přímé konkurenci a až přijde den D, budeme vědět, že je u velká základna pro výběr budoucí reprezentace.

Je jasné, že mladáci mají před sebou celou řadu parádních závodů a buďte si jistí, že my u toho nebudeme chybět! Napište si všechny termíny závodů do kalendářů a sledujte Junior Wake Tour na všech kanálech, ať vám nic neunikne.

Doporučuje všema deseti

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

JUNIOR WAKE TOUR v Györu se jede již příští sobotu

Je to tady, letošní první závod JUNIOR WAKE TOUR se pojede v sobotu 11. června ve Westside Cable Park, Györ. Máme se na co těšit, ale určitě bychom si měli i k první zastávce něco říct, ať víme, co nás čeká.