MČR wakeboardingu se jede už tuto sobotu na Těrlicku!

Rok se s rokem sešel a letošní MČR je za rohem! Všechno se rozhodne v sobotu 3. 9. ve Ski&Wake Parku Těrlicko. No a my jsem tu samozřejmě od toho, abychom ti o závodu řekli všechno důležité.

Jako každý rok se v jeden den poperou ti nejlepší jezdci z wakeové komunity na mistroství České republiky ve wakeboardingu. Po minulém roce v Chomutově letos převzalo pomyslnou štafetu Těrlicko a závod se pojede tam. Já věřím, že už s tím všichni počítají, ale pro jistotu si zapiš datum 3. 9. 2022! Stejně jako každý rok jde o hodně, tak si to přece nemůžeš nechat ujít.

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Ve Ski & Wake Parku Těrlicko stojí závody vždycky za to a krom skvělé atmosféry a nálady se můžeš těšit i na lehce poupravený setup překážek. Dohromady jich v sobotu na vodě bude 16. Na kompletní plánek setupu se koukni dole.

Setup překážek na MČR 2022

Co se týče formátu závodu jako takového, tak je to klasický velký mistrák pod hlavičkou IWWF. Jedná se o 3 hvězdičkový závod, kde si za první místo můžeš vyjet až 400 bodů, ale taky se s tím samozřejmě váže trochu práce navíc s registrací, zdravotní prohlídkou atd. Závod je otevřený jenom pro české jezdce a pojede se v klasických kategoriích. Oficiální trénink bude probíhat v pátek večer od 17:30 do 19:30 a v sobotu ráno od 7:00 do 8:00. Pak bude následovat riders meeting a od 8:30 se začne závodit.

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Registrace do závodu

Tím že se jedná o MČR, tak musíš mít platnou registraci v jednom z klubů. Další, co musíš mít je účet na stránce cablewakeboard.net, kde si i najdeš daný závod (odkaz tady) a přihlásíš se do jedné z kategorií. Taky musíš mít platnou lékařskou prohlídku, a i s tou se v pátek 2. 9. od 17: 00 do 19:00 přijít osobně zaregistrovat v místě závodu. Kdo už jel MČR dřív ten ví a zbytek to určitě taky zvládne. Spíš jsme to chtěli připomenout.

IWWF 3 Star Czech National Championships 2022

Kde: Ski&Wake Park Těrlicko
Kdy: 03.09.2022
Startovné: 800,- Kč + 500,- vratná záloha za dres
Bulletin závodu: odkaz na stažení
Kategorie wakeboard: U11, U14, U18, Open muži, Open ženy, +30: Master muži & ženy, +40: Veterans muži & ženy
Kategorie wakeskate: Open muži, Open ženy
Oficiální trénink: pátek 2. 9. - 17:30 – 19:30 + sobota 3. 9. - 7:00 -8:00
Riders meeting: sobota 3. 9.  v 8:15
Start závodu: sobota 3. 9. v 8:30

Blackcomb.cz Community Wake Cup 2022, Těrlicko | Foto: Martin Ludvík

Notářsky ověřil

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

V Německu se jel indoorový závod Pooltastic!

Wakeboardové závody v lednu jsou luxus, který se zatím u nás nekoná, ale něco o tom vědí sousedi v Německu. Možná si teď někdo říká, že tam to taky teď nejsou úplné tropy a má svatou pravdu. Právě tam se ale minulý víkend jel závod, a to hezky pod střechou a nesl název Pooltastic. V dnešním článku si ho představíme, tak čti dál.

Hlasuj v Cable Mekka Awards a vyhraj!

Asi nikoho nezaskočím s novinkou, že už tady máme rok 2023. Moc dobře si uvědomuji, že na to jsem 14 dní pozadu a taky se to dá hezky přepokládat, žejo... Co by ti ale mohlo uniknout, je anketa Cable Mekka Awards ve které můžeš hlasovat o ty nejlepší z nejlepších a zároveň se přihlásit do slosování o ceny! No a na to už bude slyšet zaručeně každý, tak na nic nečekej a hlasuj!