MČR wakeboardingu se jede už tuto sobotu na Těrlicku!

Rok se s rokem sešel a letošní MČR je za rohem! Všechno se rozhodne v sobotu 3. 9. ve Ski&Wake Parku Těrlicko. No a my jsem tu samozřejmě od toho, abychom ti o závodu řekli všechno důležité.

Jako každý rok se v jeden den poperou ti nejlepší jezdci z wakeové komunity na mistroství České republiky ve wakeboardingu. Po minulém roce v Chomutově letos převzalo pomyslnou štafetu Těrlicko a závod se pojede tam. Já věřím, že už s tím všichni počítají, ale pro jistotu si zapiš datum 3. 9. 2022! Stejně jako každý rok jde o hodně, tak si to přece nemůžeš nechat ujít.

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Ve Ski & Wake Parku Těrlicko stojí závody vždycky za to a krom skvělé atmosféry a nálady se můžeš těšit i na lehce poupravený setup překážek. Dohromady jich v sobotu na vodě bude 16. Na kompletní plánek setupu se koukni dole.

Setup překážek na MČR 2022

Co se týče formátu závodu jako takového, tak je to klasický velký mistrák pod hlavičkou IWWF. Jedná se o 3 hvězdičkový závod, kde si za první místo můžeš vyjet až 400 bodů, ale taky se s tím samozřejmě váže trochu práce navíc s registrací, zdravotní prohlídkou atd. Závod je otevřený jenom pro české jezdce a pojede se v klasických kategoriích. Oficiální trénink bude probíhat v pátek večer od 17:30 do 19:30 a v sobotu ráno od 7:00 do 8:00. Pak bude následovat riders meeting a od 8:30 se začne závodit.

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Registrace do závodu

Tím že se jedná o MČR, tak musíš mít platnou registraci v jednom z klubů. Další, co musíš mít je účet na stránce cablewakeboard.net, kde si i najdeš daný závod (odkaz tady) a přihlásíš se do jedné z kategorií. Taky musíš mít platnou lékařskou prohlídku, a i s tou se v pátek 2. 9. od 17: 00 do 19:00 přijít osobně zaregistrovat v místě závodu. Kdo už jel MČR dřív ten ví a zbytek to určitě taky zvládne. Spíš jsme to chtěli připomenout.

IWWF 3 Star Czech National Championships 2022

Kde: Ski&Wake Park Těrlicko
Kdy: 03.09.2022
Startovné: 800,- Kč + 500,- vratná záloha za dres
Bulletin závodu: odkaz na stažení
Kategorie wakeboard: U11, U14, U18, Open muži, Open ženy, +30: Master muži & ženy, +40: Veterans muži & ženy
Kategorie wakeskate: Open muži, Open ženy
Oficiální trénink: pátek 2. 9. - 17:30 – 19:30 + sobota 3. 9. - 7:00 -8:00
Riders meeting: sobota 3. 9.  v 8:15
Start závodu: sobota 3. 9. v 8:30

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Notářsky ověřil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Junior Wake Tour jde do finále tuto sobotu na Merkuru

Je to tady. Poslední finálová zastávka Junior Wake Tour je za dveřmi. Pojede se stejně jako minulý rok na Merkuru, ale co ani zdaleka nemusí dopadnout stejně jsou celkový vítězové Tour! No prostě jde o hodně, tak si k tomu pojďme něco říct a zároveň se ohlédnout za předposlední zastávkou v Polsku.

Kuba Zalejsky k nám posílá MAYAN TRIP MOVIE!

Kuba v našich kruzích rozhodně není novou tváří. V létě pořádá Rajdrs kempy po celém Česku nebo lítá za kitem v Polsku. No a v zimě si jezdí často zajezdit do teplejších krajin. Dneska se na jeden takový výlet můžeš podívat i ty, protože nám Kuba společně s Kasia představí svůj MAYAN TRIP!

Máme tu pozvánku na další závod JWT a report z Wakeportu

Junior Wake Tour míří na svojí 4. zastávce do Polska do Wake Zone Stawiki! Řekneme si k závodu to nejdůležitější a taky se poohlédneme po minulé zastávce na Wakeportu.