Máme tu pozvánku na další závod JWT a report z Wakeportu

Junior Wake Tour míří na svojí 4. zastávce do Polska do Wake Zone Stawiki! Řekneme si k závodu to nejdůležitější a taky se poohlédneme po minulé zastávce na Wakeportu.

Pozvánka na 4. zastávku JWT v Polsku

Tour se pomalu blíží do finále! Máme před sebou předposlední zastávku a tentokrát to bude dokonce druhá mezinárodní akce. V sobotu 10. září si děti zazávodí v Polském wakeparku Wake Zone Stawiki. Budou tak moc zjistit, jak jsou na tom v porovnání s místní partou. Zároveň si zajezdí v jiném parku a díky formátu Jamu se tam svezou i dost.

Věřím, že většina dětí už JWT jelo, tak tu není potřeba zbytečně rozebírat, jak závod bude probíhat. Formát i styl závodu bude stejný jako jsme zvyklí. Bližší informace se dozvíte před závodem na Facebooku Junior Wake Tour, tak to doporučuji sledovat.

3. zastávka JWT na Wakeportu / foto Martin Ludvík

3. zastávka JWT na Wakeportu

Na wakeportu bylo minulou neděli zase veselo. Jela se tam totiž třetí zastávka JWT. Počasí sice na začátku dne nevypadalo úplně nejlíp, ale i to si s postupem času dalo říct a byl to parádní den! Celé to klasicky začalo ranním tréninkem pak následoval, riders meetingem a potom se šlo rovnou jezdit. Všichni totiž měli na pilno, závodu se zúčastnil rekordní počet dětí. Celkem jich na vodu naskákalo 44 a tak se vlek točil, jak to šlo.

3. zastávka JWT na Wakeportu / foto Martin Ludvík

Závody jely podle plánu a děti se postupně prokousaly skrz kvalifikaci až do finále. Tím, že dětí bylo hodně, tak se jelo i LCQ. Rozhodně na Portu nechyběla dobrá nálada a děti se povzbuzovaly a pomáhaly si zpátky na vodu. Dokonce si vymyslely i nový způsob, jak dostat kámoše po pádu zpátky na start. Rodiče jim házeli hrazdu, tahali je zpátky k molu a pak je rovnou s prknem dotáhli až na start! Takovou podporu je radost sledovat, to se musí nechat.

3. zastávka JWT na Wakeportu / foto Martin Ludvík

Na vodě děti taky dávaly jeden trik za druhým. Nakonec ale mohl vyhrát jenom jeden. Tady je rozpis pro jednotlivé kategorie. To taky samozřejmě zamíchalo i s průběžnou tabulkou s body, která je hned dole. Nic ale ještě není rozhodnuto, před námi jsou zmiňované závody v Polsku a velké finále celé tour na Merkuru!

Beginner Girls: 1. Rozálie Mynaříková, 2.Florentýna Matěnová, 3.šarlota Reichlová
Beginner Boys: 1.Matěj Havránek, 2.Jonáš Krauer, 3.Antonín Procházka
Intermediate Girls: 1.Jakub Dvorak, 2.Karel Procházka, 3.Matěj Židlický
Intermediate Girls: 1.Eliška Ramíková, 2.Emma Konštacká, 3.Anna Červenková
Advanced Girls: 1.Ella Belis, 2.Sofia Lara Banášová, 3.Andrea Smolinská
Advanced Boys: 1.Dominik Budinský, 2.Jan Rasel, 3.Filip Kratochvíl
Expert Boys: 1.Vojta Vomáčka, 2.Dominik Hruška, 3.Matouš Moudrý

3. zastávka JWT na Wakeportu / foto Martin Ludvík

Na vlastní kůži viděl a fotil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

V Německu se jel indoorový závod Pooltastic!

Wakeboardové závody v lednu jsou luxus, který se zatím u nás nekoná, ale něco o tom vědí sousedi v Německu. Možná si teď někdo říká, že tam to taky teď nejsou úplné tropy a má svatou pravdu. Právě tam se ale minulý víkend jel závod, a to hezky pod střechou a nesl název Pooltastic. V dnešním článku si ho představíme, tak čti dál.

Hlasuj v Cable Mekka Awards a vyhraj!

Asi nikoho nezaskočím s novinkou, že už tady máme rok 2023. Moc dobře si uvědomuji, že na to jsem 14 dní pozadu a taky se to dá hezky přepokládat, žejo... Co by ti ale mohlo uniknout, je anketa Cable Mekka Awards ve které můžeš hlasovat o ty nejlepší z nejlepších a zároveň se přihlásit do slosování o ceny! No a na to už bude slyšet zaručeně každý, tak na nic nečekej a hlasuj!