Máme tu další ročník čistě dámského závodu Moxie Pro

Holčičí část wakeového světa jde neustále dopředu a slečny dávají neskutečně! Navíc se na to prostě kouká líp, co si budeme. Jedna z akcí, která se snaží tuhle úroveň ještě zvedat je dámský závod Moxie Pro. Pojďme se podívat co nám závod nabídne.

Druhý ročník závodu Moxie Pro začíná hezky z ostra. Aby ne, když minulý ročník nasadil takovou laťku! Závod se stejně jako minulý rok bude konat v on-line prostředí s tím rozdílem, že finálový event bude konečně na živo. Celý závod se skládá ze tří jednotlivých eventů. První z nich je závod na vleku, druhý je za lodí a třetí je již zmíněný finálový event v Atlantě.

CABLE EVENT

V tuhle chíli probíhá první závod na vleku. Každá ze slečen musí dát dohromady nepřerušenou jízdu, kde v libovolném areálu dá 5 triků na překážkách s tím, že jeden musí být na skoku. Dámy jsou rozděleny do dvou kategorií po 8mi a z každé postoupí do finále čtyři z nich. Hodnocení májí na starosti čtyři rozhodčí s tím, že každý má váhu 20 % výsledného umístění. Posledních 20 % pak rozhodne hlasování veřejnosti, takže s výsledkem můžeme zamíchat i my! Hlasování najdete na tomto odkaze.

V závodě bohužel žádné naše želízka v ohni nemáme, ale najdete tam spoustu známých jmen ženského wakeboardingu. Takovou akci si nenechala ujít třeba taková Julia RickAnna NikstadLisa Baloo ani Jamie Lopina. Konkurence v závodě určitě je! Co je také nutnost ze závodu vypíchnout jsou i malé holčiny, které by už teď zničili velkou část z nás! Určitě doporučujeme se podívat na jízdu Anastasie Syrova, které je teprve 10 a už v tomhle věku je k nezastavení. Už teď je jasné, že v budoucnosti se rozhodně máme na co těšit!

Pokud nejste zrovna závodní typy a tyhle akce tě moc nezajímají, tak se alespoň můžeš podívat na to nejlepší co holky umí! Každá si se svou jízdou dala záležet, a tak se můžeš těšit na 16 mini videí. Všechny najdeš na stránce moxie-pro, kde je možné hlasovat i pro své favoritky.

Na závěr přidáváme tři jízdy, které rozhodně stojí za to!

10ti letá střela Anastasia Syrova | Phuket, Thailand

Anna Nikstad | Houston, Texas

Maryh Rougier | Toulouse. France

Sesmolil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Matty Muncey a jeho Mixtapes

Matty Muncey je střela z Londýna, která se jen tak nedá zastavit. S prknem na nohách se cítí jako doma a je to na něm i vidět! Matty má všechno od stylu po techniku, a proto je radost se na něj dívat. Na své socky začal vydávat IG sérii Mixtapes, tak se na ni pojďme mrknout.

Děcka a rodiče pozor, blíží se Junior Wake Contest 2021

Další ročník úspěšného dětského závodu Junior Wake Contest je skoro tady! Zbývá pár posledních týdnů, tak koukejte zaregistrovat svoje ratolesti nebo přemluvit rodiče, ať vás tam vezmou. Pojďme se podívat, co nás letos čeká a co byste rozhodně měli před závodem vědět.

Nové překážky v českých wakeparcích

Za posledních pár týdnů nám na českém rybníčku přibyla celá řada překážek. Dohromady jsme napočítali alespoň 7 nových kousků v zajetých areálech, které čekají na zdolání. Pojďme se podívat o jaké překážky jde a kde je najdeš.